Witajcie Kochani! Jak dobrze wiecie, z moich kanałów social media, ostatnio miałam okazję spędzić wakacje na Seszelach. Dla niewtajemniczonych w geograficzne zakątki świata, to państwo wyspiarskie leży na Oceanie Indyjskim,  ok. 1600 km od wybrzeży Afryki, położone na północny wschód od Madagaskaru. Pobliskie państwa to Mauritius Reunion oraz Malediwy. Na wyspach mówi się głównie w języku kreolskim seszelskim, jak i również po francusku i angielsku. Po wpływach kolonizacji Wielkiej Brytanii, ruch drogowy pozostał lewostronny. W połowie XVIII w. archipelag został anektowany przez Francję. Do dzisiaj na wyspach dominuje kultura francuska. Nawet niektóre wyspy i wiele ulic noszą nazwy po władcach bądź innych wpływowych postaciach pochodzących z Francji. Jako ciekawostkę napiszę Wam, że stolica Seszeli, czyli Victoria, znajdująca się na największej wyspie Mahe, jest najmniejszą stolicą na świecie.

Seszele zapamiętałam jako wysypy dzikich, ogromnym żółwi, tysiąca krabów, pięknych dżungli, lazurowych wybrzeży oraz gorącego słońca na przemian z ciepłym deszczem i porywistym wiatrem. Więcej nie pamiętam i tu może warto wspomnieć dlaczego- flagowym alkoholem, pochodzącym z Seszeli jest rum Takamaka. Żartowałam, nie do końca dobrze znoszę alkohol, ale ta wzmianka idealnie pasowała mi tu, aby wspomnieć o jednej z destylarni rumu, którą możemy zwiedzić na wyspie Mahe. To kierunek, który wbił się na sam szczyt listy miejsc, które miałam okazję zwiedzić. Jak na razie, pierwsza trójka prezentuje się następująco:

 1. Seszele
 2. Karaiby
 3. Santorini

Każdy komu to mówię, ze zdziwieniem patrzy na mnie pytając “A MALEDWIIIWY??” Nie, Malediwy nie należą nawet do mojego TOP5, mimo tego, że byłam tam dwukrotnie, z czego pierwszy raz na jachcie. Na takim środku transportu i noclegu w jednym, spędziłam również te wakacje. Uważam, że daje nam to nieograniczone możliwości na eksplorowanie danego obszaru i poznawanie jego wszystkich zakątków, tajemnic i atrakcji. Zwiedziliśmy kilka wysp, nurkowaliśmy w wielu pięknych miejscach i zaliczaliśmy oddalone od siebie atrakcje turystyczne. Poza tym, mieliśmy własnego kucharza, który był mistrzem w swoim fachu i spełniał nasze kulinarne fantazje. Szczególnie moje fantazje, które nie są jakoś super wygórowane. Po prostu ma być bez owoców morza, bez ryb, bez zielonych warzyw i zielonych listków 😛 Poza tym, podczas tych wakacji, po raz pierwszy przełamałam swój lęk, związany z zanurzaniem głowy pod wodę i nurkowałam z całym wachlarzem mieszkańców oceanu, podglądając ich codzienność- bezcenne doświadczenie!

Miejsca, które musicie zaliczyć na Seszelach to:

 • przejażdżka rowerowa wokół wyspy La Digue
 • dzikie żółwie na wyspie La Digue
 • plantacja wanilii na wyspie La Digue
 • destylarnia rumu na wyspie Mahe
 • punkt widokowy na wyspie Mahe
 • stary market w Victorii na wyspie Mahe
 • Park Narodowy na wyspie Pralin (rezerwat Velee De Mai)
 • Ophelia Resort (dziki wodospad)
 • Curieuse Island (piękna trasa na punkt widokowy z setkami krabów, miejsce na grilla)
 • Anse Lazio – jedna z najpiękniejszych plaż na świecie

Nasze koszta, związane z taką wycieczką (na Waszą prośbę):

 • lot Warszawa-Dubaj-Seszele / Seszele-Dubaj-Warszawa – 3200 zł od osoby
 • ubezpieczenie – 160 zł od osoby
 • hotel Eden na jedną noc – 1000 zł za apartament
 • kucharz na jachcie – 300 euro od osoby na 10 dni (ok. 1300 zł)
 • jacht – w zależności od typu, długości, ilości osób, destynacji, terminu i ilości dni, ceny ustalane są indywidualnie pod konkretnego klienta

+ wydatki na miejscu takie jak: środki transportu, jedzenie, picie, atrakcje turystyczne, pamiątki itp, itd.

Organizator moich wakacji to SAILART EXCLUSIVE CRUISES. Jeśli chcecie zorganizować swoją idealną wycieczkę na jachcie i zwiedzić wszystkie cudowne miejsca wokół jednej destynacji – serdecznie polecam! Znajdziesz ich na:

strona: http://sailart.eu/pl/
instagram: @sailartexclusivecruises
facebook: https://web.facebook.com/sailartexclusivecruises/

Pierwszą noc zaraz po przylocie, spędziliśmy w hotelu Eden w apartamencie z własnym tarasem, grillem i dostępem do wody, który również serdecznie polecam. Znajduję się on zaraz przy marinie, na której na drugi dzień wsiadaliśmy do naszego katamarana.

Poniżej przedstawiam Wam dwa vlogi nagrane podczas 10 dni na Seszelach:

oraz dwie galerię zdjęć. Jedna ze zdjęciami, które mogliście zobaczyć na moich social mediach, a druga zawiera fotografie, których jeszcze nigdzie nie pokazywałam.

Dajcie znać jak podobają Wam się materiały, które dla Was przygotowałam! Jestem bardzo ciekawa czy ktoś z Was miał już przyjemność zwiedzić Seszele lub ma to w planach? Jakie jest Wasze TOP5 destynacji na wakacje i dlaczego?

Pozdrawiam, H.

Udostępnij:

14 comments

 1. DAWID 18 Luty, 2018 at 02:06 Odpowiedz

  Czy cały koszt takiej wycieczki łącznie z jachtem zamknie się w 10 tys na osobę ? Jestem bardzo ciekaw bo planuje taką wycieczkę z dziewczyną 🙂 Świetne zdjęcia. Już raz dzięki Tobie pojechałem na Zanzibar teraz mam nadzieje ze uda się z Seszelmi 😉

 2. Sandra 19 Luty, 2018 at 10:36 Odpowiedz

  Cudne widoki 😍 super post 😊
  Dla mnie TOP 5 destynacji podróżniczych to:

  1. Islandia
  2. Madagaskar
  3. Nowa Zelandia
  4. Japonia
  5. Grenlandia

  Uwielbiam wszystko co ma dziką naturę, Seszele też kuszą, szczególnie gdy widzę te Twoje piękne zdjęcia 😊

 3. Justyna 21 Luty, 2018 at 10:23 Odpowiedz

  Wspaniały post, tym bardziej cieszę się, że nic a nic się nie zmieniłaś i nadal jesteś tak sympatyczną osóbką 🙂 <3

Zostaw komentarz

Uzupełnij wymagane dane