Cześć Kochani! Nie wiem, czy wszyscy z Was są na bieżąco z moimi działaniami, dlatego najpierw pozwolę sobie na krótki wstęp. W grudniu obchodziłam swoje 25 urodziny. Z tej okazji założyłam zrzutkę, na którą chciałam, abyście wpłacali pieniądze, które później przeznaczymy na wspólnie wybrany cel, związany ze zwierzakami. Moim wymarzonym, urodzinowym prezentem było 25 000 zł. Udało nam się zebrać ponad 11 000 i wciąż uważam, że to nasz wspólny mały sukces. Całą sumę przekażemy na potrzebujące zwierzęta. I tu kolejny raz potrzebuję Wasze pomocy, bo to właśnie WY wybierzecie ten cel. Zacznijmy od proponowania organizacji, akcji, schronisk, które Waszym zdaniem, najbardziej potrzebują wsparcia. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy jeden zwierzak zasługuje na wsparcie, cudowną, kochającą rodzinę i życie w zdrowych i czystych warunkach, ale musimy wybrać jeden lub maksymalnie dwa cele.

Podsumowując, proszę piszcie w komentarzach swoje propozycji wraz z krótkim objaśnieniem- dlaczego, co jest potrzebne, co możemy zmienić, na co warto zwrócić uwagę? Objaśnienia będą dla mnie bardzo, bardzo istotne, bo zapewne nie będę w stanie sama przebrnąć przez wszystkie propozycje, robiąc przy okazji dogłębny research na ich temat. Także to zadanie zostawiam Wam i mam nadzieję, że mocno się zaangażujecie!

Kolejne pytanie do Was, czy wolelibyście przeznaczyć tę kwotę na jeden konkretny cel czy na dwa różne?

Oczywiście ostateczną decyzję podejmiemy, kiedy rozważę Wasze propozycje. Dajmy sobie kolejny tydzień na ich zbieranie, a ja na następny weekend, postaram się ogłosić jaki cel/ cele wybieramy i skontaktuje się z wybranymi organizacjami w celu ustalenia szczegółów.

Osobiście pojawię się w miejscu, na którego wsparcie się zdecydujemy i nagram dla Was cały materiał z tego wydarzenia, abyście mogli dokładnie zobaczyć na co zostały przekazane Wasze pieniądze. Myślę, że o pomaganiu warto mówić głośno i pokazywać je gdzie tylko się da, aby uzmysławiać innym, że tak niewiele wysiłku może kosztować nas wielka zmiana czyjegoś życia.

Liczę na Was, a wiem, że jak zawsze- mogę i warto. Dziękuję za to, że jesteście ze mną i robimy coś więcej, coś wyżej, coś dalej. Love, H.

Udostępnij:

574 comments

 1. Weronika 25 Luty, 2018 at 13:01 Odpowiedz

  Witaj Honorato!:)
  Na wstępie pragnę Ci pogratulować tak wspaniałej inicjatywy i jego sukcesu. Jestem pewna, że pieniążki będą zagospodarowane rozsądnie i na pewno pomogą ich odbiorcom! To przykład jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami.
  Tak jak prosiłaś chcialabym zaproponować Fundacje, której warto się przyjrzeć. Jest do Fundacja Ostatnia Przystań znajdująca się w miejscowości Wtelno k/Bydgoszczy. Jest to psi azyl w zacisznym miejscu, znajdują się tam psiaki, które nie mają większych szans na adopcję, psiaki chore, psie staruszki. Większość osób raczej nie przejmuje się takimi miejscami, po co? Dla tych psów i tak nie ma nadzieji.
  Pies staruszek nie potrzebuje wiele, miska jedzonka, zielona trawka i przede wszystkim spokój i bliskość czlowieka.
  Ludzie zajmujący się Fundacja robią to 24/7, oni tam po prostu mieszkają. Opieka nad takimi podopiecznymi jest ciężka wbrew pozorom, codzienne sprzątanie, codziennie pranie, zakup leków dla psich staruszków, podkladow, wizyty u weterynarza, większość psiaków jest chora więc potrzebują specjalistycznych badań, które kosztuja, potrzebują rowniez specjalistycznej karmy. Nikt nie myśli, ze zaraz może przyjść to najgorsze. Niestety funduszy brakuje, ponieważ wszystkie te rzeczy kosztują bardzo dużo pieniążków, a przede wszystkim dużo zaangazowania i energii opiekunów. Warto wziąć pod uwagę ich pracę, opieka nad seniorami nie jest łatwa, natomiast na pewno najbardziej wdzięczna.
  Tutaj możesz zajrzeć i poznać psich seniorów;)
  https://www.facebook.com/ostatniaprzystan/

  Pozdrawiam serdecznie!

  • Bożena 2 Marzec, 2018 at 23:07 Odpowiedz

   Gdyby na ziemi nie było pieniędzy, bo po prostu nie byłyby potrzebne, to nie wiem jak by to w zasadzie wyglądało. Chyba mniej skomplikowanie.A tak muszę też zwrócić uwagę na merdających , warczących ,szczekających, miauczących lokatorach Ostoja-PsiHostel dla bezdomniaka. Warto , WARTO na nich zwrócić UWAGĘ. Wolałabym umieć czarować i WSZYSTKIM przydzielic pieniążki , bo wszyscy o których tu się wspomniało zasługują na UWAGĘ. To NIEZWYKLI LUDZIE. Ale OSTOJA tak wiele znaczy dla tych w dramatach, koszmarach w objęciach kostuchy nieraz,
   nieraz się przegra , to dopiero wręcz boli. Więc marzę o tych papierkach wartościowych , aby do Ostoi trafiły. Papierki zielone, pomarańczowe – rozmnażajcię się. Niech DOBRO WRACA zwielokrotnione.

   • Róża 6 Marzec, 2018 at 11:20 Odpowiedz

    Witaj Honorato wiem że jest dużo potrzebujących, ale chciałbym żebyś przeznaczyła te pieniążki na fundację Tare są tam koniki które w swoim życiu przeszły piekło wyeksplatowane do granic wytrzymałości jest tam klacz na której uczyli się studenci weterynarii bidulka dopiero w tarze poznała miłość i może przebywać na powietrzu poczuć wiatr w grzywie jest też koń policyjny niestety zachorował więc miał iść na rzeź Skarlet go uratowała tutaj w tarze mogą się cieszyć życiem wolnym od bólu traktowane z szacunkiem, więc proszę w imieniu tych koni o wsparcie dla tary

 2. Sylwia 25 Luty, 2018 at 13:37 Odpowiedz

  jeśli chodzi o moje zdanie to chciałabym żebyś pomogła organizacji „ Psom na pomoc „ Są to trzy osoby która robią wszystko by pomoc bezbronnym zwierzęta , wyciągają je ze schronisk zapewniając domy tymaczasowe bądź hoteliki które nie są rzeczą tania( jedna doba dla jednego psa to 14 zł a psów jest na prawdę sporo ) Rowniez starają się szukac nowych domów również opłacają wizyty pupili w lecznicach . Jak widać jest tego sporo a wszystko kosztuje . Opalacaja to tylko i wyłącznie z datków od życzliwych ludzi badz dokładają ze swojej kieszeni . Przeglądając ich stronę na Facebooku kilka razy natknęłam się na posty ze maja bardzo wysokie długi w lecznicach dla zwierząt ale mimo to wciąż pomagają kolejnym . Ich strona na Facebooku to „ psom na pomoc „ można sobie zobaczyć , znajdują się we Warszawie . Super by było gdybys mogła jakaś cześć zebranych pieniążków podarować tej fundacji dla nich liczy się każdy grosz :):) pozdrawiam

  • Klaudia 3 Marzec, 2018 at 05:59 Odpowiedz

   Fundacja dla Szczeniąt Judyta ❤
   Tutaj jest dużo szczeniąt również niepełnosprawnych, dlatego tutaj najbardziej potrzebna pomoc finansowa. Ludzie oddają swoje całe życie ratując psie dzieci i nie tylko.❤A co najwazniejsze Fundacja działa prawidłowo i jest uczciwa!!

 3. Patrycja 26 Luty, 2018 at 11:38 Odpowiedz

  Napisze krótko . FUNDACJA ZWIERZĘTOM POMOCNE -pomorskie . Jest to małżeństwo które poświęciło swoje życie dla ratowania bezdomnych porzuconych i skaleczonych przez ludzi kotów ! Każdemu kotu dają szanse , leczą je co jest bardzo kosztowne : leki , operacje a później ich utrzymanie . Mysle ze każda złotówka lub niezbedne produkty takie jak karma legowiska itp były by dla nich ogromną pomocą .! Maja około 60 zwierząt . Sporadycznie sama ich wspieram finansowo . Na swoim Facebooku wszystko można poczytać !!

 4. Iwona 26 Luty, 2018 at 11:47 Odpowiedz

  Przepiękna inicjatywa <3
  Może Fundacja Zwierzętom Pomocne – Pomorskie?
  Dwójka ludzi, 70 kotów, konie, krówka i króliki uratowane przed nożem, do tego jeszcze gromadka psów 🙂

 5. Paulina 26 Luty, 2018 at 15:44 Odpowiedz

  Po przeczytaniu Twojego posta od razu pomyślałam o Fundacji Felineus z Rzeszowa, o której dowiedziałam się, gdy do domu mojej siostry trafiły trzy maleńkie, puchate kulki i wytłumaczyła mi, na jakiej zasadzie się to stało. Fundacja istnieje od 2011 roku i dotychczas uratowała i znalazła domy ponad 1300 kociakom! Co mnie poruszyło to to, że fundacja nie ma specjalnego budynku (jak np. schroniska) i dofinansowania z państwa, działa tylko dzięki darowiznom od dobrych ludzi (takich,jak Ty), a kociaki przebywają w domach wolontariuszy do momentu, aż nie wyzdrowieją lub nie podrosną i nie znajdą domu na stałe. Tak naprawdę w tej fundacji działa mała grupka osób, niektórzy z nich mają po kilkadziesiąt kotów w domach, a w dodatku wszyscy są wolontariuszami, czyli robią to ZA DARMO. Niestety, nad Fundacją Felineus wiszą aktualnie czarne chmury, bo leczenie i żywienie kociaków wymaga nakładów finansowych, a długi w lecznicach weterynaryjnych przekroczyły 20 000 zł… Fundacja jednak nadal przyjmuje bezdomne koty i robi wszystko, aby zapewnić im stałe i kochające domy. Tej organizacji na pewno przydałby się zastrzyk finansowy, bo robi świetną robotę!
  Podziwiam Cię za taką hojność oraz chęć do pomagania 🙂 Pozdrawiam!
  Twoja wielka fanka, Paulina ;*

  • Magdalena 3 Marzec, 2018 at 08:10 Odpowiedz

   Jak cudownie, że ktoś wspomniał o Fundacji Felineus ❤️ zaadoptowałam stamtąd kotka. Ale tak jak pisze Paulina. Oni naprawdę potrzebują pomocy. Wzięłam tego kotka z jednego z domów tymczasowych. Pani, która jest wolontariuszem poświęciła swój czas, mieszkanie i mała emeryturę na to zeby te koty ratować za wszelką cenę. Podbijam prośbę Pauliny. Bardzo bardzo prosimy i pomoc dla Felineusek. Kociaki byłyby szczęśliwe i Panie, które im pomagaja również! 😊

 6. Justyna 28 Luty, 2018 at 08:43 Odpowiedz

  Cześć! Co za wspaniała akcja! Życzyłabym sobie, aby po naszej Ziemi chodzili sami życzliwi ludzie skłonni nieść pomoc każdemu zwierzęciu. Tyle jest zła na świecie… 🙁 Jednak kiedy czytam, że są wśród nas dobre dusze wrażliwe na cudzą krzywdę to serce aż samo się otwiera. Moje zawsze jest przepełnione miłością do zwierzaków – tomaryniaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach pod Olsztynem. Pracują tam niesamowite wolontariuszki, które potrafią poświęcić wszystko dla szczęścia zwierzaków i nigdy nie odmawiają pomocy nikomu, mimo wiecznego braku wolnych miejsc czy pieniędzy (trafiło do nich ostatnio 6 szczeniaków, niestety z braku funduszy na ich leczenie 2 z nich zmarły 🙁 ) Dziewczyny się jednak nie poddają – dzielą swoją miłość pomiędzy wszystkie przygarnięte przez nich zwierzaki, pilnując, by nie działa im się więcej krzywda, organizują różne akcje dla mieszkańców Olsztyna zachęcając ich do wspólnych spacerów bądź adopcji, ogłaszają zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, jednak z tego co widzę na ogrom ich pracy to wciąż za mało.
  Nie mogłabym jednak pominąć w tej wiadomości fundacji, której historie mrożą krew w żyłach… Jest to fundacja PsyGarnij ratująca wyrzucone, zgubione, chore i cierpiące psy. Jej założycielem jest Piotr, który poświęcił jej całe swoje życie – miesięcznie pokonuje tysiące kilometrów własnym autem poczynając od ratowania psów w dalekich zakątkach Polski i zagranicy, poprzez spędzanie kilku dni na łapanie i ratowanie psów wyrzuconych w lasach i przywiązanych do drzew, kończąc na opiece bezpośredniej w swoim domu (Piotr ostatnio spał w swoim samochodzie z czterema psami, bo nie miał u siebie miejsca i do adopcji również nikt się jeszcze nie zgłosił). Fundacja ma swoją rzeszę fanów, wielbiciele zwierząt stale starają się mu pomagać, ale ciągły brak czasu, wolontariuszy i pieniędzy na ratunek kolejnych psów niekiedy kończy się tragicznie…
  Dlatego myślę, że warto byłoby pomóc dwóm miejscom – nieważne, czy tym podanym przeze mnie, czy kogoś innego. 11 tysięcy złotych to ogromna suma, gdzie nawet 20% z tych pieniędzy pomogłoby uratować niejednego szczeniaka z niejednego schroniska. Warto pomagać mieć świadomość, że dzięki nam jeszcze jedno istnienie dostanie nowe, fantastyczne życie 🙂

  Pozdrawiam ciepło!
  Justyna

 7. Aleksandra 28 Luty, 2018 at 16:21 Odpowiedz

  Witam. Moją propozycją na przekazanie tych pieniędzy jest Schronisko dla zwierząt “Przytulisko” w okolicach Chojnic (pomorze). Jest tam wiele chorych zwierzątek, które potrzebują leczenia i specjalistycznej karmy. Jak wszyscy wiemy, wszystko jest kosztowne, dlatego pieniądze te naprawdę przydałyby się dla właścicieli tego schroniska. “Przytulisko” ma swoją stronę na Facebooku, można zajrzeć i wspomóc te biedne zwierzęta. 😊🐈🐕

 8. Asia 28 Luty, 2018 at 16:25 Odpowiedz

  Hej Honka!

  Może weźmiesz pod uwagę moją propozycję, otóż chciałabym aby część pieniędzy przekazać dla Fundacji Viva- chodzi mi tutaj konkretnie o konie o które fundacja walczy od wielu lat, finansuje ich leczenie oraz zapewnia lepsze życie.
  Wiadomo, że chciało by się pomóc wszystkim ale niestety nie jest to możliwe, a tak wiele naszych kochanych zwierzaków potrzebuje oraz liczy na nasze wsparcie! Fundacja Viva walczy także o prawa koni z Morskiego Oka, oraz zapewnia że w momencie gdy góral uzna że koń jest już na tyle “zużyty” przez wożenie grubych i leniwych świń( sorry za wyrażenie) ma trafić na rzeźnię, fundacja zapewnia wziąć go pod swoją opiekę i zapewnić mu godne i spokojne życie do śmierci 🙁 Sama wspieram fundację z całych sił, jednak wiadomo że jedna osoba nie wiele może, a chociaż część sumy mogłaby w znacznym stopniu pomóc chociażby opłacić zaległe faktury u weterynarza za leczenie zwierząt.
  Honorato, z tego co wiem śledząc cię w mediach sprawa koni z MOKA nie jest ci obca i dokładnie ją znasz, dlatego proszę cię o rozważenie mojego pomysłu.

  Ściskam!
  Asia

 9. Ola 28 Luty, 2018 at 16:29 Odpowiedz

  Gratuluję i cieszę się, że taka zbiórka została zorganizowana. Piękna sprawa. Mnóstwo fundacji i miejsc ciśnie mi się na myśl ale ostatnio dość mocno utkwila mi w głowie fundacja Judyta spod Warszawy. Kobieta która zlozyla/prowadzi fundację to anioł. Zajmuje się głównie szczeniakami, wyprowadziła wiele razy sama za własne pieniądze i bezinteresownie mnóstwo psiakow z bardzo ciężkich chorób. Rehabilitacje, lekarstwa nie mówiąc o rzeczach codziennych niezbędnych do funkcjonowania tych psiakow czesti pokrywala z własnej kieszeni, wiem że o fundacji robi się głośno i ludzie zaczęli pomagać, wpłacać pieniążki kupować karmę dla tych małych sierotek ale też wiem, że to i tak początek góry lodowej. Czemu się nie przyjrzeć każda fundacja/schronisko/organizacja potrzebuje wsparcia i każda zasługuje na to tak samo. Gdziekolwiek te pieniążki będą przekazane, dziękuję Ci że pokazujesz ludziom empatie, normalność i zwykła bezinteresowna pomoc. Pozdrawiam Ola

 10. Patrycja 28 Luty, 2018 at 16:30 Odpowiedz

  Myślę ,że warto dać szansę też innym zwierzętom niż psy. Mianowicie chodzi o konie. Rzeź koni , co roku organizowane są targi ,gdzie konie są wywożone na śmierć. Są źle traktowane , bite, kopane, po prostu cierpią. Niezależnie od wieku czy jest to mały źrebaczek czy starszy koń , czeka je śmierć. Mało tego są wiezione w najgorszych warunkach brzydko mówiąc w syfie. Są konie ,które są chore , mają rany nawet krwawe , a najgorsze jest to ,że nie wiedzą co je czeka , proszą o pomoc rżeniem. Ich oczy nie mają nawet siły by walczyć z tymi okropnymi ludźmi , którzy wywożą je na żywą śmierć i sprzedają jako mięso. Przecież te piękne istoty tyle człowiekowi pomogły ,a są traktowane gorzej niż można było sobie wyobrazić. Istnieją natomiast fundacje które z tym walczą , pomagają im, wykupują konie i stawiają się za tym aby te miejsca śmierci zamknąć. Jedną z nich jest fundacja Tara. Walczą z tym od 20 lat. Każdy grosz jest bardzo ważny , ponieważ utrzymanie tych koni jest bardzo drogie , a nie jest to 10 koni tylko liczy one (nie jestem pewna ) ale około 200 koni jak nie więcej. Dlatego proszę bardzo aby pani pomogła tej fundacji , bardzo zależy mi aby jakiś procent z tej uzbieranej kwoty na to był przeznaczony. Jeśli byłby ktoś zainteresowany tym to fundacja ma kanał na yt, stronę ,więcej informacji właśnie tam i nawet zachęcam aby się w to wgłębić i zainteresować.
  Pozdrawiam serdecznie

 11. Daria 28 Luty, 2018 at 16:41 Odpowiedz

  Taka zbiórka to świetny pomysł! Widać ze masz wielkie serce❤️
  Od siebie proponuje wspracie fundacji zajmującej się pomocą dla koni ( i nie tylko). Ratują tam konie z różnych targów rzeźnych, konie ze strasznie zaniedbanych i chorych zamieniają się w cudowne i dostojne konie. Niestety koszt leczenia i utrzymania jest bardzo drogi.. aby konie żyły spokojnie i bezpiecznie na pastwiskach potrzebne są niemałe pieniądze.. Dlatego tez jako miłośniczka koni proponuje wspracie fundacji : Centaurus. Od długiego czasu walczą o lepsze życie polskich koni, próbują zmienić podejście ludzi i władz do tych zwierząt, pokazać ze to nie tylko zwierze typowo pracownicze, ani nie mieso.. Koń to cudowne zwierze które potrzebuje miłości tak jak pies czy kot.. nie zasługuje na taki okrutny los.. nie zasługuje na traktowanie go jak niepotrzebnej rzeczy, która można sprzedać i zjesc..
  Pozdrawiam:)

 12. Eliza 28 Luty, 2018 at 16:49 Odpowiedz

  Honorato, ta akcja była wspaniała!
  Pragnę polecić Ci fundacje, która ratuje i pomaga szczeniakom bez względu na koszty, warunki atmosferyczne bądź problemy z ich wydostaniem. Naprawdę, robi dla nich więcej niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Jest to FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA.
  Naprawdę do jest niesamowite ile człowiek może zrobić dla zwierzęcia, Pani Judyta nie tylko je karmi, pomaga ale również organizuje dla nich drogie operacje, nie skreśla chorego psa jak to robi wielu ludzi tylko walczy za wszelką cenę. To wszystko jest bardzo kosztowne.

  https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/

 13. Edyta 28 Luty, 2018 at 17:02 Odpowiedz

  Witaj 😊
  Zaczynając, bardzo dziękuję Ci za pomoc dla zwierzaków! To naprawdę PIĘKNY i SZLACHETNY GEST ! Oznacza to tylko jedno… Masz WIELKIE SERCE ❤!!!
  Chciałabym bardzo pomóc schronisku dla bezdomnych zwierząt w moim rodzinnym mieście , w Mysłowicach ( województwo Śląskie, przy Katowicach ). Miasto nie jest za bardzo zainteresowane losem psiaków i kociakow wiec my mieszkańcy staramy się wspierać schronisko jak sie da, organizując zbiórki wszelkiego rodzaju . Od momentu kiedy została zmieniona dyrektorka schroniska na nową schronisko zaczęło tętnić życiem. Są organizowane wszelkiego rodzaju akcje , spacery z psiakami,ruszył wolontariat a co najważniejsze zwierzaki są adoptowane ,ale niesteyy brakuje pieniedzy. Panie ktore tam pracują to naprawdę dobre babki z sercem na dłoni . Wiec BARDZO PROSZĘ CIĘ O POMOC
  Link do schroniska 🐶🐕🐱🐈 http://www.myslowice.toz.pl

 14. Oliwia 28 Luty, 2018 at 17:02 Odpowiedz

  Witaj Honorato , jaki zwierzolub mogę tylko powiedzieć ze serce rośnie kiedy widzę takie inicjatywy ❤️

  Moją propozycją jest Fundacja Przyjaciół zwierząt w Gnieźnie.
  Dziewczyny z wielkim sercem ale małym wsparciem finansowym, może ze względu na wielkość miasta natomiast, wsparcia ze strony władz także nie otrzymują. Zwierzęta odławiają nawet w nocy, potrafią zmobilizować mieszkańców do pomocy i nie odmawiają nawet kiedy brak środków, często wykładając z własnej kieszeni na leczenie i utrzymanie wszystkich pyszczków.Np Sukcesem było kilkudniowe wyławianie pieska który spędził na polu kilka lat…totalny dzikus … akcja była trudna ale zakończyła się sukcesem. POLA ( tak został nazwany psiak) znalazła nawet domek stały. Dziewczyny prowadzą bazarek i organizują zbiórki na zwierzaki. Dzięki ich działalności Gniezno oraz okolice ( nawet do kilkudziesięciu kilometrów) mogą zawsze liczyć na ich pomoc, a duża ilość zwierzaków przeszła potrzebne im zabiegi operacyjne i znalazła domy.

  Love Animals more than people…
  Dziękuje za tą akcję Hon przywracasz wiarę w ludzi…. buziaki ❤️

 15. Daria 28 Luty, 2018 at 17:03 Odpowiedz

  A moja propozycja jest taka aby pieniazki przeznaczyc na jakies schronisko lub jakas przystan czy cokolwiek w tym stylu, gdzie sa stare i schorowane psy, ktore sa np. cale zycie bezdomne..

 16. OLA 28 Luty, 2018 at 17:23 Odpowiedz

  Z całego serca polecam Fundację dla Szczeniąt Judyta. Prowadzi ją wspaniała osoba, która rzetelnie wypełnia swoją misję! Codziennie ratuje szczenięta porzucone i źle traktowane przez ludzi, z całej Polski. Pochyla się nad najsłabszymi i niepełnosprawnymi psiakami dając im szansę na przeżycie. Nigdy jeszcze nie widziałam tak zaangażowanej fundacji. W dodatku wszystko jest jawne, dzielą się na swoim FP na Facebooku każdym przypadkiem, rachunkiem, operacją psiaka. Jeśli zainwestuje się tam te pieniążki, to na pewno zostaną zagospodarowane z największym rozsądkiem. Pozdrawiam 🙂

 17. Kamila 28 Luty, 2018 at 17:32 Odpowiedz

  Hej Honoratko!
  Bardzo doceniam Twoją akcję i to w jak cudowny sposób chcesz pomóc psiakom. Moją propozycją jest STOnZ w Sanoku lub Schronisko “Wesoły Kundelek” w Lesku. Podkarpacie to mało zamożne województwo i budżet jest bardzo ograniczony, a potrzeb bardzo dużo. Bardzo mało przekazywane jest na te organizacje i cudownie byłoby, gdyby ktoś je dofinansował. Niektóre z tych kochanych psiaków przebywają w kojcach na zewnątrz, a jak wiemy teraz temperatury są minusowe, szczególnie teraz i to na pewno byłby ogromny zastrzyk gotówki, aby umożliwić im przebywanie w lepszych warunkach i nie musiałyby tak marznąć teraz. Wiem, że Twój wybór będzie najlepszy, ale mam nadzieję, że weźmiesz też pod uwagę obie te organizacje. Pozdrawiam cieplutko!

 18. Aleksandra 28 Luty, 2018 at 18:27 Odpowiedz

  Fundacja dla szczęniąt Judyta ( http://szczeniakijudyty.blox.pl/html )
  Tutaj nie ma psa, którego nie da się uratować, nie istnieje słowo „uśpić”. Niestety, jak każde leczenie, kosztuje i każdy grosz by się przydał. Również fundacja opiekuje się psiakami bezdomnymi, znalezionymi w lesie czy norach- jednym słowem skazanych na smierć. Nie zawsze znajdzie się dla takiej psinki dom tymczasowy czy osoba chętna do przygarnięcia, ale zawsze jest to lepsze niż schronisko. Szczeniaki nie maja szans w schronisku, one tam umierają. Fundacja daje im szanse na przeżycie, a przede wszystkim walczy o każde jedno zwierzę i choćby trzeba było rzucić wszystko i jechać, zadłużyć się, to ten psiak będzie ratowany każdym możliwym sposobem i gdzie się da.
  Każda psia mordka będzie na pewno ogromnie wdzięczna 😉 a pomysł z podzieleniem uzbieranych pieniędzy uważam za świetny, bo w końcu każdy grosz się liczy!

 19. Paulina 28 Luty, 2018 at 19:12 Odpowiedz

  Hej Honka!
  Gratuluje zebrania tak pokaźnej sumy. Sama robiłam takie akcje na nasze Lokalne schronisko i wiem, ze jest to cudowne uczucie pomagać tym bidulkom. Moja propozycja to organizacja Pogotowie dla zwierząt. https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomoc-dla-zamarzajacych-psow
  Choćby tutaj jest link, w którym opisują swoje działania. Zawsze wysyłam jakieś małe pieniążki, na więcej mnie nie stać. Prosze, przyjrzyj się ich akcji to może przekona Cię do dokonania wyboru. Potrzebują na wszystko, na transport, na jedzonko a przede wszystkim na opiekę weterynaryjna. Trzymam kciuki, byś to ich wybrała. Robią kawał dobrej roboty. Buziaki!

 20. Paulina 28 Luty, 2018 at 19:14 Odpowiedz

  Cześć Honka!
  Gratuluje zebrania tak pokaźnej sumy. Sama robiłam takie akcje na nasze Lokalne schronisko i wiem, ze jest to cudowne uczucie pomagać tym bidulkom. Moja propozycja to organizacja Pogotowie dla zwierząt. https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomoc-dla-zamarzajacych-psow
  Choćby tutaj jest link, w którym opisują swoje działania. Zawsze wysyłam jakieś małe pieniążki, na więcej mnie nie stać. Prosze, przyjrzyj się ich akcji to może przekona Cię do dokonania wyboru. Potrzebują na wszystko, na transport, na jedzonko a przede wszystkim na opiekę weterynaryjna. Trzymam kciuki, byś to ich wybrała. Robią kawał dobrej roboty. Buziaki!

 21. Patrycja 28 Luty, 2018 at 19:48 Odpowiedz

  A MOŻE COŚ BY ZROBIĆ ABY PSÓW ORAZ KOTÓW W SCHRONISKACH BYŁO MNIEJ?

  Sterylizacja!!!!!! Ona jest płatna, lecz gdyby była za darmo ludzie by chętniej się na nią decydowali

  • ares 2 Marzec, 2018 at 12:19 Odpowiedz

   bezdomne są sterylizowane w schroniskach, a jeśli nie stać cię na sterylizację/leczenie/karmę, to sorry, ale nie powinnaś mieć zwierzaka…

   • Ala 3 Marzec, 2018 at 22:24 Odpowiedz

    Niestety Ares nie masz racji. Po pierwsze nie wszystkie schroniska sterylizują zwierzęta albo robią to w ograniczonym zakresie. Po drugie nie wszystkich jest stać na sterylizację – to fakt. I nie można twierdzić, ze jeśli kogoś nie stać, to nie powinien mieć zwierzaka. To zresztą nie rozwiązuje problemu. A po trzecie ważna jest edukacja. Bardzo wiele jest w tym zakresie do zrobienia, zaczynając od tego, ze są weterynarze, którzy twierdzą, ze sterylizacja jest szkodliwa dla zwierząt!

 22. Karolina 28 Luty, 2018 at 19:49 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta , jest to chyba jedyna fundacja w Polsce która pomaga porzuconym szczeniakom , na ich stronie Facebook opisują setki okrutnych akcji w których odbierali z tragicznych warunków małe pieski wraz z mamą , znajdowali w rowach czy w workach na płocie …ogromne serce dla zwierzaków myślę że na pewno im pieniądze bardzo pomogą.

 23. Adrianna 28 Luty, 2018 at 19:54 Odpowiedz

  Proponuję Ci zapoznanie się z sytuacja fundacji, a zarazem schroniska ,,Pod Psią Gwiazdą”. Fundacja “Pod Psią Gwiazdą” została utworzona we wrześniu 2010r. Fundatorką, a zarazem Prezesem Zarządu została Katarzyna Beata Sowa, osoba posiadająca duże doświadczenie w sprawach ochrony zwierząt, wieloletnia wolontariuszka organizacji ekologicznych w kraju i za granicą. Z inicjatywy Katarzyny Sowy została zorganizowana w Polanicy-Zdrój akcja pt. “Zerwijmy Łańcuchy”. Od 2010r. prowadzone jest zbieranie podpisów na terenie Polanicy- Zdr. mające na celu utworzenie uchwały zabraniającej stosowania łańcuchów na terenie miasta. Celem fundacji jest m.in. pomoc i ochrona bezdomnych, jak i zaniedbanych przez ludzi psów. Przejęte przez fundację psy są pod stałą opieką weterynaryjną i przebywają w fundacji do czasu znalezienia nowego opiekuna. Część piesków trafia dzięki dobrej woli wolontariuszy do domów tymczasowych. Jednak najbardziej zależy fundacji na tym by nasze pieski miały okazję zacząć nowe, szczęśliwe życie w domach stałych. Jest to najlepiej działająca na terenie kotliny kłodzkiej fundacja z tak cudownym oddaniem, sercem i miłością do kochanych zwierząt. Nigdy nie odmówili, zawsze dzielnie działają na rzecz biednych stworzeń. Gdy byłam w liceum dana fundacja otrzymywała od szkoły dary zebrane podczas zbiórek, byli mega wdzięczni. a swoją wdzięczność wyrażali w jeszcze lepszej opiece,oddaniu zwierzakom. Liczę, że zerkniesz na tą sprawę bo jest naprawdę warta uwagi. Pozdrawiam.
  Dane fundacji: Fundacja “Pod Psią Gwiazdą” ul. Sienkiewicza 12 57-320 Polanica-Zdrój tel. 669345599 e-mail : psiagwiazda1@o2.pl lub podpsiagwiazda1@o2.pl nr konta: 59 1090 2327 0000 0001 1475 1206
  Mieszka w: Polanica-Zdrój
  Obecnie schronisko dla zwierząt znajduje się w Kłodzku, na ul. Półwiejskiej 20

 24. Aleksandra 28 Luty, 2018 at 20:03 Odpowiedz

  Hej,
  Ja bardzo ucieszyłabym się jakby te pieniążki lub część tych pieniędzy trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu. Jest tam coraz więcej zwierząt, co chwile rodzą się szczeniaki i małe kotki. Co jakiś czas w szkłach organizuje się zbiórki pieniędzy na karmę dla zwierząt bo jej brakuje. I nie tylko tego bo różnych kocy, misek, legowisk, No wszystkiego. Zdaje sobie sprawę ze jest mnóstwo innych schronisk i innych organizacji ze zwierzakami ale byłoby suuuuper jakbyśmy wybrali to. Uwazam ze pomysł na podzielenie sumy na dwa to dobry pomysł. Pozdrawiam

 25. Michalina 28 Luty, 2018 at 20:07 Odpowiedz

  Prosze pomoz Schronisku dla Bezdomnych Zwierzat w Koninie!! Niedawno adoptowalam z tego schroniska slepego na jedno oko kota i jest cudowny!!! Tam wszyscy ludzie sa wspaniali i te zwierzeta sa przekochane! Sama jestem tam wolontariuszem od 6 lat i blagam o pomoc wlasnie dla tej placowki! Gratulacje dla Ciebie! Jestes swietna!

 26. Patrycja 28 Luty, 2018 at 20:16 Odpowiedz

  Hej,
  Z całego serca polecam Wam wszystkim zapoznać się z działalnością Fundacji dla szczeniąt Judyta. Obserwuje ich pomoc zwierzakom już od jakiegoś roku, z każdym facebookowym wpisem utwierdzają mnie w przekonaniu że niemożliwe nie istnieje. Ratują psy które wszyscy już dawno skazali na eutanazję, wyciągają szczeniaki z rąk śmierci i dają im nowe lepsze zycie, cudowne kobiety które wiedzą jak pomoc tym małym biednym istotkom. Leczenie jest bardzo kosztowne a trudnych przypadków nie brakuje. Proszę pochylicie się nad ich działalnością i sprawdźcie Facebooka. Fundacja jest rzetelna, rozlicza się z każdej zbiórki dzięki temu wiadomo na co przeznaczone są pieniądze.

 27. Magda 28 Luty, 2018 at 21:12 Odpowiedz

  Witam cieplutko,

  Zdaje sobie sprawę, że pomóc by się chciało wszystkim wymienionym miejscom, zatem spróbuję dodać także swoją propozycję jaką jest Fundacja Sos bokserom! Miałam z tej fundacji swoją sunię, z którą po kilku latach od adopcji zaczęło się dziać coś niedobrego ( boksery to wyjątkowo delikatna rasa, stąd częste choroby jakie te psiaki spotykają) , o której zdiagnozowanie walczyłam początkowo sama z rodziną potem przerodziło się to w pomoc ludzi o ogromnych sercach zupełnie niespodziewanie za co jestem do dnia dzisiejszego ogromnie wdzięczna, ponieważ udało się zrobić tomografię w Warszawie, która okazała się być niezbędna, ponieważ weterynarze już stali pod ścianą i nie wiedzieli w czym może tkwić przyczyna jej choroby; ALE

  Nie odbiegając od wątku jakim jest wyjaśnienie dlaczego to akurat ta fundacja zasługuje na pomoc- odpowiedź jest prosta: Fundacja troszczy się o swoich podopiecznych jak również tych, którym znalazło domy i zawsze pomaga na tyle ile może; nam pomogli z przyspieszeniem terminu wykonania tomografii w Warszawie, ogromnym wsparciem podczas tego ciężkiego wtedy dla nas czasu, jak również zainteresowaniem zarówno sprzed choroby psiny jak i w trakcie. Będąc w Warszawie miałam okazję odwiedzić siedzibę Fundacji i naprawdę muszę powiedzieć, że odwalają kawał dobrej roboty. Ciężko jest opisać wszystko to co bym chciała, a jest tego naprawdę sporo!
  Z dumą mogę powiedzieć, że mam teraz kolejnego cudownego psiaka i nie będzie to chyba zaskoczeniem, ponownie z tej fundacji!

  W fundacji przebywa naprawdę sporo psiaków szukających ciepłych domów. Smutne jest to, że psów przybywa, a domów ciągle brak.. Fundacja bardzo odpowiedzialnie podchodzi do adopcji, nie wydaje psów ot tak, sprawdza warunki oraz kandydatów na nowych opiekunów itd. co świadczy samo przez się. Naprawdę dbają o psy i nie jest im obojętny ich los. Jak już wspomniałam psiaków jest sporo, każdy nowy podopieczny ma zapewnione badania i odpowiednie zabiegi weterynaryjne, a co za tym idzie koszta. Na stronie fundacji znajdują się informacje o wszelkich wpłatach oraz wydatkach, a śledząc stronę fundacji, jak również Twoją Honorato piękną inicjatywę pomyślałam, że fajnie byłoby fundację jakoś wspomóc by dalej tak pięknie pomagali psiakom. Oto link do wspomnianej Fundacji http://www.sosbokserom.pl/doadopcji/

  Pozdrawiam i współczuję dokonywania wyboru spośród tylu propozycji ;*

 28. Joanna 28 Luty, 2018 at 21:24 Odpowiedz

  Zbiórka czad tyle powiem 🙂 a jeśli chodzi o to komu przekazać taka kwotę to myślę że fajnie by było rozdzielić to na więcej niż jedną fundację czy schronisko. Moje propozycje to ” Staruszkowo” które prowadzi jedna urocza babeczka, przygarniajac do swego domu głównie stare i schorowane zwierzaki. Sama organizowałam dla nich zbiórkę u siebie w sklepie. Natomiast druga moja propozycja jest MORN. Jest to fundacja która ratuje dosłownie wszystkich komu tylko jest w stanie pomóc, od chomików przez kameleony na psach i kotach skończywszy. Dziewczyny są młode i energiczne i wkładają masę serca w to aby ich podopieczni trafili do domów które ofiarują im multum ciepła i miłości. Sama mam od nich córę belzebuba czyli moja kotkę 🙂

 29. Andzia 28 Luty, 2018 at 21:54 Odpowiedz

  Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mowią z Rybnika. Świetna organizacja ,ludzie, którzy całkowicie i bezinteresownie poświęcają się zwierzaką. W fundacji nie ma nikogo na etacie wszyscy są wolontariuszami. Są niestety zadłużeni, ale i tak niosą pomoc i ratunek zwierzętą. Robią co tylko mogą!!!!

 30. Paulina 28 Luty, 2018 at 23:09 Odpowiedz

  Zdaję sobie sprawę z tego, że większość osób będzie wymienić organizacje, które są bardziej znane, które mają sporą popularność na FB. Dlatego ja proponuję przeznaczyć pieniądze na Fundację “Ostatnia Szansa” w Boguszycach obok Rawy Mazowieckiej. 4 lata temu zaadoptowałam w tym miejscu moją cudowną Gretę. Od tamtej pory staram się jak najczęściej tam bywać. Odpowiadając na pytanie: “Dlatego akurat to schronisko” – jest inne. Inne niż wszystkie. Psów, które są w kojcach jest niewiele. Reszta ma swoją grupę, swój pokój, śpią na kanapach, fotelach, materacach. Każda grupa psów jest niesamowita, psy są do siebie dopasowane. Każdy pies ma swoje imię – tak, imię, nie numer. Każdy opiekun grupy zna imię każdego psa. Oprócz swoich własnych kątów w pokojach, psy mają wybieg, na który są wypuszczane 3x dziennie, każda grupa psów po kolei. Wiem, wszystko brzmi tak pięknie, lecz problem jest jeden- pieniadze, które są potrzebne między innymi na wyremontowanie budynku, który jest namiastką domu dla niejednego psa, który dla niejednego psa jest jedynym domem w ciągu ich całego zycia… Ciągle psujący się piec, który daje ciepło zimą, przeciekający dach, czy ciepłe budy dla tych niewielu na zewnątrz. Ale także opieka weterynaryjna, karma, mięso na ciepłe posiłki, które psy dostają zimą…
  Schronisko prowadza dwie niezwykłe kobiety, które poświęcają swoje życia dla tych 200 boguszyckich psów…
  Domyślam się, że wybór będzie ciężki, ale chciałabym Cię prosić (jeśli nie wybierzesz tej fundacji), żebyś odwiedziła to miejsce niedaleko Warszawy w wolnym czasie. Na pewno nie pożałujesz i nie odczujesz tego schroniskowego smutku. Właśnie dlatego jest tam tak wyjątkowo. 🙂

 31. Karolina 28 Luty, 2018 at 23:22 Odpowiedz

  Hej. Gratuluje super pomysłu na zbiórkę dla zwierzaków w potrzebie.
  Moją propozycja jest SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W SOSNOWCU. Wszyscy,którzy pracują w schronisku starają się na bierząco remontować lub dostawiać nowe boksy jednak zawsze brakuje pieniędzy a zwierzaków cały czas przybywa,co jest niestety bardzo przykre. Na bierząco organizują akcje zbiórki żywności lub kocy,starają się zapewnić im wszystko co najlepsze jednak nie zawsze udaje się to tak jakbyśmy wszyscy chcieli. Na prawdę bardzo pomogłoby to na lepsze życie zwierzaków,które jeszcze nie znalazły swojego M.

  Pozdrawiam Ciebie serdecznie i na pewno wybierzesz najlepsza decyzje 🙂

 32. Em 1 Marzec, 2018 at 00:06 Odpowiedz

  Może na Staruszkowo w Krzewiu małym? Każdy pomaga szczeniakom i ładnym pieskom a co z tymi starymi ? Niechcianymi? Może gdy przeczytasz historie powstania staruszkowa to się zgodzisz ? 🙂 psi emeryci też zasługują na godne życie ! ❤️

 33. Ola 1 Marzec, 2018 at 00:15 Odpowiedz

  A może tak schronisko Psilasek w Przylasku pod Lubaniem 😍tak troszke po sąsiedzku ze Zgorzelcem 😍 napewno Byłaś u nas napewno kojerzysz miejsce 😄 schronisko jak najbardziej funkcjonuje bardzo sprawnie maja najlepsza Panią weterynarz a co najważniejsze nie błąkają się samotne pieski po Lubaniu szukając jedzenia 😀 a wsparcie finansowe napewno pomoże usprawnić funkcjonowanie 😄

 34. Paulina 1 Marzec, 2018 at 01:14 Odpowiedz

  Wrocławska EKOSTRAŻ. Ratują KAŻDE zwierzę, dzikie czy udomowione, interweniują (również prawnie) w przypadkach znęcania się nad zwierzętami. Członkowie i wolontariusze Ekostraży nie dostają wynagrodzenia, podejmują się wszystkich spraw ‘beznadziejnych’ i walczą o życie każdej istoty, bez względu na koszty leczenia. Pieniądze są im zawsze bardzo potrzebne. Polecam zajrzeć na ich fanpage na Facebooku – pokazują samą prawdę, nieraz brutalną, aż łzy się cisną. https://www.facebook.com/EKOSTRAZ/

 35. Natalia 1 Marzec, 2018 at 07:09 Odpowiedz

  https://www.facebook.com/psijacielezwierzatchojna/ Ludzie o dobrym serduszku ktorzy pomagaja, ale sami potrzebują pomocy. Poniewaz brakuje wielu rzeczy dla zwierzątek. Przez okres zimowy biedulki sie pochorowały. Potrzeba lekow, cieplejszych boksów, karmy. Mysle że pomysł o wybraniu dwoch instytucji jest świetny! Pozdrawiam cieplutko te piękne serduszko.
  Oby wiecej takich wspaniałych osób na tym świecie.

 36. Ala 1 Marzec, 2018 at 09:40 Odpowiedz

  Centrum adopcyjne “ADA” w Przemyślu
  Pomagają wszytskim psiakom niezależnie od stanu i choroby. Leczenie zwierząt jest bardzo kosztowne, dlatego pomoc w postaci tych pieniędzy na pewno im się przyda 🙂

 37. Nikola 1 Marzec, 2018 at 11:02 Odpowiedz

  Cześć Honorata!
  Miło widzieć, że ktoś jeszcze na tym świecie przejmuje się kimś innym niż sobą. Twoja zbiórka była niesamowita. Ja sama działam w wolontariacie w mojej szkole. Mamy tak pod opieką dwa ośrodki pomocy zwierzaką, ale sądzę, że schronisko w Legnicy potrzebuje takiego wsparcia. W tym schronisku znajdują się psy i koty. Mało osób tam zagląda, a psy nie są w najlepszym stanie. Owszem są nakarmione, ale kojce w których mieszkają nie są do końca zadaszone (nie ma na to funduszy) przez co psy mokną i marzną. Ich budy są przykryte kocami, ale co to da skoro są mokre? Aż żal wyobrazić sobie jak te psy musza marznąć teraz. Mam nadzieje, że własnie tu pomożesz, bo sami nie damy rady…

 38. Nikola 1 Marzec, 2018 at 11:05 Odpowiedz

  Cześć Honorata!
  Miło widzieć, że ktoś jeszcze na tym świecie przejmuje się kimś innym niż sobą. Twoja zbiórka była niesamowita. Ja sama działam w wolontariacie w mojej szkole. Mamy tam pod opieką dwa ośrodki pomocy zwierzakom, ale sądzę, że schronisko w Legnicy potrzebuje takiego wsparcia. W tym schronisku znajdują się psy i koty. Mało osób tam zagląda, a psy nie są w najlepszym stanie. Owszem są nakarmione, ale kojce w których mieszkają nie są do końca zadaszone (nie ma na to funduszy) przez co psy mokną i marzną. Ich budy są przykryte kocami, ale co to da skoro są mokre? Aż żal wyobrazić sobie jak te psy musza marznąć teraz. Mam nadzieje, że własnie tu pomożesz, bo sami nie damy rady…

 39. Magda 1 Marzec, 2018 at 11:18 Odpowiedz

  Uważam, ze warto byłoby wspomóc Psijaciele Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt. Wolontariusze stamtąd dają z siebie 300% zaangażowania i jeszcze więcej miłości, a wszystko dla bezbronnych stworków 😊

 40. Sebastian 1 Marzec, 2018 at 12:24 Odpowiedz

  Witaj HONorato 😀
  Dziękuję że zbierasz pieniądze na szczytne cele i chce pomagać.
  Chciałbym Cię prosić o pomoc jednej z fundacji https://www.facebook.com/maniapomaganiaa/ która zbiera pieniądze pieniądze na budowe nowego schroniska dla zwierząt z Głuszycy i okolic Wałbrzycha. Wyżej wymieniona fundacja musi się wynieść z miejsca w którym są na ten czas… 🙁 Mania Pomagania dostała fajną działkę w spokojnej okolicy i miejscu w którym nie ma ludzi. Wszystko pięknie, ładnie bo jest działka… Ale nie mają pieniędzy na dalsze rzeczy z nią związane czyli równanie posesji, budowa ogrodzenia, boksów czasem i też jedzenia. Ale jakoś dają radę bo ludzie dają jakieś stare koce itp. W naszym rejonie są organizowane zbiorki jedzenia i rzeczy dla fundacji. Czasem jest im ciężko bo ludzie adaptują zwierzęta a później znów je oddają. Bardzo bym chciał żebyś dołożyła cegiełkę na budowę nowego, lepszego domu dla tych zwierząt. Jak wybierzesz Fundację Mania Pomagania pewnie będzie im bardzo miło że ktoś im pomoże. Każde zwierzę będzie Ci wdzięczne za pomoc. Czasem wystarczy dobry gest żeby zwierzaki były szczęśliwe i uśmiechnięte od uszka do uszka. Każdy gest się liczy jak nie pieniądze na budowę to chociaż fajna ilość jedzenia dla zwierząt. Dziękuję za zbiórkę 😂 Trzymam za wszystkie zgłoszenia kciuki 😉 Pozdrawiam

 41. Kamila 1 Marzec, 2018 at 12:25 Odpowiedz

  Fundacja, której przydało by się wsparcie jest Fundacja Na Rzecz Zwierząt “Dzika Ostoja “. Jak sama nazwa wskazuje zajmują się sarnami, jeleniami, jenotami, dzikami, łabędziami, lisami, zającami, bielikami, mewami, bobrami, wydrami, myszołowami, krogulcami, sowami, kurami, myszkami leśnymi, emu… Dalej wymieniać można jeszcze długo. 
  Michał i Marzena poświęcają się dzikusom w 100%. Kiedy my smacznie śpimy i przewracamy się na drugi bok oni wstają co 2-3 godziny i karmią młode różnych gatunków, które bez tak częstych posiłków nie przeżyłyby dnia. Karmią i opiekują się nimi w taki sposób, aby wypuszczone na wolność nie podchodziły do człowieka, ponieważ nie rzadko maja dobre zamiary wobec nich. W ciągu dnia “dzieciaczki” są zabierane do pracy, dlatego że muszą być pod opieką przez cała dobę.
  Mimo, że są z Wielgowa (k. Szczecina, woj. ZACHODNIOPOMORSKIE) w nocy potrafią jechać po zwierzę z innych, oddalonych od nich miast, mimo przeciwności losu.
  “Jakie przeciwności losu mogą mieć tak dobrzy ludzie? Przecież im trzeba pomagać!” Miasto Szczecin nie wspiera Fundacji, a nawet im rzuca kłody pod nogi.
  Pierwszym przykładem może być postrzelony i zaplątany w siatkę dzik w 2014 roku. Próbowali go ratować pracownicy ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Wielgowie. Zwierzę padło jednak w drodze do weterynarza, a zgodnie z prawem w aucie należącym do ośrodka można przewozić jedynie żywe zwierzęta. Za przewóz martwego stworzenia pracownicy ośrodka dostali mandat w wysokości 11 tyś.
  Kolejną sprawą jest łowczy Miasta Szczecin, który wygrał przetarg, a kompletnie się na dzikich zwierzętach nie zna. Niejednokrotnie mylił gatunki zwierząt, kradł zdjęcia Dzikiej Ostoi przypisując sobie ich zasługi i zabijał zwierzęta, które można było uratować i wypuścić ponownie na wolność. Jednak nie o nim tu, a o jego “akcjach ratunkowych” można przeczytać w Internecie.
  Dwie samice dzika PEGI I MEGI, które od małego odchowywał Michał. Inspekcja weterynaryjna żądała pozbycia się dzików. Niestety nikt ich nie chciał, a w naturze zaczęłyby jak psy chodzić pod domostwa. Pani urzędnik kazała JE ODSTRZELIĆ! Na szczęście dzięki Radnemu Miasta dziki zostały z Fundacją.
  Oprócz dzikich zwierząt ratują także psy i koty – przykładem jest suczka Panda i kotka Buka, z którymi Marzenką nie mogła się już rozstać i zamieszkała z nią. 😉
  Można by było długo pisać, ale trzeba ich poznać i przekonać się na własne oczy – CI LUDZIE TO CHODZĄCE ANIOŁY!

  Fundacja Dzika Ostoja potrzebuje tych pieniędzy, ponieważ warzywa i owoce do wykarmienia szybko się kończą. Do tego dochodzi mleko dla maluchów i słoma do grzania w zimę i nie tylko. Nie wspominając już o paliwie, bez którego nie dojadą nigdzie… Sprzęt do łapania, karmienia i leczenia zwierząt… Naprawa wolier i boksów oraz preparaty do odkażania i czyszczenia. Można wymieniać i wymieniać tak jak ich zasługi dla tych zwierzaków. Potrzebują każdej pomocy, by móc dalej pomagać.
  Fundacji dla psów i kotów jest bardzo dużo. Z każdym rokiem ludzie są bardziej wrażliwi i świadomi, że zwierze to nie zabawka jednak nie zapominajmy o tych dzikich, bez których świat nie byłby taki sam. A fundacji dla dzikusów, takich z prawdziwego jest naprawdę mało. Można policzyć je na palcach.

 42. Ewa 1 Marzec, 2018 at 13:09 Odpowiedz

  Fundacja Zwierzętom Pomocne-Pomorskie
  Mają wielkie serce, ogromne chęci, a zastrzyk gotówki bardzo by im pomógł stanąć trochę na nogi

 43. Lidia 1 Marzec, 2018 at 13:11 Odpowiedz

  Lecznica centrum adoocyjne ada w Przemyślu.
  Dlaczego?? Nie potrzeba uzasadnienia, wystarczy wejść na ich profil na Facebooku.
  Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, żadne zwierzę nie zasługuje na to by spisać je na straty i przestać o nie walczyć.
  Ludzie pracujący tam pokazują, że jeśli tyljo się chce nie ma rzeczy niemożliwych!!!

 44. kasia 1 Marzec, 2018 at 13:12 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy ADA-Przemyśl. Lekarze ANIOŁY cała załoga robi dla braci mniejszych wszystko z serca. Czasem jadą 1000 km ratować psa na 2 końcu Polski bo niestety lecznice w okolicy maja gdzieś cierpienie biednego konającego w rowie psa.Nie ma drugich tak wspaniałych weterynarzy!!!

 45. Barbara 1 Marzec, 2018 at 13:14 Odpowiedz

  Centrum adopcyjne lecznicy Ada. Dlaczego? Bo są najlepsi. W tej sytuacji i tak wszyscy wygrają, bo wsparte zostaną zwierzęta potrzebujące 🙂

 46. Oliwia 1 Marzec, 2018 at 13:15 Odpowiedz

  Jeśli uważasz, że nagrodę powinno dostać miejsce, w którym każde zwierzątko w tym psy i koty dostają swoją drugą szansę i nowe życie to jest nim Lecznica “Ada” i ich schronisko Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”. Naprawdę warto! Ci ludzie robią świetną robotę ! Zobacz sama 😉
  https://www.facebook.com/centrumadopcyjne
  https://www.facebook.com/dzikiezwierzataprzemysl/
  https://www.facebook.com/lecznicaada/
  https://www.facebook.com/pogotowiedlaniedzwiedzi/
  To wszystko ich inicjatywy 😉

 47. Majka 1 Marzec, 2018 at 13:16 Odpowiedz

  Hej. Gratuluję pomysłu. Też uważam,że Fundacja dla szczeniąt Judyta. Dziewczyna ratuje mnóstwo maluchów, które w warunkach schroniskowych lub zapyziałej wsi nie mają szans na przeżycie. Leczą, socjalizują, znajdują i sprawdzają im domy. Sama byłam proszona o wizytę przedadopcyjną dla szczeniorka od nich. Wiem, że zabrali też szczeniaki ze stada dzikich psów spod Rynu. Robią tytaniczną robotę..Jest b. dużo dobrych organizacji. I zapewne wybór będzie trudny…

 48. Beata 1 Marzec, 2018 at 13:19 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” – Przemyśl
  Wspaniała organizacja, która nie przechodzi obojętnie obok cierpienia najbardziej bezbronnych istot – zwierząt. Psy, koty, ptaki, gady czy płazy – dla nich każdy jest tak samo ważny. Całym sercem jestem z “Adą”!

 49. Ania 1 Marzec, 2018 at 13:20 Odpowiedz

  Dzień dobry 😉 Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że jest to bardzo szlachetna akcja 🙂 Moim zdaniem te pieniążki powinny zostać przekazane na Lecznicę dla zwierząt “Ada” w Przemyślu. Weterynarze tej lecznicy zajmują się skrajnymi przypadkami, nie tylko zwierzętami domowymi jak psy i koty, ale także tymi bardziej wymagającymi. “Gośćmi” lecznicy byli: wilk, niedźwiedzie, bociany, węże, lisy oraz wiele innych dzikich i niebezpiecznych zwierząt. Doktor Radek Fedaczyński jest cudotwórcą, ponieważ gdy dostaje telefon o wykończonych lub bardzo zaniedbanych zwierzętach bez wahania wsiada w samochód i bez względu na koszty przejeżdża setki kilometrów by je uratować, co w 99% przypadków się udaje. W planach jest utworzenie pierwszego w Polsce pogotowia dla niedźwiedzi, które ma działać przy lecznicy, a więc każda złotówka się liczy. Myślę, że ilość uratowanych zwierząt i skuteczność lekarzy są doskonałymi dowodami na to, że warto im pomóc i wesprzeć w opiece i leczeniu kolejnych potrzebujących zwierzątek

 50. Baba Warmińska 1 Marzec, 2018 at 13:20 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” to jest to. To jest miejsce gdzie zwierzęta odzyskują zdrowie, Nie tylko zdrowie ale i godność. Każda istota chodząca po tym świecie ma rozum, uczucia i godność. Człowiek jako zwierzę na wyższym poziomie ewolucyjnym zamiast świecić przykładem to często upadla i niszczy inne istoty. Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” jest miejscem, któremu warto pomagać bo mam pewność, że każdą otrzymaną złotówkę obejrzą 5 razy i wydadzą mądrze na pomaganie zwierzętom w potrzebie. Zwierzęta tam są szczęśliwe i godne. Więc jeszcze raz powtarzam Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” .

 51. Aneta 1 Marzec, 2018 at 13:21 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” w Przemyślu (https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/)
  – to załoga cudownych ludzi o złotych sercach, którą łączy pasja do zwierząt. Walczą o każde zwierzę, zawsze i do końca. Beznadziejne przypadki? Dla Nich nie ma słowa niemożliwe! Leczą, pieszczą, kochają, sprawiają “cuda” a potem szukają kochających ludzi i domów dla zwierzaków 🙂
  Bo jak nie ONI to kto?

 52. Krzysztof 1 Marzec, 2018 at 13:21 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “ADA”
  Serce , pasja , poświęcenie dlatego właśnie oni zasługują na te pieniądze. Tyle istnień co oni uratowali, tyle zwierząt dzięki nim ma nowy wspaniały dom, dla mnie osobiście to anioły.
  Dziękuję Honorato za Twoje wielkie serce

 53. Agata 1 Marzec, 2018 at 13:22 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” – https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/?hc_ref=ARSdpHUQanP21vOZ9jFjtwrDA38wYjdRoKdnCNirHCdkBu9DEz0WPrBzY4nuVN2Cs9g

  Hej 🙂 Nie będę się rozpisywać dlaczego chciałabym,żebyś pomogła akurat tej placówce,bo mogłabym pisać i pisać,ale bardzo chciałabym,żebyś sprawdziła ich profil na Facebook’u…i jestem przekonana,że wtedy sama zobaczysz dlaczego akurat oni 🙂 Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki za ich “wygraną” 😉 Ps. W imieniu wszystkich placówek,które starają się o Twoją pomoc: dziękuję, ponieważ niezależnie kto z nich wygra to i tak z całą pewnością pomoc trafi do zwierzaków,które tego naprawdę potrzebują 🙂

 54. Ann 1 Marzec, 2018 at 13:24 Odpowiedz

  Hej 🙂 bez watpienia wszystkie zwierzaki zasluguja na taka pomoc. Sama obserwuje na swoim koncie fcb kilka schronisk i lecznic i goraco im kibicuje w realizacji tego trudnego zadania, jakim jest otoczenie opieka tych wspanialych psow, kotów itd.. Jak wiadomo, to kosztuje. Bez dwoch zdan moje serce skladla ekipa ratunkowa z przemysla! To co robi lecznica Ada jest nie do opisania. Wkladaja serce we wszystko, co robia i dzieki nim te biedne zaszczute, zaniedbane, chore zwierzeta odzyskuja zdrowie, radośc a przede wszystkim kochajace domy, w wyniku adopcji. Radość tych psiakow jest warta kazdych pieniedzy 🙂 gdybym tylko miala nadmiar poplynelyby wlasnie do Przemysla. Takze goraco zachecam!!

 55. Karolina 1 Marzec, 2018 at 13:24 Odpowiedz

  Gratulacje z zebranej sumy! Mam nadzieje ze zainspirowałaś innych do podobnych przedsięwzięć. Na pewmo ciężko wybrać organizację. Ja proponuję Centrum adopcyjne Ada w Przemyślu. Są niesamowici. Bardzo oddani. Mają stronę na fb. Polecam zajrzeć.

 56. Karolina 1 Marzec, 2018 at 13:25 Odpowiedz

  Całym sercem z Centrum Adopcyjnym Ada. Niezwykli ludzie… Walczą o każdą żywą istotkę. Widać bezgraniczne zaangażowanie w walce o dobro zwierząt…. A trafiają do nich ciężkie przyladki… Ofjary ludzkiej podłości… Są cudowni. Prawdziwe anioły.

 57. Natalia 1 Marzec, 2018 at 13:25 Odpowiedz

  Droga Honorato, uważam że Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” jak najbardziej zasługuje na pieniążki. Ratują zwierzęta z drugiego końca Polski, przywracają zdrowie przypadkom beznadziejnym. Cały zespół z dr Radkiem na czele wkłada mnóstwo serca w ratowanie niechcianych, porzuconych, schorowanych istnień. To anioły w ludzkiej skórze ❤

 58. Senga 1 Marzec, 2018 at 13:25 Odpowiedz

  Przystań Ocalenie, przytulisko dla skrzywdzonych, często schorowanych zwierząt. Miejsce z sercem i mnóstwem zwierząt pod opieką (psy, koty, konie, zwierzęta gospodarskie, długo by wymieniać).

 59. Justyna 1 Marzec, 2018 at 13:26 Odpowiedz

  Witam, na początku gratuluję inicjatywy. Super że są tacy ludzie jak ty.
  moja propozycja jest Lecznica dla zwierząt Ada w Przemyślu. Pracują tam wspaniali ludzie,którzy potrafią przemierzyć cała Polskę w celu ratowania jednego pieska. żaden zwierzak nie jest im obojętny. Wg mnie zasługują na ogromny szacunek i pomóc aby nadal mogli pomagać.

 60. Ola 1 Marzec, 2018 at 13:26 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy ,,Ada”! Tylko i wyłącznie oni! Przyjeżdżają tysiące kilometrów by ratować jednego psa. A takich psów było wiele. Może pamiętasz słynnego Oczka? Zwyrodnialec wydłubał mu oczy, a ludzie z Ady zrobili kawał dobrej roboty i zapewnili mu dalsze szczęśliwe życie. A może inny przykład? Forest- pierwszy pies z protezami! I to właśnie od Ady! 😍
  Poza tym pomagają nie tylko psom. Wspierają niedźwiedzie, koty itd.itp.
  Naprawdę warto ich wesprzeć, by pan doktor Radek mógł dalej pomagać potrzebującym zwierzakom!

 61. dARCIA 1 Marzec, 2018 at 13:29 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” – ale mysle ze do którejkolwiek z fundacji nie pójdą te pieniążki na pewno nie będą zmarnowane i wszędzie sie przydadzą I nikt z nas nie bedzie pokrzywdzony bo gdziekolwiek nie trafią pomogą zwierzakom a o to przeciez nam wszystkim chodzi 😉 ale współczuje ze musicie wybierac między nimi bo ja bym nie potrafiła wybrac jednej z pośród tak dużej liczby potrzebujących
  POWODZENIA 🙂

 62. Sylwia 1 Marzec, 2018 at 13:29 Odpowiedz

  Droga Honorato,

  Przepiękna inicjatywa.
  Życzę sobie aby każdy tak pięknie potrafił dzielić się z
  Innymi.
  Chciałabym a raczej prosze Cię o wsparcie lecznicy Ada
  Oraz ich centrum adopcyjnego. To wspaniałe miejsce,
  Ze wspaniała kadra i wolontariuszami, którzy spiesza na pomoc, każdemu potrzebującemu zwierzęciu bez względu na przeszkody.
  https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/

 63. Karolina 1 Marzec, 2018 at 13:31 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” – wystarczy zobaczyć ile ludzie którzy tam pracują robią dla zwierząt. Nie tylko piesków i kotków ale dla wszystkich zwierząt które zostały skaleczone, porzucone… Tam pracują ludzie o złotym sercu, dla których najważniejsze jest nieść pomoc tym którzy nie mówią, nie skarżą się. Moim zdaniem, jeśli jest tylko możliwość pomocy to życzę tego właśnie im, od lat obserwuje ich poczynania, zaangażowanie- to jest coś niesamowitego! Pamiętasz może owczarka niemieckiego żywcem zakopanego ? To właśnie oni pomogli, doprowadzili ze psiak ma nowe życie, jest piękni i szczęśliwy. Także trzymam kciuki właśnie za nich ❤️

 64. Zosia 1 Marzec, 2018 at 13:34 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada, głównie oni zasługują na tę pieniążki. Tego co robią dla wszystkich zwierząt i każdego z osobna nie sposób zmierzyć żadną miarą. To się nazywa miłość, troska, poświęcenie i oddanie. Gdyby to zależało ode mnie pieniądze trafiły by na ich konto.
  Pozdrawiam serdecznie

 65. Marzena 1 Marzec, 2018 at 13:34 Odpowiedz

  Od dawna obserwuję poczynania lekarzy w Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada. Nigdy w życiu nie widziałam, by ktoś miał tak ogromne serce dla zwierząt co ludzie w tej przychodni. Doktor Radek jest Aniołem, który według mnie nieraz dokonał cudu. Uratował zwierzaki. których już dawno nie powinno być na tym świecie. Idealni ludzie na odpowiednim miejscu. Tyle ciepła, empatii i dobroci co oni powinien mieć każdy z nas 🙂

  Druga fundacja, która pomaga zwierzakom jest z mojej okolicy. O zwierzęta walczą tam dziewczyny, które każdą wolną chwilę poświęcają na ratowanie. No ale jak to bywa w fundacjach, utrzymują sie one jedynie z datków i niestety tutaj jest problem, bo od dłuższego czasu fundacja działa na minusie 🙁 Dziewczyny nie potrafią odmówić pomocy, a długi w przychodniach rosną… 🙁 Pieniądze bardzo by się im przydały i w końcu pozwoliły wyjść na prostą… Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią…

 66. Nitka 1 Marzec, 2018 at 13:34 Odpowiedz

  https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/

  Cudowni i piękni ludzie, którzy poświęcają się dla zwierzaków,a Dr Radek to prawdziwy Anioł Stróż <3
  Nie ma znaczenia jak daleko jest potrzebujący zwierzak, zawsze mkną by pomóc jeśli tylko mogą. Zawsze walczą do końca i uratowali wiele takich braci mniejszych, którzy mieli naprawdę niemalże zerowe szanse na przeżycie.

  Historia Foresta – warto poczytać, mi zawsze szklą się oczy kiedy do tego wracam. Oczko, który niestety nedawno odszedł, ale dzięki "Adzie" miał szanse poczuć co to ciepło i miłość, Eklerk, któremu ratują łapę (zbierając na protezę) czy aktualne dwie bidy: Nency i Boo….

  Takich pięknych historii można by mnożyć…

 67. Beata 1 Marzec, 2018 at 13:36 Odpowiedz

  Witam😊Przecudna inicjatywa💕💕💕Moje serducho cieszyło by się bardzo gdyby pieniążki zostały przeznaczone na Centum Adopcyjne Lecznicy “Ada”w Przemyślu. Pracują tam cudni ludzie o gorących sercach💕💕💕To co robią dla zwierząt a także nie jednokrotnie dla ich właścicieli przechodzi nie raz wszelkie oczekiwania…Pozdrawiam gorąco😘😘😘Buziaczki😘😘😘

 68. Alicja 1 Marzec, 2018 at 13:39 Odpowiedz

  Ja nominuje Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”.
  To co robią lekarze w tej klinice i wolontariusze zasługuje na najwyższe słowa uznania.Ogromna miłość i poświęcenie dla tych biednych zwierząt,które zostały odtrącone i skrzywdzone przez człowieka.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego

 69. Zofia 1 Marzec, 2018 at 13:40 Odpowiedz

  Polecam centrum Adopcyjne “Ada” w Przemyślu i Fundację Felineus z Rzeszowa, przy czym nie będę miała żalu, jeżeli pieniądze trafią w inne, podobne miejsce. Jest tak dużo fundacji, wolontariatów, osób, które pomagają zwierzakom, że wybór jest bardzo trudny. Zawsze pozostaną jakieś wątpliwości, czy pieniądze trafiły w ręce, które najbardziej ich potrzebowało. Prawda jest taka, że wszystkie tego typu miejsca liczą na wsparcie. Ja co miesiąc mam dylemat – komu tym razem przelać parę groszy……. Wybór jest mega trudny ale inicjatywa przepiękna.

 70. Ewa 1 Marzec, 2018 at 13:43 Odpowiedz

  Honko Miła! Pomysł cudowny i mam nadzieję, że inne gwiazdy będą brać z Ciebie przykład.
  Polecam Twojej uwadze Przystań Ocalenie. To cudowne miejsce, azyl dla pięciuset zwierząt. To nie tylko stare, niepełnosprawne psy i koty. Pod opieką Przystani jest ponad setka koni ocalonych z rzeźni, wiele krów, w tym krowa Borutka, która uciekła z rzeźni. Mnóstwo kóz, baranów, osiołków i wiele wiele różnych zwierząt. Nawet jeśli nie wybierzesz Przystani to zapoznaj się z ich działalnością, bo tu miejsce, które polecam z całego serca! Tam mieszka dobro i miłość. Zobacz sama 🙂

 71. Bożena 1 Marzec, 2018 at 13:49 Odpowiedz

  Witaj Honi!
  Jest pewna organizacja która ma ogromne serducho dla zwierząt, a jest nią Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” w Przemyślu. Osoby które tam pracują tak naprawdę ratują wiele pokrzywdzonych istnień którym źli ludzie zrobili tyle złego. Im naprawdę należy się ta pomoc.
  Pozdrawiam

 72. Zuza 1 Marzec, 2018 at 13:49 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne i lecznicy Ada! Pomogli bardzo wielu zwierzętom. Jestem na bieżąco z ich strona internetowa i widze jak wiele robią by pomoc naszym małym braciom.

 73. Marta 1 Marzec, 2018 at 13:51 Odpowiedz

  Wspaniała inicjatywa 🙂 Gratuluję pomysłu – moja propozycja to Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” z Przemyśla. To zwierzęce niebo na ziemi 🙂 [lecznica-ada.pl/adopcja]. Dawno nie widziałam takiego zaangażowania i determinacji w leczeniu zwierzaków – przeróżnych, nie tylko kotków i psów – , przy czym tam dzieją się cuda i beznadziejne przypadki doprowadzane są do szczęśliwego zakończenia. Zerknij na stronę na FB, jeżeli jej nie znasz, a zobaczysz, ze warto wspomóc tę placówkę. Ja sama wielokrotnie to robiłam 🙂

 74. Marta 1 Marzec, 2018 at 13:52 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada
  Nie trzeba wiele mówić ,wystarczy spojrzeć na to jaką ciężka pracę wykonuje się w tym miejscu i ile wkłada się serca.
  Każde zdjęcia i opisy na facebooku wchodzą tak głęboko w serce że nigdy się o novh nie zapomni.
  Ci ludzie tworzą historię.
  Jeżeli ktokolwiek śledzi ich fanpage na Facebooku zna Harnasia,który wydawałoby się nie wyjdzie ze swojej choroby. Pies o imieniu Oczko,przy tym psiaku słowa na prawdę są zbędne. Ogrom pracy tych ludzi sprawia że zaczynamy wierzyć w ten lepszy świat ,ze gdzies tam jednak istnieje.
  Jednak pomimo tych pieknych opisów trzeba spojrzeć na ich realny problem,brak funduszy na bardzo potrzebne specjalistyczne badania i całe mnóstwo rzeczy potrzebnych do przetrwania czworonogom w schroniskach. Jednym do przetrwania do czasu znalezienia rodziny,innym do końca swych psich dni.
  Jeżeli jednak nie na to zostaną przekazane pieniazki prosze wszystkich komentujących o polubienie ich strony. To też wiele znaczy dla tych osób. Wiedzą wtedy, że ich pracę popiera i podziwia wielu ludzi.

 75. Urszula 1 Marzec, 2018 at 13:53 Odpowiedz

  Super pomysł!
  Proponuję Fundację Zwierzętom Pomocne – Pomorskie w Rypinie.
  2 wielkie serca i mnóstwo potrzebujących, często bardzo chorych futer.

 76. Joanna 1 Marzec, 2018 at 13:55 Odpowiedz

  Honoratko;)
  Gratuluję wspaniałej inicjatywy, oby było więcej takich akcji, i więcej empatycznych ludzi, których obchodzi los porzuconych zwierząt;)
  Każdej jednej organizacji przydałby się z pewnością każdy grosz, jednak skoro wybieramy jeden-dwa, chciałbym podać swoje typy:

  * Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” w Przemyślu
  * Fundacja dla szczeniąt Judyta Nowa Sucha

  Oba te miejsca, i ludzie którzy je tworzą, są oddani zwierzętom całym sercem, walczą o każdą żywą istotę, pracują dzień i noc, jeżdżą setki i tysiace kilometrów aby ratować porzucone, chore zwierzęta.
  Trzymam kciuki;)

 77. Ala 1 Marzec, 2018 at 13:59 Odpowiedz

  Hej 🙂
  Po pierwsze, to chciałabym abyś wiedziała, że cała ta akcja bardzo mnie poruszyła i niesamowicie doceniam to co chcesz zrobić. Ale nie owijając już w bawełnę… Tak naprawdę są dwie takie instytucje. Jedna z nich to
  Stowarzyszenie Pomocy Królikom (szczególnie Sopockie Uszakowo) oraz Fundacja Królewska.
  Zacznijmy od Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Moja przygoda z nimi zaczęła się dokładnie 3 lata temu, kiedy planowałam zaadoptować psa, ale w Internecie natknęłam się na artykuł o królikach szukających domu. Drugiego dnia byłam już w Sopocie, aby w ogóle sprawdzić co to za magiczne miejsce o którym tak niewiele się mówi. Nie wiem ile było tam królikow, ale od wolontariuszek dowiadywałam się historii większości z nich i nie mogłam powstrzymać łez. Byly tak króliki, które ktoś zostawił w worku plastikowym przy śmietniku,chore i wyrzucone na działkę przez poprzedniego właściciela, zostawione w kartonie na mrozie przy przystanku autobusowym, małe 2-3 tygodniowe zakatarzone i za słabe żeby przeżyć WYKUPIONE ze sklepu zoologicznego aby po kosztownym wyleczeniu miały szanse na lepsze życie. Wśród nich był mój Elvis, który w Uszakowie spędził praktycznie całe swoje królicze życie. Pare miesięcy temu do Uszakowa trafił “transport z Berlina” była to dosłownie nocna interwencja. Ponad 100 królików, każdy chory, niektóre bez uszu, kończyn, z okropnymi ranami na tych małych ciałkach było poupychane w kartonach, po kilka uszaków na sobie. Srodki w Sopocie się skończyły, oprócz “Berliniaków” mają także inne króliki pod opieką, ale niestety koszty leczenia czy w ogole wynajmu miejsca gdzie Stowarzyszenie ma siedzibę są ogromne… Sprawą zajmuje się już nawet prokuratura, ale do procesu i sprawiedliwości bardzo, ale to baaardzo długa droga. W Polsce jest kilka organizacji, które zajmują się ratowaniem królików. Przesyłam poniżej kilka linków, które mam nadzieję, pozwolą Ci przyjrzeć się sprawie 🙂 Nawet jeśli choć ułamek pieniędzy nie zostanie przekazany na Stowarzyszenie Pomocy Królikom, mam nadzieję, że pomożesz nagłośnić w Polsce, że króliki to nie zabawki i mogą być wspaniałymi kompanami do życia i także zasługują na godne życie.
  Oto linki:
  https://www.facebook.com/sopockieuszakowo/
  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Prokuratura-bada-sprawe-100-porzuconych-krolikow-n120846.html
  https://www.facebook.com/kroliki.net/
  https://www.facebook.com/fundacjakrolewska/
  https://www.facebook.com/Fundacja.Przygarnij.Krolika/
  Dzięki bardzo,
  Ala

 78. Małgośka 1 Marzec, 2018 at 14:00 Odpowiedz

  Fundacja Tara. Walczą o zmianę prawną statusu koni na zwierzęta towarzyszące. Nasze konie to nasza spuścizna, a my wydajemy je na rzeź w obce zagraniczne ręce. Jesteśmy światową potęgą hodowli koni rzeźnych, choć powinny mieć dla nas wartość historyczną; wszak poprowadziły nas ku wolności.

  “Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością”.

 79. Monika 1 Marzec, 2018 at 14:01 Odpowiedz

  Stowarzyszenie Dog Rescue z Wieliczki na fb są jako Przygarnij Psiaka!

  Działają bardzo prężnie w kwestii opieki, edukacji, adopcji, interwencji i wszystkich innych kwestii dotyczących zwierzaków 🙂

 80. Jola 1 Marzec, 2018 at 14:01 Odpowiedz

  Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. To miejsce, gdzie świetni ludzie ratują te małe, cudowne i pożyteczne stworzenia. Aktualnie potrzeby są wielkie (na cito wyposażenie do końca szpitala dla chorych i rannych jeży). Niestety w zimie często miejsca jeżowej hibernacji zostają rozkopane przez inne zwierzęta a jeże, przedwcześnie wybudzone i dodatkowo w niskiej temperaturze bez ludzkiej pomocy nie mają szans na przeżycie.

  Drugim miejscem, gdzie ludzie dają z siebie wszystko, gdzie genialni lekarze i wolontariusze ratują zwierzęta to Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”. To, co oni są w stanie zrobić dla zwierząt, nie ma takich słów, które byłyby w stanie w wystarczający sposób to opisać. Ci ludzie poświęcają całych siebie dla innych stworzeń, nie tylko ratują życie, leczą, rehabilitują ale również szukają domów dla tych zwierząt.

  Myślę, że Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt i Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” zasługują na pomoc finansową i wspaniale, że jest coraz więcej ludzi, którzy poświęcają się innym stworzeniom.

 81. Joanna 1 Marzec, 2018 at 14:01 Odpowiedz

  Cześć. Moją propozycją jest lecznica zwierząt Ada w Przemyślu http://www.lecznica-ada.pl. Ci dobrzy ludzie ratują nie tylko nasze pupile od najmniejszych do największych ale również zwierzęta dzikie. Można u nich spotkać np. Bociany. Jest to poniekąd wizytówka małego miasta na “końcu świata ” Przemyśla na Podkarpaciu. Myślę że podzielenie tych pieniędzy i wsparcie więcej niż tylko jedno schronisko, fundacje czy akcje jest lepsze i ucieszy każdego obdarowanego chociażby małą kwotą, za którą będą mogli kupić karmę czy potrzebne rzeczy dla zwierzaków. Mam nadzieję że mój mały głos również dostrzerzesz 😉

 82. Elwina 1 Marzec, 2018 at 14:06 Odpowiedz

  A może Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”? Dla mnie na zawsze nr 1- NA ZAWSZE. W każdym maleńkim zwierzęcym ciałku, w każdym ich uśmiechu i radosnych oczach widać ogrom serca i trud oraz zaangażowanie, jakie pracownicy “Ady” wkładają w swoją pracę. Oni sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe! Przykład? Choćby Forest czy Oczko- o nich słyszała chyba cała Polska. Nawet najbardziej zraniona psia dusza odzyska dzięki Nim chęć i radość życia <3

 83. Elżbieta 1 Marzec, 2018 at 14:09 Odpowiedz

  Honorato nie umiem pisać tak dlugo i pieknie jak zrobili to inni ale z calego serca prosze Cie abyś przygładneła się profilowi Centrum Adopcyjnemu lecznicy “Ada”. Wszysytko to o czym chciałabym Ci napisać, zostalo juz pokazane u Nich na stronie. Od siebie dodam, że są to Anioły nie ludzie, tyle dobra i serca wkladaja w ratowanie biednych, chorych ale i rownierz pokrzywdzonych przez ludzi zwierząt. Lekarze z sercem na dloni, nie raz udowodnili ze niemożliwe nie istnieje jadac na drugi koniec Polski aby uratować czyjes zwierzece życie. Jeszcze raz zapraszam Cie to obejrzenia Ich profilu. Czyny tam pokazane wyrazaja wiecej niz miliony słow. https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/ Pozdrawiam !

 84. Daria 1 Marzec, 2018 at 14:16 Odpowiedz

  Hej Honorata.

  Z całego serca proszę o uwagę dla Centrum Lecznicy Ada. Jakiś czas temu zaangażowałam się w akcję pomocy psiakom w moim rodzinnym mieście. Pani Krysia miała 27 psów, z czego wiele było w opłakanym stanie. Niektóre ledwo żyły. Ta Lecznica pomogła im przeżyć. Bez zastanowienia wzięła dwa najbardziej chore i wygłodniałe psy. Moje serce uradowało się, sama namówiłam przyjaciół, aby uratować kolejnego malucha i zabrać go do naszego domu. Teraz i on jest szczęśliwy. Lecznica Ada sprawuje nadal opiekę nad Nancy i Boo, bo tego te psiaki wymagają ! Choć są już w o wiele lepszym stanie. Są cudowni ! Bezinteresowni. Wciąż informują nas o poprawie zdrowia maluchów. Nancy ma już się lepiej https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/photos/pcb.2135498440021212/2135490693355320/?type=3&theater. Organizują także jako jedna z niewielu (o ile nie jedyna) lecznic, PROTEZY dla naszych pupili !! To niesamowite.

 85. Daria 1 Marzec, 2018 at 14:16 Odpowiedz

  Z całego serca proszę o uwagę dla Centrum Lecznicy Ada. Jakiś czas temu zaangażowałam się w akcję pomocy psiakom w moim rodzinnym mieście. Pani Krysia miała 27 psów, z czego wiele było w opłakanym stanie. Niektóre ledwo żyły. Ta Lecznica pomogła im przeżyć. Bez zastanowienia wzięła dwa najbardziej chore i wygłodniałe psy. Moje serce uradowało się, sama namówiłam przyjaciół, aby uratować kolejnego malucha i zabrać go do naszego domu. Teraz i on jest szczęśliwy. Lecznica Ada sprawuje nadal opiekę nad Nancy i Boo, bo tego te psiaki wymagają ! Choć są już w o wiele lepszym stanie. Są cudowni ! Bezinteresowni. Wciąż informują nas o poprawie zdrowia maluchów. Nancy ma już się lepiej https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/photos/pcb.2135498440021212/2135490693355320/?type=3&theater. Organizują także jako jedna z niewielu (o ile nie jedyna) lecznic, PROTEZY dla naszych pupili !! To niesamowite.

 86. MOnika 1 Marzec, 2018 at 14:19 Odpowiedz

  Jest marzec, to piękny czas, budzi się wiosna, zakwita pomału świat… nie jest to jednak piękny czas dla kotów! Rokrocznie rodzi się ich tysiące tylko po to by umrzeć w straszliwym cierpieniu… często z głodu, chorób, od kociego kataru, Felv, Fiv i innych okropności. Fundacje dwoją się i troją a ich rokrocznie przybywa! Dlatego bardzo proszę przeznaczcie część pieniędzy na akcję “Powszechna syerylizacja” oraz “Sterylkobus”! Akcje:
  https://www.facebook.com/search/top/?q=powszechna%20sterylizacja
  https://www.facebook.com/sterylizacjemobilne/

 87. Joanna 1 Marzec, 2018 at 14:22 Odpowiedz

  Witam,

  Jestem pod wrażeniem Twojego pomysłu na zbiórkę. Myśle jednak, ze najważniejsze jest to, ze w ogóle się tym zainteresowałam. Zrobiłaś pierwszy krok by pomoc. Wszystkie biedne, pokrzywdzone zwierzęta potrzebują naszej pomocy. Bez nas nie dadzą sobie sami rady. Tym bardziej, ze zazwyczaj to człowiek istota ,, madra, odpowiedzialna, inteligenta” doprowadziła do ich stanu. Ja osobiście wsparłabym Centrum Lecznico Adopcyjne Ada. Ale myśle, ze kogokolwiek wybierzesz dałaś przykład innym jak postępowość. 🙂

 88. Emilka 1 Marzec, 2018 at 14:24 Odpowiedz

  Cześć kochanie! Oczywiście dziękuje Ci za to co zrobiłaś dla potrzebujących psiaków. Do kogokolwiek trafia te pieniądze, na pewno się przysłużą i pomoc uzyskają nasze kochane psy. Ja ze swojej strony chce polecić Centrum Adopcyjne Lecznicy ‚Ada’, zwróć na nich uwagę w podejmowaniu decyzji do kogo pójdą pieniądze. Pozdrawiam ;*

 89. Aleksandra 1 Marzec, 2018 at 14:24 Odpowiedz

  Witaj 🙂
  Wspaniale ze istnieja tacy ludzie jak Ty! Ktorzy organizuja takie akcje i ktorych los zwierzat nie jest obojetny. Chcialabym zebys wspomogla schronisko dla bezdomnych zwierzat w Radysach. To bardzo zle schronisko- wiem ale psiaki tam trafiaja i moze taki zastrzyk gotowki przyczynilby sie do tego ze bedzie im tam lepiej. Prosze przemysl moja propozycje…
  Ola

 90. Katarzyna 1 Marzec, 2018 at 14:24 Odpowiedz

  Cześć Honorata, na początku chcę Ci pogratulować pomysłu! Wspieranie finansowe psiaków, kociaków i wszystkich sierściuchów jest mi bliskie tak samo jak moje dwa kociaki w domu.
  Od kilku miesięcy regularnie wspieram Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”, bo robią niesamowite rzeczy dla zwierzaków i świetnie o tym opowiadają na swoim fanpage’u na FB : http://bit.ly/2GQ9ZBR Uwielbiam ich za historie z happy endem, a czasami trudną walkę, w której nie ma szczęśliwego zakończenia, ale jest wielkie serce. Stawiam 100% na nich, chociaż w tej grze nie będzie przegranych, bo mordeczki we wszystkich miejscach znajdą pomoc 🙂

 91. Kinga 1 Marzec, 2018 at 14:26 Odpowiedz

  https://www.facebook.com/psijacielezwierzatchojna/
  Podsyłam link do schroniska, które znajduje się w miejscowości Chojna w województwie Zachodniopomorskim.
  W chwili obecnej sytuacja w schronisku jest nieciekawa, na tą chwilę zima wyczerpała wszystkie pokłady finansowe do poziomu krytycznego. Znajduję się tam dużo chorowitych psiaków, które wymagają opieki i leczenia. Założycielki robią co mogą by im pomóc. Liczy się każdy grosz!
  Jestem za tym by wesprzeć dwie organizację. Gratuluję super inicjatywy. Masz wielkie serce!!!
  Pozdrawiam<3

 92. Ewa 1 Marzec, 2018 at 14:26 Odpowiedz

  Hey. Chcialabym aby pieniazki byly oddane na Osrodek rehabilitacji zwierząt w Przemyślu lub Schronisko w Orzechowcach. Te pieski i kotki potrzebuja tego aby zyc. Moze jakas dobra dusza przygarnie pieska ? Sama tez wspieram fundacje Piesków i chcialabym zeby Grono darczyncow sie powiekszal. Pozdrawiam

 93. Pati 1 Marzec, 2018 at 14:29 Odpowiedz

  A ja zaproponuję Centrum Adopcyjne Lecznicy “ADA”.

  Warto wejść na ich stronę i zobaczyć, jak ratują pieski, które miały naprawdę ciężko… Czasami aż trudno czytać jak te zwierzęta zostały potraktowane, co przeszły, ale za to wspaniałe jest to, że lekarze z lecznicy potrafią im pomóc!

  https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/

 94. Asia 1 Marzec, 2018 at 14:30 Odpowiedz

  Centrum Adpocyjne Lecznicy “Ada” = tam pracują cudotwórcy i ludzie o złotym sercu. Kochają przede wszystkim zwierzęta i pomagają im nawet kosztem swojego czasu i zdrowia. Proszę pomóż im

 95. Alina 1 Marzec, 2018 at 14:31 Odpowiedz

  Piękna inicjatywa, wielka praca i strasznie trudny wybór. Jestem wielbicielką Centum Adopcyjnego Lecznicy ADA w Przemyślu ul. Zamojskiego.
  To niezwykli ludzi. Bywam tam od 11 lat najpierw w małym gabineciku z ukochanym labkiem u dr Andrzeja Fedaczyńskiego, teraz zachwycam się niezwykłym dziełami syna dr Andrzeja Radka i liczną już załogą lekarzy, pomocników ludzi kochających zwierzęta, ratujących życie i zdrowie zwierząt – przede wszystkim zniszczonych przez człowieka, wyrzuconych, dręczonych…. Gdy obserwuje się efekty ich pracy serce rośnie.
  Teraz mamy dwa adopciaki od ADY, żeby chociaż w taki drobny sposób uczestniczyć w tym co zachwyca w lecznicy ADA w Przemyslu, w centrum adopcyjnym. Takich jak ja jest ponad 50000 osób, to więcej niż wszyscy mieszkańcy Przemysla.. goraco polecam odwiedzenie strony ADY , centrum Adopcyjnego, nawiązanie kontaktu z doktorami, obejrzenie zdjęć szczęśliwych rodziców adopcyjnych psów, za które jeszcze parę miesięcy temu nikt nie dałby 5 groszy. Kocham Jurka Owsiaka i Kocham ADĘ ze wszystkimi tworzącymi ją ludźmi.I ufam im w takim samym stopniu.

 96. Monika 1 Marzec, 2018 at 14:37 Odpowiedz

  Moja propozycja to Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Dziewczyny pomagają maluchom jak mogą. Mają liczną grupę ”niepełnosprytków” jak same te nieszczęście nazywają. Maluchy z porazeniami i innymi wadami. Jeżdżą z tymi krasnalami na diagnostykę i operację aż do Czech i przywracają im sprawność. Mam ogromny szacunk dla nich za to co robią. Popatrz proszę na fb na ich działania i wspomóż groszkiem, bardzo proszę. Monika

 97. AGNIESZKA 1 Marzec, 2018 at 14:46 Odpowiedz

  Chciałabym zgłosić Fundację dla szczeniąt Judyta ponieważ są oni jedyną fundacją zajmujaca sie potrzebami tych najmłodszych
  Maluchy sa tam przygotowywane do adopcji, oraz do swojej dyspozycji szczeniaki w trakcie leczenia mają swoje osobne pomieszczenie aby nie zarazić zdrowych . Działają od trzech lat wczesniej jako ‘dom tymczasowy dla szczeniaków JUDYTA’ a of kwietnia 2017 roku jako Fundacja dla szczeniąt Judyta.
  Fundcja w przeciągu trzech lat działalności wyadoptotowała ponad 1500 sczeniąt, w tym około 20 tak zwanych niepełnoSPTRYTNYCH , jest to jedyna fundacja w Polsce która nie odmawia pomocy nie tylko szczeniętom ale również tym starszym psiakom, oczywiście w granichach ich możliwości. Zgłoszeni a przyjmuja z calej polski psiakow po wypadkach , z niedowładami oraz problemami neurologicznymi, jak można przeczytac na ich stronie facebokowej, psiaki sa diagnozowane u najlepszycg specjkistow w Polsce oraz za jej granicami. oostatnio moszna było obejrzec reportaż w dzien dobry TVN o działaklnosci fundacji i jej dokonaniach( https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/pomagaja-szczeniakom-ktore-uciekly-smierci,250871.html . Na wspomnianej wczesniej stronie faceebokowej ( https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/ ) zebrali grono już ponad 80000 tys ludzi którzy wspierają fundacje .
  Gwarantuję Ci, ze będą to najlepiej przekazane pieniążki, a wizyta u nich na zawsze zostanie w pamieci. 🙂

 98. Ewa 1 Marzec, 2018 at 14:51 Odpowiedz

  Centrum adobcyjne lecznicy” ADA”
  Bo to cudni ludzie, doktor Radek i wszyscy którzy ratują zwierzaczki, robią piękną robotę.

 99. Monika 1 Marzec, 2018 at 14:51 Odpowiedz

  Droga Honorato..Ja bym chciała ,abyś wsparła Kołobrzeska Fundacje Ogon do Góry.Jest to młoda fundacja ,która prowadzą dwie osoby.I marzyłoby mi się niekoniecznie wsparcie finansowe.. Chociaż to ważne.Ale np odwiedzenie w Kołobrzegu i pokazanie Luny ,która urodziła szczeniaki na gołym betonie przy minusowej temperaturze.Albo Norę z lisiej nory.. Więcej o fundacji na jej stronie na fb..
  A tak najwięcej promocji potrzebuje Zenek..Ogromny pies ,nikomu niepotrzebny.. Pomysl o Ogonach… Pozdrawiam.
  Monika

 100. Aga 1 Marzec, 2018 at 14:58 Odpowiedz

  Lecznica dla zwierząt Ada z Przemyśla – a dlaczego? Wystarczy wejść na ich profil na FB… profil mówi sam za siebie ❤️

 101. Nikola 1 Marzec, 2018 at 15:01 Odpowiedz

  Ta kwota jest tak niesamowicie duża, że aż w szoku jestem!
  Mam dla Ciebie do zaproponowania trzy fundacje. Jedna z nich to “Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva”, która zajmuje się wszystkimi zwierzętami, od psów aż po krowy. To, co ci ludzie robią jest tak wspaniałe, zachęcają do zmieniania świata na lepsze. Bardzo możliwe, że o niej słyszałaś. 🙂
  Druga jest mniej popularna, dotyczy mojego miasta, czyli Koszalina, oraz okolic. Fundacja “Koci Pazur” zajmuje się kotami, każdy futrzak jest dla nich ważny. Sterylizują złapane bezdomniaki, budują im budy, zapewniają troskę i bezpieczeństwo, jednak potrzebują do tego miejsca i środków. Coraz częściej proszą o pomoc, brakuje im funduszy na podstawowe rzeczy jak jedzenie i szczepienia, a także na większy budynek do pomocy. Ich marzeniem jest właśnie ta druga sprawa, chcieliby stworzyć dużo więcej pomieszczeń dla swoich podopiecznych. Na pewno ucieszą się z takiej kwoty, która może zmienić życie ich, oraz kocurków. Polecam zajrzeć na ich stronę na facebooku 🙂
  Trzecia to “Ratujemy Kundelki”. Zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje, kundelkami, które często są porzucane przez swój charakter, wygląd. Wiadomo jak to z ludźmi bywa 🙁 Są to niesamowici ludzie, którzy poświęcają się temu co robią i oddają pieskom całe swoje serduszko. Niestety, hotele dla nich, behawioryści i również karma dużo kosztują ze względu na różne choroby zwierzątek. Myślę, że warto im pomóc by nie musieli spłacać kolejnych długów i mogli dalej zmieniać świat.

  Trzymam mocno kciuki, że któraś z podanych fundacji Cię zainteresuje i zajrzysz jak wiele żyć zmienili. Wiem, że jest mnóstwo schronisk potrzebujących pomocy, dlatego nawet jeżeli nie uda się z moimi propozycjami to wiem, że jakieś miejsce będzie miało szczęście i wykorzysta pieniążki mądrze 🙂
  Pozdrawiam i doceniam tak szlachetny cel! ♥

 102. Ewelina 1 Marzec, 2018 at 15:01 Odpowiedz

  Jezeli mam byc szczera to nieobchodzi mnie komu pomozesz … bo i tak ktos ta pomoc otrzyma. Nie wiem czy ktoras fundacja , lecznica czy schronisko potrzebuje pieniedzy bardziej od innej ale wiem ze kto by ich nie dostal wykorzysta je w najlepszy sposob. Gratuluje akcji !

 103. Patrycja 1 Marzec, 2018 at 15:04 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta pod Sochaczewem. Małgosia, założycielka dwoi się i troi żeby nieba przychylić wszystkim potrzebującym psiakom. Z całej Polski napływają do Niej szczeniaki, mniej lub bardziej chore, czasem nawet niepełnosprawne, o które walczy jak lwica, żeby poprawić im życie, badania, wizyty u specjalistów, rehabilitacje…pochłaniają mnóstwo pieniędzy. Proszę pomóż Małgosi ❤

 104. Karolina 1 Marzec, 2018 at 15:10 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”
  Cudowni ludzie, wielkie serca, lekarze weterynarii z powołania. No i przede wszystkim wiele zwierzaczków, którym te pieniądze dadzą szansę na powrót do zdrowia.
  Wystarczy wejść na ich stronę na FB i od razu wiadomo, że to oni zasługują na te pieniążki.
  “Ada” mimo że z podkarpacia, zajmuje się potrzebującymi zwierzętami z innych zakątków Polski.
  Pozdrawiam i liczę na “CAL Ada”

 105. Asia 1 Marzec, 2018 at 15:11 Odpowiedz

  Nie będę zabierać czasu olbrzymio długim postem, napisze tylko, że niektóre zwierzaki tyle czasu nie mają. Wystarczy wejść na stronę Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada, ( https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/ ) obejrzeć kilka zdjęć, filmików i otrzeć płynące łzami oczy. Niebanalna miłość ludzi tam pracujących do zwierząt i oczy psiaków…. więcej powiedzieć się słowami nie da… Oni bardzo pomagają, ale im pomoc też jest potrzebna.

 106. Gosia 1 Marzec, 2018 at 15:19 Odpowiedz

  Z całego serca proszę o wsparcie Lecznicy Ada w Przemyślu. Jest to województwo podkarpackie jak wiadomo jeden z najbiedniejszych regionów w Polsce:( Zajrzyj proszę na ich stronę https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/ . Ludzie którzy tam pracują to anioły. Ich poświęcenie i zaangażowanie w ratowanie zwierząt u wielu osób powoduje wzruszenie.. dokonują rzeczy niemożliwych <3 ratują każde zwierzę które spotkała krzywda. Potrafią jechać na drugi koniec Polski aby ratować i pieski i kotki, które potrzebują pomocy. Było wiele przypadków beznadziejnych a z biegiem czasu potrafili sprawić aby nasi mali przyjaciele byli zdrowi i szczęśliwi. Każde zwierzątko ma swoją historię którą znamy od samego początku dzień po dniu. Gdy zwierzątka zdrowieją, wtedy lecznica zachęca do adopocji <3 Jak wiadomo aby móc pomagać i leczyć potrzebna jest pomoc finansowa. Dlatego bardzo proszę Cię o wsparcie. Aby to dobro mogło trwać jak najdłużej 🙂 Pozdrawiam Cię Honoratko:) Cudowna inicjatywa 🙂

 107. Ewelina 1 Marzec, 2018 at 15:27 Odpowiedz

  Centrum adopcyjne lecznicy Ada w Pdzemyslu (Osrodek Leczenia Zwierzat Chronionych). Obserwuje ich dzialania na facebooku i staram sie wspierac bo jestem pod ogromnym wrazeniem tego co robia! Polecam ☺️Ps – piekna inicjatywa, brawo!

 108. Ania 1 Marzec, 2018 at 15:29 Odpowiedz

  Dzień dobry! Cóż za fantastyczna akcja! Ja proponuję Lecznicę dla Zwierząt Ada w Przemyślu, prowadzoną przez zespół prawdziwych Aniołów z doktorem Radkiem na czele ❤ Ci fantastyczni ludzie zasługują na każde wsparcie, ich praca jest ogromna! Potrafią przejechać 500 km prywatnym samochodem po jakąś kupkę nieszczęścia i wyczarować z niej pięknego kota, psa, królika, jeża… Kurę nawet! Nie odwracają się plecami do nikogo i nigdy! Mój głos dla ADY. Dziękuję i pozdrawiam!

 109. Adrianna 1 Marzec, 2018 at 15:32 Odpowiedz

  Centrum Adopcji lecznicy “Ada. Wspaniały lekarz o wspaniałej duszy który poświęca się całym sercem dla zwierząt. Nie dosyć że poświęca ogrom czasu o wysiłku bo każde zwierzęta wychodzi zdrowe i piękne, to sam potrafi przejechać na drugi koniec Polski aby je wziąć pod swoje skrzydła. Ci ludzie są niesamowici! Moim zdaniem zasługują na taka kwotę, bardzo proszę abyś wzięła mój komentarz pod uwagę 🙂

 110. Anna 1 Marzec, 2018 at 15:37 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy,, ADA” Wspaniali ludzie, pochylą się nad każdym zwierzaczkiem aby mu pomóc!!!! Obserwuję ich działania od długiego czasu i jestem pod wrażeniem ich umiejętności ale i poświęcenia!!! Są niesamowici!!!!!

 111. Anita 1 Marzec, 2018 at 15:39 Odpowiedz

  Od razu pomyślałam o Lecznicy dla zwierząt ADA w Przemyślu na Podkarpaciu, ratują każde zwierzę jakie potrzebuje pomocy, nawet z drugiego końca Polski, myślę, że to byłby dobry wybór, a oni będą mogli dzięki takim pieniądzom nadal pomagać każdemu zwierzakowi na terenie całej Polski!! 😉

 112. Aga 1 Marzec, 2018 at 15:44 Odpowiedz

  Fundacja Przystań Ocalenie Ćwiklice (Tychy)!!
  Ta fundacja robi Wielką Robotę na rzecz zwierząt.
  Mają konie, schorowane psy i koty, osiołki, krówki, kaczuchy, jeża, gąski, liska i wiele innych! Każde zwierzątko w potrzebie znajdzie u nich kawałek miejsca dla siebie, pomogą, nakarmią, przytulą.
  Pieniądze są potrzebne zawsze – na ogrzewanie dla dziaduszków, specjalistyczne karmy, podkłady higieniczne, środki czystości. Mając tyle zwierzaków na utrzymaniu liczy się każda złotówka.
  Nie miej wątpliwości – Fundacja Przystań Ocalenie bardzo potrzebuje tej pomocy 🙂

 113. Joasia 1 Marzec, 2018 at 15:46 Odpowiedz

  Witam Honoratko, masz wielkie Serduszko:) Ja nie mam sugestii odnośnie miejsca, bo ciężko mi wybrac. Każde schronisko i każda fundacja zmaga się z problemami finansowymi i wszystkie pieselki są jednakowo biedne. Chciałam tylko napisac aby może podzielić ta kwotę na pół, a może i na trzy części. Pozdrawiam:) Oby więcej osób poszło za Twoim przykładem:))

 114. Monika 1 Marzec, 2018 at 15:46 Odpowiedz

  Honey, zerknij proszę na Fundacja dla Szczeniąt Judyta. To, co Pani Małgosia z Rodziną i Przyjaciółmi robią dla tych biednych psiaków, zasługuje na najwyższe uznanie i pomoc.
  Wszystkiego wspaniałego 🎁

 115. Iza 1 Marzec, 2018 at 15:49 Odpowiedz

  Przystań Ocalenie w Tychach. Razem z mężem pomagamy w różnych formach – nie zawsze finansowo (ja rozliczam nawet roczne Pity w zamian za 1% który mogę im przekazać), bo to co robią dla tych wszystkich zwierząt zasługuje na uznanie i wsparcie od innych.

 116. Elżbieta 1 Marzec, 2018 at 15:51 Odpowiedz

  Panu Honorato, jeśli mogła bym coś zaproponować to prosiła bym o pieniądze dla lecznicy dla zwierząt “Ada” w Przemyślu i dla niezastąpionego doktora Radka. Pan doktor naprawdę potrafi czynić cuda dla tych zwierzaków. Nie tylko dla psów ale dla wszystkich zwierząt które potrzebują pomocy. Serce na wielkie dla swoich podopiecznych, walczy o każdą istotę i jej życie. Tylko jak często bywa brak pieniędzy, na leczenie, operacje, rehabilitację zwierzaków, które w swoim życiu przeszły koszmar i które dr. Radek stara się za wszelką cenę ratować, leczyć. I znaleźć. Nowe domy….

 117. Katarzyna 1 Marzec, 2018 at 15:54 Odpowiedz

  Witaj Honorato! Gratuluję inicjatywy, świetny pomysł, ale też ogromny gest.
  Zachęcam Cie do wsparcia Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada, które znajduje się w Przemyślu. Ośrodek ten ratuje psy znalezione ranne, często na skraju śmierci.

 118. Beata 1 Marzec, 2018 at 16:00 Odpowiedz

  Witaj Honorato,
  Dla mnie te pieniążki powinny trafić do Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” .
  To Centrum które pomaga, leczy, wspiera, przywraca wręcz do życia wszystkie zmaltretowane, sponiewierane, opuszczone zwierzęta, dając im miłość, nadzieję i chęć do dalszego życia. Tam pracują po prostu Anioły, które swoje życie poświęcili zwierzętą . Tyle dobrego już uczynili i czynią a dodatkowy zastrzyk pieniędzy byłby dużym wsparciem dla Centrum “Ada”. Wierzę, że ta kwota trafi do Nich !
  Pozdrawiam ☺

 119. Anna 1 Marzec, 2018 at 16:02 Odpowiedz

  Droga Honorato,
  Przystań Ocalenie w Tychach. Jest to dom dla tych, których los doświadczył najbardziej. Nie tylko psów i kotów. Zwierzęta stare, maltretowana, skazane na najgorszy los, takie, na które nikt nie chciał nawet spojrzeć i którym człowiek odebrał wszelką wartość znajdują tam dom. Dom w znaczeniu miłość, ciepło i szacunek.

 120. Edyta 1 Marzec, 2018 at 16:27 Odpowiedz

  Bardzo te pieniądze, pomogły by w leczeniu i ratowaniu zwierząt,w Centrum Adopcyjnym Lecznicy Ada w Przemyślu!!Najlepszej lecznicy pod słońcem,w którym pracują same anioły 👍😇🐕i mnóstwo potrzebujących stworzonek!!!

 121. Edyta 1 Marzec, 2018 at 16:27 Odpowiedz

  Bardzo te pieniądze, pomogły by w leczeniu i ratowaniu zwierząt,w Centrum Adopcyjnym Lecznicy Ada w Przemyślu!!Najlepszej lecznicy pod słońcem,w którym pracują same anioły 👍😇🐕i mnóstwo potrzebujących stworzonek!!!

 122. Magdalena 1 Marzec, 2018 at 16:31 Odpowiedz

  Witam :)) CENTRUM POMOCY “ADA” Z PRZEMYŚLA ,ludzie sa fantastyczni ,robia wszystko by ratowac kazde skrzywdzone zwierze, sa wstanie przejechac cala polske do konającego zwierzęcia, czapki z glow dla tych ludzi, wiecej pieniedzy, wieksza pomoc. Pozdrawiam serdecznie jestes wspaniala kobieto

 123. Lidia 1 Marzec, 2018 at 16:41 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” Wspaniali ludzie,którzy tam pracują ratują zwierzęta z najbardziej drastycznych przypadków. Dlatego każde pieniądze są dla nich bardzo ważne.

 124. Halina 1 Marzec, 2018 at 16:44 Odpowiedz

  Dzień dobry!Proszę pomóc Centrum Adopcyjnemu Lecznicy Ada.Trudno pisać ile dobrego zrobili dla zwierząt!Leczą nie tylko psy.Pomagają w sytuacjach,które i inni już odpuścili.A doktor Radek jest niesamowity!Potrafi płakać nad cierpiącym zwierzakiem.Wzrusza się nad każdym kudłaczem.Poza tym tam jest leczony cudny Ekler,który musi mieć protezę.MUSI!!

 125. Asia 1 Marzec, 2018 at 16:46 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” ! Kiedy powoli kończy się nadzieja, pojawiają się oni. Wyprowadzą na prostą nawet największe psie bidy❤

 126. Beata 1 Marzec, 2018 at 16:48 Odpowiedz

  Witaj Honorato 🙂
  Wiadomo jest wszystkim i od bardzo dawna, że powinniśmy wspierać wszystkich, którzy okazują serce i zaangażowanie w pomoc naszym braciom mniejszym. Ale gdyby ode mnie zależało, komu można byłoby pomóc, to na pewno swój głos oddałabym na CENTRUM ADOPCYJNE LECZNICY “ADA”. Zespół lekarzy i wolontariuszy to cudowni ludzie, którym nieobojętny jest los nawet najmniejszego zwierzątka. Gdy wejdziesz na ich stronę i poczytasz o ich wspaniałej pracy, o opiece nad udręczonymi zwierzakami, gwarantuję, że nie będziesz mogła powstrzymać łez. Poczytaj o Foreście, o Boo, o kurce która czeka na protezę. Proszę w swoim i ich imieniu, wybierz ADĘ a nawet 1 grosik z tej kwoty nie zostanie zmarnowany.

 127. Basia 1 Marzec, 2018 at 16:52 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”- warto zobaczyć na profilu facebookowym czym się zajmują. To ludzie, którzy kochają zwierzęta i to co robią. Jeżeli jest choć cień szansy na uratowanie zwierzaka to z pewnością w tym miejscu.
  Robią wspaniałą rzecz, ponieważ dają nadzieję tam gdzie inni już jej nie zauważają.
  Szkoda, że takich miejsc jest tak niewiele…

 128. Gosia 1 Marzec, 2018 at 17:07 Odpowiedz

  Ada w Przemyslu ❤️❤️❤️ Wystarczy wejść na ich profil na fb i od razu będziesz wiedziała dlaczego oni. Sama tez ich wspieram

 129. Teresa 1 Marzec, 2018 at 17:09 Odpowiedz

  Witaj! Swój głos oddaję na Zwierzętom Pomocne-Pomorskie. Małżeństwo które dla zwierzaków poświęciło wszystko. Robią co mogą ale niestety bez środków finansowych niczego nie zdziałają. Znam ich tylko z fb ale opisy ich działań, zdjecia zwierzaków…serce rośnie, że są jeszcze tacy ludzie na tym świecie. Najbardziej ujęło mnie to, że sprzedali własne mieszkanie po to aby kupić stary domek i kawałek ziemi, żeby zwierzakom żyło się lepiej i żeby większej ilości zwierząt mogli pomóc. Proszę weż ich pod uwagę przy podziale pieniążków. Dla nich i ich zwierząt każda złotówka jest na wagę złota. Z góry dziękuję Teresa

 130. Urszula 1 Marzec, 2018 at 17:09 Odpowiedz

  Witaj Honoratko 🙂
  Przepiękny gest , wspaniałe serce !
  Moim faworytem wśród wielu centrów pomocy zwierzętom jest zdecydowanie Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” w Przemyślu (https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/).Robią to,co wydaje się niemożliwe do osiągnięcia.
  Pracują tam Anioły !
  Wspaniali lekarze i cudowni wolontariusze .
  Pozdrawiam serdecznie – Urszula

 131. Kinga 1 Marzec, 2018 at 17:12 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne ADA pomagają wszystkim biedom, które spotkają na swojej drodze i nie tylko. Potrafią przejechać przez cała Polskę aby uratować JEDNEGO psa. A potem szukają dla niego najlepszego domu. Poproszę nagrodę dla NICH. Kinga

 132. Lila 1 Marzec, 2018 at 17:16 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” w Przemyślu 🙂 – wspaniały zespół profesjonalistów, ludzie z ogromnym sercem oraz doświadczeniem, odważni i zmotywowani do ratowania WSZYSTKICH zwierząt niezależnie od przypadku czy wieku pacjenta. 🙂

  • Ewelina Jaszczak 1 Marzec, 2018 at 22:08 Odpowiedz

   Hej, chciałabym zaglosowac na centrum adopcyjne lecznicy Ada w Przemyślu. Gdybym mogła oddałam całe swoje serce dla tych ludzi. To anioły. Doktor Radek cudowną ekipą odczyniaja prawdziwe czary. Przemierzają całą Polskę by nieść pomoc naszym małym braciom. Trzymam mocno kciuki za Adę! / Ewelina

 133. Aleksandra 1 Marzec, 2018 at 17:16 Odpowiedz

  CENTRUM ADOPCYJNE LECZNICY “ADA”
  Ludzie o złotym sercu! Ratujący skrajne przypadki i dbający o każde stworzonko. Jeśli chcecie żeby pieniążki zostały wykorzystane dobrze na 100% to podarujcie je właśnie im 💕

 134. Kasia 1 Marzec, 2018 at 17:17 Odpowiedz

  Pani Honorato, w pierwszej kolejności dziękuję za serce dla zwierząt. Jeżeli mogę zasugerować, komu można pomóc, to wspomnę tutaj o trzech inicjatywach/projektach (nie wiem właściwie jak je określić), którym bardzo potrzebne są fundusze. Nie są to wielkie, medialne fundacje, ale małe lokalne inicjatywy o prowadzone głównie w ramach wolontariatu.
  1) Przytulisko w Drzewicy- https://www.facebook.com/PrzytuliskoWDrzewicy/ -przytulisko to miejsce, gdzie trafiają psy z okolicznej gminy, która ma podpisaną umowę z wielkim schroniskiem – molochem o złej sławie, przytulisko ratuje psy przed tym schroniskiem, dba po nie, szykuje do adopcji i szuka domów adopcyjnych, jednak brak tam podstawowych sprzętów takich jak np. budy, dlatego pieniążki na pewno im się przydadzą.

  2) Ola i Jola – wspaniałe wolontariuszki z Kozienic- https://www.facebook.com/OlaJolaRatujemypsy/ – dziewczyny potrzebują głównie funduszy na opłacenie hoteli, w których przebywają uratowane, po przejściach psiaki, wkleję to co same o sobie piszą: “Ola i Jola. Pomagamy bezdomnym psom. Jesteśmy wolontariuszkami. Skupiłyśmy się na pomocy bezdomnym psom, min. również znajdującym się w kozienickiej przechowalni (Miejsce Tymczasowego Przetrzymywania Bezdomnych Zwierząt) zarządzanym przez gminę Kozienice. Kiedy dowiedziałyśmy się, że psy z kozienickiego przytuliska są wywożone do ogromnego schroniska w Radysach, postanowiłyśmy, że aktywnie włączymy się w szukanie dla nich domów, żeby uniknęły wywózki do tego strasznego miejsca. Zaangażowanie wielu ludzi z różnych stron Polski przyniosła wymierne korzyści dla psów z kozienickiego przytuliska. Od tego czasu setki psiaków znalazło domy.
  Nasze działania koncentrują się na ogłaszaniu bezdomnych psiaków, sprawdzaniu domów przed i po adopcji. Mamy na utrzymaniu w hotelikach 16 bezdomnych psiaków, które uniknęły wywózki do schroniska w Radysach.
  Zbieramy na opłacenie pobytu naszych podopiecznych w hotelikach.

  3) Kocie Sprawy – Koneckie – https://www.facebook.com/kociesprawykonskie/ – stronę na fb prowadzi jedna osoba – Pani, już na emeryturze, która za darmo pomaga, gdzie tylko może. Dokarmia wolnożyjące koty, załatwia kastrację kotom, psom, ratuje bezdomniaki, wyłapuje bezdomniaki do sterylizacji – aby nie mnożyła się bezdomność, pomaga właścicielom, którzy porozmnażali swoje zwierzęta i teraz nie radzą sobie z opieką nad nimi – ogarnia dla nich sterylizacje i karmy, pomaga osobom, które mają za dużo zwierząt, ale nie z własnej winy, tylko z powodu dobrego serca – ponieważ przygarnęły za dużo zwierząt, które inni porzucili, pomaga innym starszym osobom w leczeniu czy załatwieniu sterylizacji swoich zwierząt – tutaj potrzebne są karmy dla psów i kotów, a przede wszystkim potrzebne są fundusze na leczenie chorych zwierząt, na sterylizacje i kastracje, aby te biedne zwierzaki już nie mnożyły kolejnych niechcianych zwierząt.
  Pozdrawiam Pani Honorato.

 135. Joanna 1 Marzec, 2018 at 17:28 Odpowiedz

  Dla Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” w Przemyślu.
  Ludzie tam pracujący to anioły ratujące chore, porzucone i niechciane zwierzaki. Potrafią przymierzyć setki kilometrów żeby uratować jedno psie istnienie, ale wiadomo że na to potrzeba pieniędzy. Przemyśl to mała społeczność , ciężko jest zebrać potrzebne pieniądze na leki i jedzenie dla zwierzakow mimo wielkich chęci pomocy. Myślę ze ta darowizna bardzo pomoglaby ratować kolejne istnienia

 136. Natalia 1 Marzec, 2018 at 17:35 Odpowiedz

  Tara – Schronisko Dla Koni
  dlaczego Tara? Tara to pierwsze w Polsce schronisko dla koni. Już od ponad 20 lat ratują konie, chore, bite, okaleczone przez człowieka na ciele i duszy.
  Z Tarą działam od 3 lat mniej więcej i jak dotąd nie spotkałam takiej organizacji do której można pojechać niemalże zawsze kiedy się chce, można poznać zwierzęta które są pod opieką Tary – a jest ich dużo, prawie dwieście koni, krowy, kozy, owce, świnie, osły, psy oraz koty.
  W innych organizacjach są dni otwarte lub trzeba się umawiać a i tak nie ma gwarancji, czy wpuszczą… W Tarze nie ma nic do ukrycia, liczy się tylko dobro zwierząt.
  nie jednokrotnie byłam przy wykupie koni przeznaczonych na rzeź i gdy zobaczyłam je po dwóch czy trzech miesiącach pobytu w Tarze – gdybym nie wiedziała, że to te konie nie poznałabym. Ze sponiewieranych zaszczutych zwierząt przeobrażają się w piękne konie. W Tarze ludzie żyją bardzo biednie, nie ma tam luksusów jednak zwierzęta mają wszystko to czego potrzebują. Odkąd poznałam Tarę moje życie odmieniło się 🙂
  Polecam zapoznać się samemu 🙂
  https://fundacjatara.info/
  https://fundacjatara.info/wtorek-u-glorii/
  https://fundacjatara.info/stan-zdrowia-glorii/

 137. Anett 1 Marzec, 2018 at 17:36 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada” w Przemyślu – dlaczego? myślę, że odwiedzenie ich profilu na fb wystarczy aby podjąć decyzję, że to właśnie im należy się wsparcie. Pomagają małym jak małpka Kaziu i dużym jak niedźwiadek Cisna, pomagają każdemu psu, którego nikt inny by się leczenia nie podjął i tu imion można wymieniać bez końca, najważniejsze jest to, że każdemu bezdomnemu zwierzakowi znajdują wymarzony, kochający i ciepły dom #ZAdyDoRaju. na koniec podeślę link na ich fb żeby zaglądnąć i samemu się przekonać https://www.facebook.com/centrumadopcyjne/

 138. Alicja 1 Marzec, 2018 at 17:42 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”
  Wspaniali i pełni radości ludzie. To co oni robią dla tych wszystkich zwierzaków jest niesamowite! Myśle, że taka kwota postawiłaby ich na nogi i pomogła w dalszych działaniach na rzecz zwierząt!

 139. Agnieszka 1 Marzec, 2018 at 17:54 Odpowiedz

  Honorato ! Proponuję ośrodek rehabilitacyjny Ada w Przemyślu.
  Ekipa doktora Radka to prawdziwe Anioły .To właśnie tam psy otrzymują drugie życie lepsze nowe życie .Wystarczy zerknąć na ich profil na Facebooku żeby przekonać się ile dobrego czynią kazdego dnia tak po prostu .
  Pozdrawiam i Dziękuję za tak wspaniały gest .

 140. Agnieszka 1 Marzec, 2018 at 17:56 Odpowiedz

  Fundacja Przystań Ocalenie. Pomaga tak wielu zwierzętom, kot czy gołąb, pies czy królik, osiołek czy owca, a przede wszystkim konie (a to tylko niektóre), każde zwierzę znajdzie tam schronienie. Oczywiście nie są z gumy ale walczą o każde życie z pasją i sercem.

 141. Katarzyna 1 Marzec, 2018 at 17:59 Odpowiedz

  Proponuję Fundację Tara – Schronisko dla Koni . Jest to organizacja pomagająca koniom ocalonym przed ubojem na mięso . Te zwierzęta ( i nie tylko ) maja tam swój dom , godziwa opiekę i szacunek do końca swoich dni .

 142. Karolina 1 Marzec, 2018 at 18:08 Odpowiedz

  Świetna akcja, proponuje Tare rzecz jasna 🙂
  Ze względu na akcje skaryszew przyda im się trochę grosza do poprawienia zdrowia nowym podopiecznym
  Zreszta starym domownikom tez się na pewno przydałby zastrzyk gotówki 🙂

 143. Ania 1 Marzec, 2018 at 18:14 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy ADA…pisać nie trzeba wystarczy zobaczyć co robią dla zwierząt…najlepiej o tym świadczą czyny nie słowa.

 144. Danuta 1 Marzec, 2018 at 18:23 Odpowiedz

  “Przystań Ocalenie” to raj na ziemi dla starych zmaltretowanych i często chorych zwierząt, którymi opiekują się Anioły w osobach Dominika i Dorotki.
  Oni poświęcają mnóstwo czasu i energii “swoim” zwierzaczkom, pragnąc wynagrodzić im straszny los, jak był ich udziałem w przeszłości.
  Tu zwierzęta są u siebie w domu, żyją na własnym skrawku ziemi i nie maja już pustych brzuszków.
  Dlatego “Przystań” zasługuje na wszelką pomoc finansową, tak aby mogła nadal wypełniać swoja misję i dawać świadectwo, że człowiek jest dobry.

 145. Dorota 1 Marzec, 2018 at 18:47 Odpowiedz

  Dorota
  Tara – Schronisko Dla Koni
  dlaczego Tara? Tara to pierwsze w Polsce schronisko dla koni. Już od ponad 20 lat ratują konie, chore, bite, okaleczone przez człowieka na ciele i duszy.
  Nie spotkałam takiej organizacji do której można pojechać niemalże zawsze kiedy się chce, można poznać zwierzęta które są pod opieką Tary – a jest ich dużo, prawie dwieście koni, krowy, kozy, owce, świnie, osły, psy oraz koty. Tara podjęla dzialania na rzecz ratowania koni przed zabijaniem, traktowaniem ichy jako zwierząt domowych.

 146. Iza 1 Marzec, 2018 at 18:49 Odpowiedz

  Witaj,
  mogłabym o Nich pisać tak wiele, ale chciałabym Abyś sama zobaczyła, co robią Ci ludzie. Chciałabym Cię zaprosić na Ich profil na facebooku, CENTRUM ADOPCYJNE LECZNICY “ADA”. Trafiłam tam przez przypadek, gdy zobaczyłam post o “Oczku”. Nigdy nie zapomnę tej historii, a moja wdzięczność i podziw dla “ADY” nie ma granic. Płakałam wówczas długo. Oni pomogli temu biednemu skrzywdzonemu okrutnie pieskowi. Walczyli o życie, zdrowie i ciepły dom dla Oczki. Po tragedii, którą przeszedł dokończył swego życia wśród kochających ludzi. Takich historii jest tam więcej. Nie przechodź proszę obojętnie obok Nich. Jeśli możesz, pomóż Im walczyć o naszych Braci Mniejszych. Serdecznie Ci tego życzę, Abyś mogła Ich spotkać, przez Ich profil, stronę lub osobiście. Wszystkim Wam tego życzę, Iza.

 147. joanna 1 Marzec, 2018 at 18:51 Odpowiedz

  Pani Honorato! Cudowna inicjatywa, ciesze sie, ze tyle dobrych ludzi jest na swiecie i pomaga biednym zwierzakom. Kazda fundacja powinna byc wspierana, ja pomagam jak moge i kiedy tylko moge. Rozne sa to fundacje, jednak od jakiegos dluzszego czasu razem z siostra wspieramy fundacje CENTRUM ADOPCYJNE LECZNICY ‘ADA’. Pracuja tam cudowni lekarze, ludzie. Nie wiem czy mozna to nazwac ‘praca’, to codzienna walka zycia zwierzat skrzywdzonych przez ludzi a rzadziej przez ‘los’. Pozdrawiam serdecznie!

 148. Monika 1 Marzec, 2018 at 19:04 Odpowiedz

  Lecznica dla Zwierząt „Ada” 🙂
  Zajmują się tam zwierzętami które już dawno człowiek przekreślił. Uważam ze im są naprawdę potrzebne te pieniądze dla ratowania kochanych zwierzaków 🙂

 149. ewa 1 Marzec, 2018 at 19:17 Odpowiedz

  Dobry wieczór. Pomysł ze wsparciem zwierząt jest świetny, serdecznie go gratuluję i którekolwiek z nich tę pomoc otrzyma, będzie wspaniale. Oczywiście mam swój typ – schronisko dla koni Tara, prowadzone przez niezmiennie walczącą o prawa zwierząt a przede wszystkim koni Scarlett i jej dobrego ducha Piotra. Wykupują, przygarniają konie – skazane na rzeź, ofiary ludzkiego okrucieństwa, lub po prostu wypracowane, stare, kalekie – niepotrzebne. Obecnie mają pod opieką (raptem kilku osób) niespełna 200 koni i wiele innych stworzeń o podobnym życiorysie. I żyje to towarzystwo w zwierzęcym raju, do którego każdy odwiedzający ma zawsze otwarte bramy. Nie mniej taka ilość zwierząt wymaga jedzenia, leczenia, dachu nad głową – niestety, potrzebuje pieniędzy. Takie realia. Dlatego proszę o wsparcie Tary. Jednak – bez względu na wynik głosowania – zapraszam do niej serdecznie. Bramy otwarte, zwierzęta mile witają gości ( przysmaki mile widziane) a ludzie bardzo przyjaźni. Każdy, kto tam przyjeżdża, zakochuje się w tym magicznym miejscu, które leczy nie tylko zwierzeta ale też psyche ludzi. Warto zobaczyć i poznać. Serdecznie pozdrawiam Ewa https://www.facebook.com/taraschroniskodlakoni/ ; https://fundacjatara.info/jak-pomagac/adopcje-wirtualne/

 150. Joanna 1 Marzec, 2018 at 19:20 Odpowiedz

  Witam
  Każda organizacja, która pomaga istocie żyjącej a krzywdzonej przez człowieka zasługuje na każdy grosz, który jesteśmy gotowi im dać, aby wspomóc ich działanie. Twoja inicjatywa jest wspaniała. Mam parę propozycji miejsc, którym przydałoby się wsparcie. Oczywiście jest to Lecznica Ada z Przemyśla, bo czasami działają tam cuda i przywracają wiarę w człowieka. Ale pieniądze przydadzą się również: Ostoja psiHostel dla bezdomniaka a dla ludzi frajda z pomagania: https://www.facebook.com/OSTOJA.psiHOSTEL/. Kolejni to wspaniali ludzie, którzy starszym psom zapewniają cudowny dom “Dom Tymianka: https://www.facebook.com/FundacjaDomTymianka/ i ostatnia moja propozycja Chata Zwierzaka: https://www.facebook.com/ChataZwierzaka/ . Te ostatnie 3 propozycje dotyczą osób, które swoje życie podporządkowały psom starym, porzuconym i bez szans.
  Pozdrawiam

 151. Dorota 1 Marzec, 2018 at 19:46 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA 😘- za milosc, ogromna wrażliwość na krzywdę bezbronnych zwierząt ,za poświęcenie i dokonywanie rzeczy niemal że niemożliwych!

 152. Karolina 1 Marzec, 2018 at 19:50 Odpowiedz

  Fundacja Tara. Za wielkie serce do zwierząt szczególnie do koni. Pani Scarlett cudowna osoba widać że kocha zwierzęta. Za to że można was odwiedzić bez ograniczeń co do pory dnia. Trzymam kciuki 😘

 153. Jola 1 Marzec, 2018 at 19:51 Odpowiedz

  Witaj
  Ja proponuję fundację Tata, która ratuje konie. Może słyszałaś o podłym Skaryszewie i targach śmierci koni. To okropne wydarzenie i proceder trwa, ale Pani Skarlet z Tary walczy o to, aby koń stał się zwierzęciem towarzyszącym dzięki czemu sprzedaż ko ni na rzez będzie karane.zachęcam do poczytania o Tarze i Skaryszewie, ale uprzedzam materiały o tym targu to dla ludzi o mocnych nerwach.. ja stawiam na Panią Skarlet, bo dla mnie to szczera osoba której naprawdę zależy na dobry zwierząt. W Tarze są koniki którym są potrzebne środki do życia. I co ważne tam konie dożywaja starości.
  Pozdrawiam
  Jola

 154. Karolina 1 Marzec, 2018 at 19:52 Odpowiedz

  Fundacja Tara. Za wielkie serce do zwierząt szczególnie do koni. Pani Scarlett cudowna osoba widać że kocha zwierzęta. Za działania w Skaryszewie. Trzymam kciuki 😘

 155. Klaudia 1 Marzec, 2018 at 19:52 Odpowiedz

  Przystań Ocalenie KPDZ . Nie ma takiego drugiego, tak wspanialego miejsca gdzie starsze , schorowane i niepelnosprawne zwierzaki znajdą swoje miejsce. Gdzie spokojnie dożyć będą mogły swuch pstatnich dni. Gdzie znajdą kpchajacych ludzi o wielkich sercach i niesamowitym poświeceniu. W przytulisku jest ponad 500 zwierząt. Od gołębi przez koty psy kury konie(wykupione z ubojni) po swinie czy krowy. Ostanio lps nie sprzyja przytulisku. Psuje się im piec, tracą koniowóz, brakuje pieniędzy na opiekę lekarską. Takie pieniądze bardzo by im pomogły by dalej mogli pomagać tym, których życie noe oszczędził…

 156. Karolina 1 Marzec, 2018 at 19:54 Odpowiedz

  Fundacja Tara. Pani Scarlett cudowna osoba widać że kocha zwierzęta. Za działania w Skaryszewie. Trzymam kciuki 😘

 157. zofia 1 Marzec, 2018 at 20:05 Odpowiedz

  Nie znam osobiście doktora Radka z Centrum Adopcyjnego Lecznicy ADA w Przemyślu…Ale jestem pewna że ten człowiek zasłużył na taką pomoc dla swoich podopiecznych…pokaż mi lekarza który jedzie 500 km …bo gdzieś tam jakaś kanalia w ludzkiej skórze trzyma psa z wrośniętym łańcuchem w szyi…pokaż mi lekarza który tak walczy o każdy dzień życia uratowanego zwierzęcia….popatrz na jego pracę,poświęcenie….dla mnie to prawdziwy człowiek …a takich bardzo mało …pomóż mu wierzyć że nie wszyscy ludzie są żli….historie z życia “Ady “poznasz śledząc ich każde zmagania z okrucieństwem na facebook CENTRUM ADOPCYJNE LECZNICY “ADA” zasłużyli na pomoc i nagrodę..

 158. Paula 1 Marzec, 2018 at 20:14 Odpowiedz

  Całym sercem ❤️ Fundacja Tara – Schronisko dla koni
  Od lat obserwuje ich działania, ich walkę o lepszy los dla koni…
  O wpisanie konia na listę zwierząt towarzyszących..
  Scarlett i Piotr poświęcili całe swoje życie, cały swój dorobek, całą swoją posiadłość by ratować konie 💕
  W schronisku przebywa około 200 samych koni ! Nie licząc już innych zwierząt ! Miesięczny koszt utrzymania ? Nie jestem w stanie nawet tego przeliczyć ..
  Tego roku, na targach koni w Skaryszewie, uratowali kilka żyć. Jedno z nich to klaczka, która dostała nowe imię – Gloria ❤️
  Gloria przebywa aktualnie w klinice, jest po operacji usunięcia raka z kopyta .. Całe swoje życie cierpiała. Niewyobrazalny ból uniemożliwiał Jej poruszanie się.
  Udało jej się wygrać życie na „loterii” w Skaryszewie i to właśnie ona pojedzie do bezpiecznej przystani – do Tary ! Wraz ze swoją rodziną ! ❤️
  Tara potrzebuje wsparcia finansowego by opłacić zabieg, by w końcu koń poczuł się koniem ! By mogła twardo stąpać po ziemi ! By mogła galopować po zielonych łąkach i gonić wiatr !
  Błagam o grosz dla Tary !
  Pan Bóg kazał się dzielić, więc niech to bedzie chociaż połowa zebranej kwoty 💕
  Paula & Lu 💕

 159. Madziara 1 Marzec, 2018 at 20:19 Odpowiedz

  Witaj 😉piękny cel i pomysł z Twojej strony😃😃
  Wielkie ukłony dla Ciebie za zainteresowanie dla zwierzaczków 🐩🐈🐑🐐🐮🐄🐃🐤🐹🐢
  Mój głos należy do Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada 🎊🎉🎊🎉 są bezkonkurencyjny! ! ! Ludzie pracujący tam to “mega miłość i wytrwałość. Nie ma dla nich zwierzaka by jego los był obojetny😉😉😉😉uratowali bardzo dużo zwierząt przekreslonych i skazanych na pewną śmierć… Pieniądze przekazane dla 😆😆😆😆Ady😆😆😆😆napewo zostaną wykorzystane co do grosza dla ratowania pupilków 😁😀😍😘

 160. Maksiu 1 Marzec, 2018 at 20:19 Odpowiedz

  Fundacja TARA to pierwsze polskie schronisko dla koni cudowni ludzie tworzą niesamowitą atmosferę udane akcje zmiana ustawy to ich główne cele co najlepsze udaje się!😊

 161. Ewelina 1 Marzec, 2018 at 20:32 Odpowiedz

  Witam serdecznie.Mój głos oddaje na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.Schronisko przeszło mega zmianę.Kiedyś było w zapłakanym stanie.Wówczas prowadził inny “właściciel”którego kompletnie nie obchodziły zwierzęta.Sama byłam świadkiem w jakich warunkach przebywały zwierzęta,nawet nie karmiono ich karmą dla zwierząt tylko przeterminowanymi produktami ze sklepów(wszystko mieszano dosłownie od jogurtów,mięsa,chleba WSZYSTKO!co tylko się dało i dawano to zwierzętom.Psy się zagryzały niektóre konały poprostu z głodu.To był koszmar.Na szczęście teraz zwierzaczki są pod opieka wspaniałego dobrego człowieka który sprawił godne warunki i opieke.Ale wciąż brakuje na leczenie i pokarm.Dlatego byłabym najszczęśliwszą osoba(i nie tylko ja…🐶🐱)jakby chociaż mała część pieniążków trafiła do tego schroniska.Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki😊

 162. Maria 1 Marzec, 2018 at 20:44 Odpowiedz

  Cześć Honko!
  Piękna inicjatywa, może znajdą się naśladowcy?
  Większość schronisk, fundacji czy osób boryka się z wielkimi problemami finansowymi a pomimo tego walczy dalej o każdego zwierzaka. Wybór jest bardzo trudny i dlatego ja nie potrafię wskazać schroniska, fundacji czy osób do których te pieniądze powinny trafić.
  Są one potrzebne WSZYSTKIM pomagającym zwierzakom, każdemu kto nie oglądając się na warunki i trudności ratuje bezbronne istnienia, które cierpią przez “człowieka”!
  Ale jest również akcja, którą moim zdaniem warto poprzeć i dorzucić parę złotych. To:
  https://www.facebook.com/search/top/?q=powszechna%20sterylizacja
  https://www.facebook.com/sterylizacjemobilne/

  Pozdrawiam!

 163. Andżelika 1 Marzec, 2018 at 21:06 Odpowiedz

  Witam, Pani Honorato bardzo proszę o wsparcie dla Centrum Adopcyjnego Lecznicy Ada w Przemyślu. Tam są anioły. Dzięki wspaniałym lekarzom, którzy tam pracują mój psiak przeżył.Inni nie dawali mu szans. Tam są wspaniali ludzie o wielkich sercach. Nie odmawiają pomocy tylko robią wszystko aby uratować każde zwierzątko. Mają wielką cierpliwość dla zwierzaków. Nie odmówią pomocy żadnemu biednemu zwierzakowi nie patrząc na koszty bowiem celem jest uratować, wyleczyć i znaleźć najlepszy dom, aby nikt już go nie skrzywdził.

 164. Ewa 1 Marzec, 2018 at 21:34 Odpowiedz

  Gratuluję pięknej inicjatywy ❤ Myślę, że każda złotówka wydana na którąkolwiek z fundacji, będzie złotówką wydaną dobrze.
  Ja chciałabym zwrócić uwagę na Fundację Przystań Ocalenie. Dlaczego? Bo trafiają tam zwierzęta najbardziej pokrzywdzone, wyratowane z rzeźni, kalekie, stare, chore. Tam znajdują dom, opiekę i mają zawsze pełne brzuszki. Mają swój kącik, przyjaciół ❤❤❤
  Pozdrawiam serdecznie 😊

 165. Mariola 1 Marzec, 2018 at 21:37 Odpowiedz

  Hallo!
  Gratuuje tak wspanialego pomyslu jak rowniez ogromnego zlotego serca. Jestes wspaniala mloda osoba myslaca nie tylko o sobie lecz o tych, ktorzy najbardziej potrzebuja naszej opieki, oby wiecej tak wspanialych ludzi jak ty.
  Zycze wszystkiego co najlepsze z okazji twoich urodzin.
  Jesli mogla bym zasugierowac to podzielcie te pieniazki na 3-4 schroniska a uszczesliwicie tym, wiecej potrzebujacych zwierzatek. Ja mam tu dwa ktore sledze na FB i naprawde polecam robia wspaniala robote a moze i cuda.
  LECZNICA DLA ZWIERZAT “ADA”, PRZEMYSL oraz
  FUNDACJA OSTATNIA PRZYSTAN, WTELNO

  Pozdrawiam z dalekiej Canady lecz sercem zawsze blisko PL.

 166. Barbara 1 Marzec, 2018 at 21:50 Odpowiedz

  Przystan Ocalenie-bylam, widzialam- miejsce pelne milosci, dobroci, szacunku dla kazdego stworzenia. Spokoj, szczescie i harmonia, miejsce, w ktorym kazdy dobrze sie czuje. Pomozmy pomagac

 167. Janina 1 Marzec, 2018 at 22:00 Odpowiedz

  Bardzo podoba mi się to co robisz. Człowiek potrafi sobie pomóc, ale zwierzęta są bardzo bezradne wobec okrucieństwa lub braku empatii ze strony człowieka. Dlatego od wielu lat przekazuję 1% na rzecz Przystani Ocalenie w Ćwiklicach. Jest to cudowne miejsce dla wielu gatunków zwierząt. Znajdują tam swój bezpieczny dom zwierzęta opuszczone.skrzywdzone przez człowieka. Mimo wielu trudności miejsce to a przede wszystkim ludzie starają się zapewnić szczęśliwy pobyt cudownym istotkom do końca. Zasługuje to miejsce na wsparcie i docenienie. Mam nadzieję, że tak będzie. Pozdrawiam serdecznie
  Janka

 168. Gretta 1 Marzec, 2018 at 22:05 Odpowiedz

  To bardzo trudne zadanie, jest wiele uczciwych organizacji i miejsc gdzie zwierzaki znajdują realną pomoc a nie służą do zbierania pieniędzy. Jak tu wybrac jedną?? Jest takie miejsce, gdzie lekarz dr. Radek nigdy nie odmawia pomocy żadnemu zwierzakowi…ma serce i nie ogląda się na pieniądze. Będzie pomagał bez względu na wszystko ale taki zastrzyk finansowy z pewnościąpomoże mu w realizacji jego misji. To Centrum Adopcyjne Lecznicy ADA, w Przemyślu.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 169. Dominika 1 Marzec, 2018 at 22:37 Odpowiedz

  Piękna inicjatywa. ❤️
  Moją propozycją jest Szczeniakowy Tymczas. Stronę na Facebooku Stworzyła kilka lat temu Patrycja- dobry duch zwierząt w naszych okolicach. Osoba skromna, która życie poświęciła tym najmniejszym i bezbronnym. Swoją pomoc niesie na terenie woj. świętokrzyskiego gdzie bezdomność jest przerażająca a pomoc znikoma. W domu ma 4 dzikie psy, które nie mają żadnych szans na adopcje oraz 12 innych a takze psy w hotelach i domach tymczasowych. Uważam, że robi więcej niż niejedna fundacja i zasługuje w końcu na jakieś wyróżnienie i docenienie! To będzie ogromny kop do dalszego działania. Za przekazane pieniądze mogłaby wyremontować pomieszczenie dla psiaków oraz opłacić długi w hotelikach.
  Bardzo, bardzo proszę o rozpatrzenie mojej propozycji.
  Zapewniam, że naprawdę warto.

 170. stella 1 Marzec, 2018 at 22:55 Odpowiedz

  Bardzo prosiłabym o pomoc dla Tary.Wiadomo,że każda organizacja pomagająca naszym Mniejszym Braciom potrzebuje pieniędzy na ich leczenie i utrzymanie.Zostawiłam moje serce w Tarze ,wiem jak potrzebne jest tam wsparcie finansowe ,Inicjatywa jest cudowna ,ktoś się ucieszy ? 🙂 Mam nadzieję,że będzie to Tara? <3

 171. Joanna 1 Marzec, 2018 at 23:36 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”
  Od dawna obserwuję ich profil, wielokrotnie przelewałam też niewielkie sumy na leczenie zwierząt które tam trafiają. Lecznicę prowadzą ludzie z sercem na dłoni. Leczą kurki, wilki psy koty a nawet małpki.

 172. Monika 1 Marzec, 2018 at 23:38 Odpowiedz

  Jest takie miejsce dla ludzi gdzie żyje się jakby w innym świecie.
  OSTOJA.psiHOSTEL to społeczny dom pomocy bezdomnym psom i kotom.
  To miejsce gdzie spotykają się ludzie by zmieniać świat tym co same o pomoc nie poproszę, ich niemy krzyk rozpaczy jest tu słyszalny, i na OSTOI dostają pomoc.
  Młode czy stare – nie ma różnicy jest potrzebują pomocy.
  Ostoja to także pomoc ludziom ubogim i ich zwierzętom to zmienianie życia ludziom z sercem dla zwierząt.
  FB OSTOJA.psiHOSTEL…
  https://www.facebook.com/OSTOJA.psiHOSTEL/

 173. Monika 1 Marzec, 2018 at 23:38 Odpowiedz

  Jest takie miejsce dla ludzi gdzie żyje się jakby w innym świecie.
  OSTOJA.psiHOSTEL to społeczny dom pomocy bezdomnym psom i kotom.
  To miejsce gdzie spotykają się ludzie by zmieniać świat tym co same o pomoc nie poproszę, ich niemy krzyk rozpaczy jest tu słyszalny, i na OSTOI dostają pomoc.
  Młode czy stare – nie ma różnicy jest potrzebują pomocy.
  Ostoja to także pomoc ludziom ubogim i ich zwierzętom to zmienianie życia ludziom z sercem dla zwierząt.
  FB OSTOJA.psiHOSTEL…
  https://www.facebook.com/OSTOJA.psiHOSTEL/

 174. Zuuzia 1 Marzec, 2018 at 23:48 Odpowiedz

  Ludzie ratujący zwierzęta w Lecznicy Ada. Bo oglądam ich zmagania k serca ofiarowane bezginteresownie psiakom i innym cztero i nawet dwonogom.
  Obejrzyj boo i nancy. Serce pęka i rwie się żeby przygarnąć psiaki. Wiec jesli nie kase która pomoże tym bidulom to może choć adopcja 🙄😏 pozdrawiam.

 175. Gośka 1 Marzec, 2018 at 23:57 Odpowiedz

  Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna z Bielska-Białej. Działają od marca zeszłego roku. W tym czasie pomogli ponad 150 zwierzętom, głównie kotom. Pieniądze potrzebne są przede wszystkim na leczenie i sterylizację kotów, oraz utrzymanie kilku przewlekle/nieuleczalnie chorych kotów (m.in. rak płaskonabłonkowy, chłoniak, białaczka itd.)

 176. Kasia 2 Marzec, 2018 at 00:01 Odpowiedz

  Jest takie miejsce dla ludzi gdzie żyje się jakby w innym świecie.
  OSTOJA.psiHOSTEL to społeczny dom pomocy bezdomnym psom i kotom.
  To miejsce gdzie spotykają się ludzie by zmieniać świat tym co same o pomoc nie poproszę, ich niemy krzyk rozpaczy jest tu słyszalny, i na OSTOI dostają pomoc.
  Młode czy stare – nie ma różnicy jest potrzebują pomocy.
  Ostoja to także pomoc ludziom ubogim i ich zwierzętom to zmienianie życia ludziom z sercem dla zwierząt.
  FB OSTOJA.psiHOSTEL…
  https://www.facebook.com/OSTOJA.psiHOSTEL/

 177. Agnieszka 2 Marzec, 2018 at 00:01 Odpowiedz

  Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach prowadzone przez Fundację Viva. Dlaczego? Dlatego że to schronisko nie dostaje żadnych dotacji z miasta lub gminy jak większość schronisk, tylko utrzymuje się wyłącznie z datkow.

 178. Patrycja 2 Marzec, 2018 at 01:10 Odpowiedz

  Hej:) Chciałabym prosić o pomoc dla PKDT. Wolontariusze tej fundacji zajmują się bezdomnymi a także pokrzywdzonymi kotami. Odwalają naprawdę kawał dobrej roboty. Kilka razy się zdażyło, ze musieli zawiesić działalność z powodu długów (ale i tak pomagali kotom jak tylko mogli). Pieniądze napewno by się przydały a już w ogóle teraz w tym zimowym okresie 🙂

 179. Martyna 2 Marzec, 2018 at 07:29 Odpowiedz

  Witaj💋
  Na wstępnie chciałabym pogratulować i podziękować za tak cudowną i emoatyczną inicjatywę‼️

  Proponuję organizację która jest mi najbliższa – Fundacja Pomocy Zwierzętą Kundel Bury w Pabianicach, jest to organizacja przy Schronisku w Pabianicach. Wielu wolontariuszy co sobotę zjawia się w tym miejscu aby stworzyć tym cudownym psiakom namiastkę normalności i dać odrobine ciepła. Przy takich mrozach tak niewiele (bo to jedynie poświęcony czas) dla podopiecznych Schroniska ma ogromne znaczenie. Moja propozycja jest związana właśnie z zimową porą. Marzy mi się aby psiaki z tego Schroniska otrzymały nowe, ciepłe budy. W schronisku są jedynie boksy zewnętrze, obecne budy mimo że wyścielone słomą nie należą do najcieplejszych. Obecnie w schronisku jest ok 70 podopiecznych. Będę wdzięczna jeśli rozwarzysz moją propozycje😊 pozdrawiam gorąco

 180. Izabela 2 Marzec, 2018 at 08:02 Odpowiedz

  Fundacja Tara schronisko dla koni.. Konie uratowane po przejsciach tam maja raj na ziemi zreszta nie tylko konie . w sumie jest tam ponad 300 zwierzat wiec jest na kogo wydac .. Wszystkie zwierzeta sa kochane. zadbana , najedzone itd

 181. ewa 2 Marzec, 2018 at 09:28 Odpowiedz

  Proponuję Beatę – Koty u Beaty być może nie są to działania na skalę dużych fundacji, ale liczy się każde uratowane życie. Beata zajmuje się bezdomnymi kotami głownie w ścinawie – leczy, odwiedza, karmi i ze wszystkich sił stara się im znaleźć ciepłe domy z kochającymi ludźmi. Bardzo często się udaje – ale na miejsce jednego uratowanego zjawiają się kolejne czekające na swoją szansę życiową. Beata otrzymuje drobną pomoc od zaprzyjaźnionych, a wsparcie finansowe to szansna na karmę, na sterylizację zapobiegającą narodzinom nowych, często od urodzenia bezdomnych kociaków. Szansa na budki zapepieczające przed zimnem te, które są zbyt dzikie żeby znaleźć szybko dom. Pomóżcie Beacie w jej działaniach – jeśli wydają się mało znaczące, drobne w skali działań wielkich fundacji, to może pogadajcie z uratowanymi kotami, wylegującymi się w swoich prawdziwych ( dzięki Beacie) domach – czy to drobne i mało znaczące 🙂 .Więcej tu: https://www.facebook.com/paciatki/

 182. Ania 2 Marzec, 2018 at 09:31 Odpowiedz

  Pomocne- pomorskie. Chociaż kocham “Adę” całym sercem, to wiem z jakimi problemami finansowymi zmaga się pomocne-pomorskie i ile siebie poświęcają ratowaniu najcięższych przypadków. Są tylko we dwoje, pod opieką mają kilkadziesiąt zwierząt. Niedawno zawaliła im się podłoga w domu 🙁 Z miesiąca na miesiąc walczą o przetrwanie i błagają o pomoc ludzi. Brakuje na jedzenie i leczenie, ale się nie poddają i nigdy nie zostawiają zwierzaków w potrzebie.
  PS Świetna inicjatywa! Godna pokazywania w mediach i naśladowania!

 183. Adrianna 2 Marzec, 2018 at 10:36 Odpowiedz

  Zdecydowanie do Ostoja psoHostel dla bezdomniaka a ludziom frajda z pomagania. Kobiety zrobiły przystań dla potrzebujących, dbają socjalizują i oddają do adopcji. Niektórzy goście hostelowi ze względu na choroby lub wiek nie mogą znaleźć swoich własnych Człowieków i wtedy otoczone miłością wiodą beztroskie życie u nich. Jak chcecie zobaczyć co tam słychac to polecam: https://www.facebook.com/OSTOJA.psiHOSTEL/?hc_ref=ARTSUcdiPaQNoa_t3aYyBm-CUd4LPSXq-KpU6lcPitV07aPWeBNlg_rSbFw74nk0DvE&fref=nf

 184. Kinga 2 Marzec, 2018 at 10:39 Odpowiedz

  Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna.
  Jesteśmy stowarzyszeniem z dopiero rocznym stażem, ale udało nam się pomóc wielu zwierzakom. Sterylizujemy, kastrujemy, leczymy i dokarmiamy. Dbamy o budki w zimie, wyciągamy ciężkie przypadki ze schroniska. Przede wszystkim szukamy dobrych domów. Działamy dzięki darowiznom dobrych ludzi i każde pieniążki to dla nas ogromna pomoc, o 1% podatku będziemy mogli się starać dopiero po dwóch latach działalności.

 185. Barbara Benke 2 Marzec, 2018 at 11:00 Odpowiedz

  Cześć kochana 🙂
  Jestem wolontariuszem w Stowarzyszenie Pomocy Królikom – Śląski Króliczok i chciałabym wlaśnie tą organizację nominować https://www.facebook.com/slaskiekroliki/
  Dlaczego?
  Mało osób wie, że króliki – te słodkie puchate zwierzęta są dotknięte przemocą, obojętnością, porzucaniem i bezdomnością. Mało osób wie, że kupując tą małą słodką kulkę, wspiera się bezduszny biznes i nakłada na siebie czasami nawet kilkunastoletni obowiązek. W dobie faktu, iż królik w Polskiej tradycji jest zwierzęciem wykorzystywanym do pozyskania mięsa i futra, prawo niestety nie jest po stronie tego gatunku, a rozdarcie między przyjacielem/członkiem rodziny, a przedmiotem jest dla królików w efekcie bardzo krzywdzące 🙁
  Jak to wygląda w liczbach? Jesteśmy jedną z kilku organizacji walczących o lepszy byt królików, walczących z ich bezdomnością, krzywdą jaka je spotyka ze strony człowieka. Stawiamy na EDUKACJĘ i walkę z mitami, których jest na pęczki. Tylko w zeszłym roku 2017 , przyjeliśmy pod nasz dach prawie 300 królików. Przeżyliśmy ciężkie chwile podczas wielkiej interwencji, którą przeprowadziliśmy latem. Dzięki pomocy innych ”króliczych” organizacji udało nam się zabezpieczyć prawie 200 królików i im pomóc. 2017 rok to również 150 królików, które pokicaly do domów stałych – tych ciepłych, kochanych, wymarzonych, a przede wszystkim odpowiedzialnych. Jeździmy do szkół i na różne eventy, aby edukować dzieci i dorosłych. Zmieniamy postrzeganie i myślenie.
  Dlaczego piszę o królikach? Mimo, iż organizacje takie jak nasza działają od lat w Polsce, to nadal bardzo mało osób wie, że to wspaniałe i mądre zwierzęta, które wypełniają na równi z kotem i psem, miłością domy ludzi. 🙂
  W króliczoku jest nas garstka – nie mamy wsparcia z miasta, nie mamy wsparcia z państwa, nie mamy żadnego dużego sponsora. Działamy na najwyższym poziomie jeśli chodzi o opiekę – każdy nasz królik jest odrobaczany, szczepiony, kastrowany, diagnozowany u najlepszych specjalistów, leczony, każdy królik ma odpowiednio zbilansowaną zdrową dietę, ciepło i czysto. Wyszukujemy z dużą prezycją odpowiedzialnych domów, prowadzimy social media. Króliczok to taka mała orkiestra, gdzie każdy próbuje się dwoić i troić między swoją prywatną pracą, rodziną, domem, a pomaganiem na różne sposoby.
  Wszystko czego dokonaliśmy – otwarcie centrum adopcyjnego, wynajęcie lokalu, wszystkie opłaty weterynaryjne, wszystko czego nasze króliki potrzebują jest im zapewniane z najwyższą dbałością o wysoki standard pracy – to wszysko robi ta garstka wolontariuszy i ludzie, którzy z prywatnych pieniążków nas wspierają, keidy tego potrzebujemy. Można więc łatwo się domyśleć, że bez stałego dochodu jest nam bardzo ciężko, a chcemy robić wiele i jeszcze więcej. Jesteśmy bardzo kameralną rodzinką, która walczy w jednym celu. Mamy głowy pełne pomysłów, a wokół siebie tworzymy społeczność ludzi o najszlachetniejszych intencjach i wspaniałych sercach. Pomóżcie nam pomagać! 🙂
  Zapraszmay na naszą stronę https://www.facebook.com/slaskiekroliki/ i na nasz instagram https://www.instagram.com/slonski_kroliczok/ <- w tych miejscach możecie poczytać o historiach naszych podopiecznych. O tym co ich spotkało i jak się u nas znaleźli. Również o happy endach i wpaniałych adopcjach oraz o tym jak wygląda praca wolontariuszy. Pozdrawiam i … Życzę, aby każdy w sobie znalazł chociaż troszeczkę energii, która pozwoli robić coś dobrego i bezinteresownego. Nie trzeba być do tego milionerem – Śląski Króliczok jest tego wspaniałym przykładem. Dobro wraca!

 186. Ela 2 Marzec, 2018 at 11:09 Odpowiedz

  Fundacja “Ocalmy od zapomnienia” PsiHostel Ostoja. To nie jest zwykłe schronisko czy hotelik dla psów. To szczególne i nietypowe miejsce, w którym skrzywdzone zwierzęta odzyskują wiarę i zaufanie do ludzi i szczęśliwe domy. Stare, schowane psy wymagające ogromnego poświęcenia i opieki znajdują miłość, cierpliwość, swój dom, którego nigdy nie miały i w którym dożywają swoich ostatnich dni. Ostoja to miejsce i ludzie, którzy uczą szacunku i miłości do zwierząt, wręcz zarażają tą miłością.

 187. Miroslawa 2 Marzec, 2018 at 11:22 Odpowiedz

  OSTOJA psiHOSTEL 🙂 Psy mają tam namiastkę domu,opiekują się nimi ludzie z SERCEM ,codziennie relacje z życia Ostoi ,można śledzić na ich stronie,psy szczęśliwe ,zadowolone :)Ale opieka nad nim to nie tylko godziny spędzone przy ogarnięciu wszystkiego ,ale też kwestia finansowa,nie wszystkie psiaki są młode i zdrowe ,potrzeba lekarstw .pampersów i inne wydatki,dlatego taka kwota jest marzeniem ,ale też byłaby ogromną pomocą a opiekunom pozwoliłaby przez jakiś czas spać spokojnie ,bez obawy że zabraknie środków ,na leczenie ,karmę ,prąd czy inne wydatki 🙂 https://www.facebook.com/OSTOJA.psiHOSTEL/photos/a.786840151382830.1073741856.603913743008806/1718511808215655/?type=3&comment_id=1718513358215500&notif_id=1519982387344545&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

 188. Ania 2 Marzec, 2018 at 11:46 Odpowiedz

  Polecam Przystań Ocalenie Kpdz – oni pomagają tym, których nikt nie chce, począwszy od królików, poprzez psy i koty, skończywszy na zwierzętach gospodarczych, m.in. starych, spracowanych i skazanych na rzeź koniach. Zwykle gdy proszą, to o konkret, o jedzenie dla podopiecznych, o budę, o lizawki, itp. Ale jakiejkolwiek organizacji nie wybierzesz – polecam najpierw odwiedzić, poznać osobiście i wtedy podjąć ostateczną decyzję.

 189. Matylda 2 Marzec, 2018 at 11:47 Odpowiedz

  Można te pieniądze faktycznie podzielić i przeznaczyć na 2, a nawet 3 cele. Są fundacje, które tylko ratuja psy inne tylko koty są też takie, które ratują konie i inne zwierzęta gospodarskie. Warto wesprzeć kogoś kto nie ma takiego wsparcia jak fundacje w dużych miastach. Warto wesprzeć kastracje psów i kotów jak i ratowanie koni, owiec , świnek czy krów w miejscach gdzie wsparcia ludzie ratujący nie mają, bo niestety mentalność otoczenia nie osiągnęła w tej materii 21w. Dlatego proszę nie brać pod uwagę fundacji Viva, bo ta fundacja obraca naprawdę ogromnymi funduszami jako bardzo znana i medialna. Centaurus również nie cierpi z powodu braków. Ja bym chciała żeby część pieniędzy dostała Kama Krakowiak zajmująca sie zwierzakami w Szydłowcu. Walczy o kastracje i edukację ludzi. Duża bezdomność zwierząt i brak wsparcia. wiec każda złotówka będzie odpowiednio zagospodarowana. Punkt Przetrzymań Szydłowiec, Tara, za pomoc każdemu zwierzęciu, a nie tylko tym wybranym psom i kotom i jeszcze jakieś z tych biednych ale uczciwych wybrać ? Szkoda, że pieniędzy nie ma więcej ale może dać jednemu 5tys, a 2 innym po 2,5 tyś ? Ciężko jest gdy jest tyle miejsc dających schronienie i nadzieję zwierzakom, a pieniędzy tak mało.

 190. Ania 2 Marzec, 2018 at 12:07 Odpowiedz

  Chciałabym zaproponować Przystań Ocalenie w Cwiklicach. Są to cudowni ludzie, którzy uratowali setki zwierząt. Pod ich opieka są starsze psiaki (wybudowali im Psianatorium!), koty, konie, kozy, świnki, liski i inne zwierzaki. Nie przejdą obojętnie kolo cierpienia zwierzęcego, czasami transportuje zwierzaki setki kilometrów, żeby znalazły lepsze życie w Przystani. Są obecni na potwornych wydarzeniach jak w Skaryszewie, ratują innych przed śmiercią. Nie ma znaczenia, czy to krowa, czy pies, każde potrzebuje pomocy. W zeszłym roku dużo walczyli z żywiołem, Przystań była kilkukrotnie zalana, dziś już zrobiono wiele kosztownych rzeczy, by temu zapobiec. Na początku roku kolejna rzecz – inny samochód stuknal ich koniowoz i zepsuł tak, że nie można naprawić. Potrzebny jest nowy koniowoz, myślę że Pani pomoc byłaby nieoceniona. W momencie gdzie pieniążki przede wszystkim idą na jedzenie, utrzymanie w zdrowiu i czystości zwierząt, środki na pojazd ciężko odłożyć. A jednak jest bardzo potrzebny.
  Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nawet jeśli Przystań nie wygra, to chociaż spojrzy Pani na te organizacje, bo wiele innych mogloby się od nich uczyć.

 191. Kornelia 2 Marzec, 2018 at 12:23 Odpowiedz

  Centrum Adopcyjne Lecznicy “Ada”!

  Przede wszystkim warto zerknąć na ich stronę na facebooku. Kawał dobrej roboty, to co robią jest niesamowite. Ratują najróżniejsze gatunki zwierząt, wyciągają ze stanu absolutnej beznadziei.

 192. Ania 2 Marzec, 2018 at 12:43 Odpowiedz

  Zdecydowanie Centrum Adopcyjne lecznicy ADA. Ludzie pracujacy tam to anioly, wystarczy odwiedzic ich strone na facebooku, ona mowi wiecej niz tysiac komentarzy.

 193. Aśka 2 Marzec, 2018 at 12:48 Odpowiedz

  Fundacja Zwierzętom Pomocne – Pomorskie.
  Pomagam im co miesiąc bo widzę jak bardzo dbają o koty, psy konie czy nawet krowę.
  Każda złotówka jest dla nich na miarę złota. Oddają dla zwierząt wszystko co mają.

 194. Aleksandra 2 Marzec, 2018 at 13:16 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta!!! Dla nich absolutnie nie ma granic! W słowniku p.Małgosi, jej rodziców i wszystkich wspomagających Fundację przyjaciół nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma że to drugi koniec Polski, że pies jest za stary bo oni mają szczeniaki… Kilometrami po Polsce i nie tylko zawstydzili by niejednego kierowcę tirów. W każdym geście, w każdej zmianie opatrunku czy podkładu po kupie pełnej robaków, już nie wspomnę o innych atrakcjach, jest tyle serca i miłości do tych najsłabszych z braci mniejszych! To są godziny spędzone na mrozie żeby odnaleźć szczeniaka w lesie, ukrytego w lisiej norze albo jakimś gruzowisku. Godziny rehabilitacji psa, któremu jakieś bydle roztrzaskało miednicę i/lub wyrwało ogon. Czasamij trafiają do nich psy w tak ciężkim stanie, że eutanazja byłaby czymś naprawdę uzasadnionym i zrozumiałym. Ale nie dla Judyty! Codziennie udowadniają że nie ma rzeczy niemożliwych, tylko na cuda trzeba czasem poczekać. I może właśnie takie wsparcie jakimś groszem byłoby nieoczekiwanym cudem dla Fundacji?
  Bardzo dziękuję za tę akcję. Wiem, że potrzebujących jest ogromnie dużo i bardzo trudno będzie podjąć decyzję. Jednak proszę o wsparcie Judyty. Pozdrawiam, Ola

 195. Alina 2 Marzec, 2018 at 13:28 Odpowiedz

  Świetny pomysł z tym, aby rozdzielić na więcej niż jeden cel. Jest tyle organizacji, schronisk, które potrzebują tych pieniędzy, że aż ciężko wybrać. Jednak w ostatnim czasie żyję tym, co się dzieje w Krzesimowie. Nadszedł marzec- miesiąc likwidacji schroniska, a tam nadal spora ilość psiaków. Jak wiadomo, nadal walczą o przedłużenie umowy. Teraz powstała nowa zbiórka, na spłatę długu. Dług jest spory, jednak każdy grosz jest na wagę złota. Serce pęka na samą myśl.

 196. zosia 2 Marzec, 2018 at 13:34 Odpowiedz

  proponuje Fundacja “Ocalmy od zapomnienia” PsiHostel Ostoja. To nie jest zwykłe schronisko czy hotelik dla psów. To jest tez pomoc ludzia ubogim Warto pamiętac o takich malutkich a nie tylko o wiekszych

 197. Adrianna 2 Marzec, 2018 at 15:24 Odpowiedz

  Moja imienniczka ADA czyli przemyska lecznica zwierząt wszelakich z charyzmatycznym, utalentowanym, zakochanym w zwierzakach po uszy i megapracowitym lekarzem weterynarii – Panem Radkiem. Bezapelacyjnie on i jego ekipa zasługują na wszystkie pieniądze świata bo każdy grosz wykorzystują skrupulatnie przywracając życie i godność każdemu istnieniu.

 198. Aleksandra 2 Marzec, 2018 at 15:34 Odpowiedz

  Polecam
  Fundacja dla szczeniaków Judyta
  Bądź Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada
  Obie fundacje robia cuda dla Zwierząt.
  Fundacja dla szczeniąt Judyta ratują szczeniaki często w bardzo złym stanie zdrowia, jeżdżą z nimi poza granice Polski do specjalistów ortopedia itp, ratują szczeniaki dzikie lub pół dzikie z lasów….Ciężko ująć w słowa ile juz zrobili dla tych braci naszych najmniejszych.
  Centrum Adopcyjne Lecznicy Ada tez jest cudowna organizacja ktora leczy i daje nowe życie zwierzętom….Zreszta wszyscy znamy historię Foresta….😀 wszyscy pamiętają w tragicznym stanie Oczko ktore tez dostał nowe życie…co prawda ostatnio odszedł od nas z starości ale zaznał u schyłku swojego życia szczescia😘Ciezko tu wszytsko opisać co robi ta i ta fundacja bo jest tego tyle…Takze najlepiej podzielić pieniądze na pół i obdarować dwie fundacje😍

 199. Iwona 2 Marzec, 2018 at 16:19 Odpowiedz

  Fundacja Tara oni tak wiele robią dla koni i nie tylko bo pomagają i mają też inne zwierzęta, oni dla nich żyją. Więc pomogła bym tej fundacji.

 200. Ewa 2 Marzec, 2018 at 16:41 Odpowiedz

  Proponuje dwie ogranizacje, ktore w piekny sposob pomagaja naszym braciom mniejszym. Fundacja Zwierzeca Polana oraz Fundacja dla szczeniat Judyta. Sama je wspieram i z czystym sumieniem mozna przekazac na te fundacje pieniazki 😉

 201. Ewa 2 Marzec, 2018 at 17:09 Odpowiedz

  FUNDACJA TARA schronisko dla koni- wspaniali ludzie ,którzy ratują konie skazane na śmierć ,walczą z ludżmi ,którzy nie dbają o zwierzęta a traktują je jak przedmioty . Na pewno te pieniążki by pomogły w leczeniu i utrzymaniu tych biednych zwierząt,które nigdy nie zaznały miłości od ludzi…

 202. Monika 2 Marzec, 2018 at 17:47 Odpowiedz

  Azyl u Majki w wysokiej strzyzowskiej na Podkarpaciu dwie starsze cudowne osoby kiedy wszyscy odmawiał oni brali pod swoją opiekę skrzywdzone i porzucone zwierzęta ludzie którzy dobro zwierząt poświęcili ponad wszystko, bardzo im należy i potrzebna jest pomoc finansowa.

 203. Dominika 2 Marzec, 2018 at 18:01 Odpowiedz

  11 000 zł to duża kwota, więc fajnie byłoby, gdyby trafiła do dwóch czy trzech miejsc – wiadomo, że będzie to wtedy mniejsza suma, ale więcej zwierzaków będzie miało szansę otrzymać pomoc.
  Od siebie z całym sercem pragnę polecić PSIEROCINIEC https://www.facebook.com/psierociniec/. Prowadzony jest przez dwie cudowne osoby, które poświęcają cały swój wolny czas na opiekę nad podopiecznymi i dzięki temu psy mają praktycznie dwudziestoczterogodzinną opiekę. W ośrodku przebywają głównie psy stare, schorowane – zabrane ze schronisk, w których nie miałyby szansy na przeżycie i należytą opiekę weterynaryjną, a także znalezione i odratowane. Nie od dzisiaj wiadomo, że mało kto chce adoptować starszego psa, który dodatkowo wymaga nierzadko drogiego leczenia. W PSIEROCIŃCU każdy pies ma zapewnioną dożywotnią opiekę (oczywiście poszukiwane są domy dla psów), a także diagnozy u specjalistów (psiaki jeżdżą do najlepszych specjalistów w Polsce, u nas w mieście są niestety weterynarze, którzy zajmują się zwierzakami tylko ogólnie), co łączy się z kosztami wizyt, paliwa, badań, leków, a także odpowiedniej karmy. Psierociniec nie ma jeszcze w sieci rozgłosu, na jaki zasługuje, ale ma to, co najważniejsze – serce dla psów i chęć pomocy mimo wszystkich przeciwności. Każdy psiak ma swoje miękkie legowisko, kanapę czy materac – może wybrać sobie własne, wygodne miejsce do spania. W ośrodku przyda się każda pomoc – zarówno finansowa, jak i rzeczowa – mowa tu oczywiście o karmie i lekach, które niekiedy bywają niestety drogie, a psiaki potrzebują je, aby komfort ich życia był jak najwyższy. Z całego serca zachęcam do odwiedzenia facebookowej strony PSIEROCIŃCA i obejrzenia, w jakich warunkach żyją psiaki i jaką opieką się je otacza.
  Cudowna inicjatywa, gratuluję!

 204. Agata 2 Marzec, 2018 at 18:06 Odpowiedz

  Witam serdecznie, ja chciała bym zgłosić Fundacje Zwierzęca Polana. Cudowni ludzie którzy ratują nie tylko małe zwierzęta jak psy i koty ale takrze poświęcają się dla wykupywaniu koni na targach od śmierci. Udało im się wybudować wspaniały azyl na wsi dla zwierząt dzięki darowiznom i pomocy ludzi. Często mimi braku środków starają się wspomóc każda bidę czy to mała czy duża. Starają się jak mogą poświęcając swoj czas i życie dla zwierząt. Maja cudowne domy tymczasowe które starają się zmienić zwierzęta ufać ludziom które je skrzywdzili. To zdecydowanie ludzie którzy potrzebują wsparcia za to co robią

 205. Justyna 2 Marzec, 2018 at 18:37 Odpowiedz

  Fundacja TARA -schronisko dla koni, wspaniali ludzie, wielkie serca na ból i cierpienie zwierząt … pomoc dla tych zwierząt to jak “miód na serce” ..

 206. Gabi 2 Marzec, 2018 at 19:01 Odpowiedz

  Honorata wielkie ukłony za pomysł i ogromne serce ❤️ proponuję Ci,żebyś zwróciła uwagę na wspaniałe miejsce. To Psierociniec. Czekające tam na adopcję psiaki są w większości stare i bardzo schorowane. Potrzebują wsparcia finansowego- diagnostyka jest dość droga.Poza tym dziewczyny prowadzące fundację oddają się jej bez reszty, angażują się do tego stopnia, że nie myślą o sobie. Dlatego też wierzę,że pomoc którą by była twoja darowizna podniosłaby poziom życia psiaków i sprawiła, że dziewczyny choć przez jakiś czas spałyby spokojnie. Zerknij- fanpejdż prowadzą z taką pasją,że ciężko się nią nie zarazić. fb.com/psierociniec Pozdrowiam Cie, Gabi.

 207. Paweł 2 Marzec, 2018 at 19:10 Odpowiedz

  Chciałbym Cię zaprosić do Psierocińca w Zbiersku niedaleko Kalisza. Prowadzi go Fundacja Bliżej Domu a właściwie to dwie wspaniałe dziewczyny z wielkim sercem dla psiaków. Fundacja stworzyła coś w rodzaju hospicjum dla piesków, których nikt nie zauważa i nie chce – starych, schorowanych, skrzywdzonych przez los i ludzi. Te zwierzaki – podobnie jak wychowankowie innych fundacji potrzebuję każdej pomocy. Nawet jeżeli zdecydujesz się wspomóc inną fundację to sama wizyta będzie wielką radością dla ogonków i ich opiekunek 🙂

 208. Katarzyna 2 Marzec, 2018 at 19:18 Odpowiedz

  Wspaniała inicjatywa!!!!!!
  Wybór jednak będzie ogromnie trudny. Ja sama przez dłuższy czas zastanawiałam się kogo tutaj zarekomendować.
  Ostatecznie wybór padł na:

  °Fundację dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych „
  “EMIR”
  Dlaczego?

  °Ponieważ jak zresztą sami piszą nie są medialni i
  prawdopodobnie nie pojawi się inny post w ich
  imieniu.

  °Ponieważ pod swoją opieką mają ok. 100
  piesków.

  °Ponieważ do połowy zeszłego roku żyły
  beztrosko na dużym, porośniętym trawą,
  krzakami i drzewami terenie. W chwili obecnej
  część terenu została wywłaszczona pod budowę
  autostrady. I życie tam dla ludzi i zwierząt stało
  się koszmarem. Przytaczam jeden z ich wpisów
  na fb :
  “DZIENNIK ZAGŁADY EMIROWA c.d 9.08.2017
  Przyszło nam żyć i mieszkać w samym centrum placu wielkiej budowy.Od świtu do późnej nocy już nie kilka, ale dziesiątki wielkich tirów z naczepami wożą setki ton piachu i innych materiałów budowlanych.Tumany wzbijającego się piachu i smród spalin towarzyszy tym przejazdom. Do tego nieustanna praca koparek i innego ciężkiego sprzętu budowlanego.( często także do późnej nocy) A wszystko to dzieje się o odległości ok 10 metrów od naszych okien. Bardzo często drgania gruntu przenoszą się na mury naszego domu.
  Do tego dochodzi upał i sytuacja naszych psów, którym z raju ,w jakim żyły zafundowaliśmy ( nie z własnej winy)- piekło.
  Z informacji jakie krążą ten stan ma trwać ok 2 lat- zaś znając realia, pewnie potrwa ze trzy.
  Bardzo proszę ogłaszajcie nasze psy do adopcji. Walczymy o każdego, który może znaleźć swój dom!
  Dziękuję także za wszystkie słowa wsparcia- one pomagają nam trwać A jest cholernie trudno!!”

  °Ponieważ się nie skarżą tylko pokazują jedynie
  sytuację fundacji – ich codzienność, ktora w tych
  warunkach nie jest łatwa:
  24.02.2018
  “Mróz, mróz, mróz; staruszków i małe psy przenieśliśmy do ogrzewanego szpitalika. Przebywające na zewnątrz w zadaszonych kojcach, w ocieplanych budach mają dużo słomy. każdego ranka walczymy z zamarzająca wodą. Przeszliśmy na karmienie 2 x dziennie ciepłym posiłkiem ( wiele mamy starych psów i to o nie głównie chodzi). Każdy dzień jest zbyt krótki, aby wszystkiemu podołać.”

  °Ponieważ pomimo tak trudnych warunków w
  dalszym ciagu pomagają. 4.10.17 przyjęli pod
  swoje skrzydeła 16 psów z interwencji w
  Pomiechówku.

  °Ponieważ po prostu bardzo potrzebują tych
  pieniędzy, aby móc dalej pomagać:
  Fb. 24.02.2018
  “Największym problemem jest ustawiczny brak pieniędzy.
  Skończył nam się węgiel – teraz palimy resztkami naszych unicestwionych drzew – ale na jak długo wystarczy? ( 1 tona węgla to 800-1000 zł).
  Mamy ponad 5.000,- długu w lecznicy, ponieważ bez względu na naszą mizerię finansową psy trzeba leczyć, kupować im leki itp. Samym “sercem i wiarą” zrobić nic się nie da. Wdzięczni jesteśmy, że wet rozumiejąc naszą sytuację wykazuje cierpliwość w oczekiwaniu na zapłatę.
  Chętnych do adopcji brakuje ( pomijam zgłaszające się nieodpowiednie osoby, którym nie powierzylibyśmy nawet pluszaka).
  Sytuacja jest dramatyczna – co napisać jeszcze? Trwamy, bo musimy, dla nich – naszych psów, bo taki mamy moralny obowiązek.
  Podobno nadzieja umiera ostatnia.”
  Tutaj wszystko o nich:
  http://fundacjaemir.pl/

 209. Aneta 2 Marzec, 2018 at 19:40 Odpowiedz

  Droga Honorato
  Ja również dołączam się do prośby o wpłatę na moją ukochaną „ADĘ” z Przemyślą .
  Nie chodzi o to, ze jestem Przemyślanką i czuję głęboki patriotyzm lokalny 🙂 Na co dzień mieszkam w UK ale sercem jestem , byłam i będę zawsze z ADĄ. Śledzę ich posty na FB i w miarę możliwości wspieram finansowo ich działalność na rzecz tych najsłabszych, skrzywdzonych i niechcianych zwierząt. Dzięki ADZIE wracają do zdrowia, znajdują nowe domy i przede wszystkim poznają co to jest miłość i czułość.
  Jestem bardzo dumna z działalności ADY i za każdym razem kiedy wspomną o niej w TV mam łzy w oczach.
  ADA i jej podopieczni zasługują na Twoją pomoc.
  GŁOSUJĘ NA ADĘ 🙂

 210. Ola 2 Marzec, 2018 at 20:30 Odpowiedz

  PSIEROCINIEC!!! Za poświęcony czas oddane serce i stworzony dom dla starszych schorowanych piesków. Zobacz sama, że warto 😊

 211. Katarzyna 2 Marzec, 2018 at 20:36 Odpowiedz

  Przystań Ocalenie Tychy, widziałaś filmik? To wiesz wszystko. Wspaniały Dominik i Dorotka. Cudowne zwierzaki. Tyle miłości i ciepła dla tych najbardziej skrzywdzonych !!!!! Proszę, przekaż chociaż część właśnie dla nich.

 212. aneta 2 Marzec, 2018 at 20:39 Odpowiedz

  Psierociniec… Bo powstał dla ratowania psów ze schronisk, których życie ograniczało się przez wiele lat do brudnego boksu, budy i miski. Bo kocha się tam zwierzęta bardziej, niż samego siebie.

 213. Katarzyna 2 Marzec, 2018 at 21:32 Odpowiedz

  Fundacja Tara – Schronisko Dla Koni
  Tara ma pod opieką ok 300 zwierząt, w tym prawie 200 to konie! Często są to chore zwierzęta, stare, wymagające specjalnej opieki, karmy, częstych wizyt weterynarza. Tara jako jedyna organizacja nie oddaje swoich zwierząt w tzw. realną adopcję, która często w praktyce wygląda tak, że uratowane spod noża konie ciężko pracują w szkółkach od rana do wieczora. Zwierzęta w Tarze mają raj, nie pracują, zawiązują przyjaźnie, tworzą stado, zostają w swoim domu do końca swoich dni. Tara działa już od 23 lat, jest pierwszym polskim schroniskiem dla koni. Z całą pewnością zasługuje na Wasze wsparcie.
  http://www.fundacjatara.info
  https://www.facebook.com/taraschroniskodlakoni/

 214. Ania CS 2 Marzec, 2018 at 22:20 Odpowiedz

  Witam cieplutko,
  jaka to szlachetna inicjatywa! Wielkie gorące serducho dla zwierząt, których zawiódł człowiek. Dobrze, że są jeszcze tacy, którzy widzą potrzebę niesienia pomocy.
  Widzę tutaj wiele bardzo znanych i uznanych placówek, wobec których chylę czoło, bo są tak skuteczne w działaniach. Dzięki temu, że są znane mają lepsze warunki do pozyskania środków na pomoc zwierzętom. Dlatego myślę, że trzeba pomóc takim miejscom, które finansują się wyłącznie z darowizn ludzi, którzy im zaufali. Do takich miejsc przyjaznych bezdomnym kiedyś psom i kotom należy OSTOJA psiHOSTEL. Wszelkie pozyskane środki zapobiegają rozmnażaniu niechcianych bezdomniaków, sterylizuję się je i czipuje. Już nie są anonimowe. Mają się tam dobrze jak w dobrych domach. Kocha się je i pielęgnuje i walczy o ich zdrowie i szuka dobrych domów, żeby zrobić miejsce kolejnym biedom. Jestem wirtualnie u nich codziennie. Oglądam filmy, które dają dowód na to, że są w najlepszym miejscu na świecie. Liczę, że pomimo dzielących mnie z nimi kilometrów, uda mi się kiedyś pojechać do OSTOI i poznać to cudowne miejsce i tych cudownych ludzi z nim związanych.

 215. Ania 2 Marzec, 2018 at 22:33 Odpowiedz

  Zdecydowanie Przystań Ocalenie , Ćwiklice. Miejsce , ostoja dla koni ale nie tylko. Po wizycie w tym miejscu już nigdy nie jest się tym samym człowiekiem, coś się w nas zmienia widząc jak wiele dobrego zrobili założyciele. Widok koni, wolnych od wyjazdu do rzeźni , biegnących na pastwisko chwyta za serce. Czuje się ich wdzięczność w każdym skubnięciu trawy. Są też psy, osiołki. Wsparcie potrzebne cały czas. Pieniążki na pewno będą wykorzystane w słusznym celu.

 216. Ewa 2 Marzec, 2018 at 23:40 Odpowiedz

  Cudna inicjatywa. Przytulisko na wiśniowej w Sandomierzu. Ludzie o wielkich sercach, dający siebie dla braci mniejszych. Przebrnęli wiele, razem z przeprowadzką na nowe miejsce, co było nie lada wyczynem. Potrzeby jak wszędzie są ogromne. Dlatego pomysł proszę o przytulnych z Sandomierza.

 217. Aga 2 Marzec, 2018 at 23:51 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA. Każdemu dają szansę. Walczą o każde życie. Mimo często beznadziejnych sytuacji walczą i próbują postawić na nogi te najmniejsze, zupełnie bezbronne.

 218. kiryuni 3 Marzec, 2018 at 01:53 Odpowiedz

  Boziu, tyle jest wspaniałych fundacji i stowarzyszeń ratujących zwierzęta, że trudno będzie Ci wybrać. Z mojej strony gratuluje inicjatywy i życzę najlepszego, a polecić mogę Przytulisko na Wiśniowej, może nie fundacja ale mają wielkie serce dla każdego sierściucha, starają się by w schronisku było im jak najlepiej. Mnie do siebie przekonali 🙂

 219. Iza 3 Marzec, 2018 at 02:35 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta. Brak słów na opis co oni “wyprawiają ” żeby ratować psie dzieciaki. Nie ma “nie da rady ” czy ” za późno “. Zawsze dają radę. Całkowite poświęcenie. Nieważne -20°C, trzeba przekopać jakaś ogromną górę piachu , żeby dostać się do lisiej nory , bo tam psia rodzina i psiaki nie przeżyją. Da się? DA SIĘ !!! Dla NICH nie ma rzeczy niemożliwych !!!!!!

 220. Asia 3 Marzec, 2018 at 02:54 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta- dla nich niemożliwe nie istnieje. Walczą o każde psie życie, nawet jeśli nikt nie daje szans.. To dzięki nim wiele psich aniołów nadal stąpa po ziemi <3!

 221. Marika 3 Marzec, 2018 at 06:15 Odpowiedz

  Hej! Moja propozycja to małe stowarzyszenie z niedużego miasta. “My 3 koty i psy” tak właśnie postanowiły nazwać się nasze dzielne bohaterk bezdomnych i zagubionychi czworonogów. Dziewczyny poświęcają 99% swojego prywatnego i wolnego czasu na pomoc, a to i tak czasami za mało! Często brakuje funduszy na leczenie/leki, żwirek, czy zwyczajnie na jedzenie. Dziewczyny robią co mogą, ale czasami i to nie wystarczy. Jak wiadomo.. małe miejscowości to i mały zasięg, a co za tym idzie nie ma tylu możliwości. Fajnie gdyby mogły robić co kochają bez myśli o tym czy starczy im na utrzymanie kolejnego bezdomnego zwierzaka. Pozdrawiam serdecznie

 222. Aleksandra 3 Marzec, 2018 at 06:44 Odpowiedz

  Polecam Fundację dla Szczeniąt Judyta. Ludzie z powołania, odczuwalnym na każdym kroku zaangażowaniu, w mrozie i o każdej porze spieszą by pomóc tym najmniejszym, tym dla których los nie był zaskawy, czworonoznych, szczejających, często z parwowirozą, z powybijanymi zębami jak Fijo. Nie bądźmy obojetni słysząc Fundacja dla Szczeniąt Judyta.

 223. Aleksandra 3 Marzec, 2018 at 06:44 Odpowiedz

  Cześć,
  Myśle, ze na pomoc zasługuje fundacja dla szczeniąt JUDYTA.
  Maja tam na chwile obecna ponad 100 szczeniąt pod opieka. Dodatkowo opiekują się tymi niepełnosprawnymi… Maleństwa często już po przejściach wymagających opieki medycznej, która jest naprawde kosztowna. Ostatnio trafił pod ich opiekę szczeniak skatowany przez swojego właściciela, głośno teraz o tym w mediach. To właśnie fundacja zapewnia mu rehabilitacje i szuka sprawiedliwości. Pieski zawsze oddają w dobre, odpowiedzialne rece, niesamowicie je kochaja. Sprawdzają dokładnie dokąd trafia, by nie stało się im nic złego. Ludzie pełni pasji i miłości do zwierząt, poświęcili by ostatnie pieniądze by pomoc bezbronnemu szczeniakowi. To naprawde ważne. Psy to nasi wierni i bezinteresowni przyjaciele… to właśnie fundacja dla szczeniąt JUDYTA w tym momencie najbardziej potrzebują Twojego wsparcia.

  Pozdrawiam 🙂

 224. Marek 3 Marzec, 2018 at 06:49 Odpowiedz

  Dzien dobry.
  Postanowiłem napisać pare slow o Fundacji dla Szczeniąt Judyta. To co dla szczeniaków robi Pani Judyta i jej rodzina zasługuje na wielkie DZIEKUJE. Nigdy nie zastawia sie czy pomoc następnym szczeniaczków, bo miejsca brak lub fundusze sie kończą. Każdy pieskie zycie jest dla niej priorytetem. Zajmuje sie tez przypadkami beznadziejnymi jak i bardzo, bardzo skrzywdzonymi prze człowieka. Teraz najbardziej znany jest szczeniak Fijo, skatowany przez właściciela. U Pani Judyty ma najlepiej na świecie, choć juz pewnie nigdy nie bedzie pełnosprawny ale Judyta dała mu drugie, lepsze zycie. Oprócz niego jest ponad 100 innych szczeniaków. Jedne odchodzą do swoich domków a ich miejsce zajmują następne nieszczęścia, którym sie poszczęściło, ze trafily w takie ręce..
  Myśle, ze bardzo zasługują na Twoja uwagę i rozważenie wspomożenia właśnie Fundacji dla Szczeniąt Judyta.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów.

 225. Mariusz 3 Marzec, 2018 at 06:51 Odpowiedz

  Cześć Honorata!

  Myślę, że dobrym pomysłem, byłoby przekazanie kwoty dla Fundacji dla szczeniąt Judyta. To naprawdę niezwykli ludzie, niezwykła organizacja!

 226. Patrycja 3 Marzec, 2018 at 07:20 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta. oni są niesamowici!! Pani Małgosia i jej ludzie potrafią jechać na drugi koniec Polski i ratować maluchy. niejednokrotnie uratowali pieska skazanego na eutanazję. Robią cuda i rehabilitują te zwierzaczki za wszelką cenę. Ostatnia taka akcja o której moze Pani poczytać na Fb to ratowanie suczki i 9 szczeniakow z lisiej nory w koszmarnych warunkach mrozu przez kilka dni i myślę że każdy by się poddał, ale nie Pani Małgosia❤

 227. Karolina 3 Marzec, 2018 at 07:22 Odpowiedz

  Dzień dobry!

  Od dłuższego czasu bacznie obserwuje działania Fundacji dla szczeniąt Judyta i to właśnie ją proponuję do wsparcia.

  Fundacja ta prowadzona jest w Sochaczewie, dawniej była domem tymczasowym. Obecnie pod swoimi skrzydłami ma ponad 100 psiaków. Nie tylko tych małych puszystych bąbelków. Osoby “pracujące” ( cięzko nazwać pracą cos za co nie uzyskują dochodu, robią to po proatu z dobrego serca) nie są obojętne na cierpienie dorosłych psiaków, a widziałam również że i kociakom pomagają. Pewnie słyszała Pani o psim dziecku o imieniu Fijo skatowanym przez swojego opiekuna.. Chociaż ciezko nazwać opiekunem osobe ktora jest w stanie tak bestialsko potraktować zwierze. Fijo również dzięki pomocy wielu osób i zaparcia właścicieli Fundacji jest pod ich opieka obecnie odbywa rehabilitacje. No i właśnie , fundacja ta daje szansęzwierzakom które od innych jej nie dostali. Psiaki są leczone u najlepszych specjalistów, maja prowadzona rehabilitacje i co najwazniejsze maja szansę znaleźć PRAWDZIWEGO przyjaciela i opiekuna.

  Ja codzienie podziwiam tą rodzinę co raz bardziej. W najwieksze mrozy łapali psiaki w lesie, które migły by umrzeć czy to z zimna czy z chorób wywołanych przez kleszcze a te są nie ugięte i jedynie kosztowne leczenie może pomóc.

  Także decyzja należy do Pani oczywiście, ale ciesze się że mogłam Panią chociaż troszke zapoznać z fundacją. 🙂

  Pozdrawiam i serdecznie i gratuluję wspaniałej inicjatywy!!

  Karolina

 228. Iza 3 Marzec, 2018 at 07:36 Odpowiedz

  Droga Honorato Skarbek, cudowny pomysł ktory w 100% popieram, uczmy się wzajemnie jak pomagać, w tym natłoku spraw i pogoni za dobrami materialnymi, wspierajmy tych ktorzy potrafią robić tak wspaniałe rzeczy dla innych często słabszych istot. Trudny wybór bo tak wiele jest tych organizacji prowadzonych przez wspaniałych ludzi, oddanych sercem poprawie naszego świata….ale sama osobiście, teraz, dziś, obecnie, poparłabym Fundacje dla szczeniąt Judyta, walczącą o te najmniejsze, najmłodsze istoty, ktore juz na starcie swojego zycia poznaly nasz swiat z nie najlepszej strony! Fundacje ktora zawalxzyla o zycie dla Fijo, skatowanego przez swojego właściciela w okrutny sposób, 4 miesiecznego malucha!! Fundacja dla szczeniat Judyta ma pod opieką ponad 100 psów w tym około 10 niepełnosprytnych- jak pieszczotliwie nazywa je wlascicielka fundacji. Ratuje mnóstwo chorych szczeniąt, leczy, odchowuje i znajduje im wspaniałe domy. Wielokrotnie zabezpiecza odnalezione, półdzikie maluchy, walcząc o lepszy start w życie dla nich….myślę że zmienia tym samym ich i nasz świat na lepsze!

 229. magdalena 3 Marzec, 2018 at 07:39 Odpowiedz

  Witam,
  jest wiele różnych fundacji, schronisk czy organizacji, które na pewno zasługują na taki gest jak przekazanie kwoty 11000 zł. Ja pewno każdej organizacji bardzo by się przydałbo każda z nich pomaga i ratuje cierpiące i skrzywdzone zwierzęta. Jest jednak taka fundacja, która pomaga najmniejszym – szczeniakom. Nazywa sie Fundacja dla szczeniąt Judyta. Wiele rzeczy już widziałam, ale to co robi ta rodzina jest niesamowite. To są ludzie, którzy poświęcili swój czas i dopasowali rytm swojego życia na potrzeby ratowania tych najmłodszych i najbardziej bezbronnych psich dzieci. W chwili obecnej mają pod swoją opieka ponad 120 szczeniąt a w tym kilka szczeniąt, które są niepełnosprawne. Z tej właśnie przyczyny zwracanie z prośbą o rozwarzenie możliwości przekazania tej kwoty właśnie im. Wiem, że każda organizacja na nią zasługuje, ale jesli mam dokonać wyboru i prosić z całego serca to proszę DLA NICH – DLA JUDYTY.

 230. Ewelina 3 Marzec, 2018 at 07:40 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta 😍 jak sama nazwa wskazuje członkowie fundacji zajmują się przede wszystkim pomocą braciom najmniejszym. Mimo to nie odmawiają jej też dla dorosłych psów. W życiu nie widziałam, żeby ktoś z takim poświęceniem wykonywał swoją misję. Walczą o każdego malucha, nawet takiego, któremu nikt nie daje szans. Te pieniążki mogłyby trafić do nich, wszak na pokładzie mają teraz ponad 100 piesełow 😱 a z każdej złotówki “rozliczają się” na swojej stronie FB dokumentujac to fakturami 👍

 231. Patrycja 3 Marzec, 2018 at 07:41 Odpowiedz

  Każdy nasz mały przyjaciel zasługuje na naszą pomoc, ale patrząc dziś na to co sie dzieje sercem jestem przy Fijo piesio skatowany przez wlasnego pana. Pieniążki się przydadzą na rehabilitację i nowy lepszy start może uda się wrócić na nogi. Fijo jest pod opieką Pani Małgosi z Fundacji Dla Szczeniąt Judyta ❤

 232. Ewelina 3 Marzec, 2018 at 07:50 Odpowiedz

  Zdecydowanie FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA !!! Czego ta Pani mie zrobi dla piesków ?! Walczy o każdego psa, jesli gdzieś zapadnie decyzja, ze piesek musi byc uśpiony – ona jedzie po niego i natychmiast ze swoimi lekarzami zaczyna walkę. W ten sposób udało jej sie tak uratować mnooostwo piesków. Myśle, ze baaaardzo pomogły by jej te pieniążki. ❤️

 233. Katarzyna 3 Marzec, 2018 at 07:51 Odpowiedz

  Witam Pani Honorato, idea piękna, ktoś na pewno się ucieszy, a zwłaszcza zwierzaki a te potrzebują i wsparcia i miłości, 11 tys. zł to dużo i mało, jak na jeden cel dużo jak na wszystkie potrzeby kropla w morzu potrzeb. Zwracam się do Pani z prośbą o nagłaśnianie medialne, nieszczęścia tych kochanych psiaków, kotów o pomoc w szukaniu im nowych rodzin a przede wszystkim, co jest najważniejsze o propagowanie sterylizacji, by tych niechcianych było mniej . Ze swojej strony proszę o wsparcie Fundacji dla szczeniąt Judyta. Pozdrawiam, a na zbliżające się urodziny życze Pani całym sercem tego, czego i Pani sobie życzy

 234. Anna 3 Marzec, 2018 at 07:53 Odpowiedz

  Witam. Wspaniała inicjatywa. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, życzę tego co ważne dla Ciebie i spełnienia marzeń.
  Fundacja dla Szczeniąt JUDYTA… Dlaczego oni…. Bo Ci ludzie robią tyle dla psich dzieci że nie wiem kiedy mają czas sami żyć😊

 235. Renata 3 Marzec, 2018 at 07:53 Odpowiedz

  Pani Honorato przekazuje podziękowania za inicjatywę, proszę przeczytać … Jest takie miejsce na ziemi gdzie zwierzęta maja swój nowy dom, nowe życie, poznają człowieka od tej dobrej strony … To Tara, schronisko dla koni tych chorych, skrzywdzonych, starych i nie chcianych, często uratowanych przed okrutną śmiercią w rzeźni. Skaryszew 2018 – święto konia i znane od dziesiątek lat Wstępy. Na tym właśnie targu Tara wykupiła końska rodzinę klacz o imieniu Gloria, jej syna i siostrę. Mały ogierek wtulał się w swoją ciocię i zasypiał ze zmęczenia (handlarz nie postawił go koło matki) Olbrzymia zimnokrwista klacz przestępowała z nogi na nogę jakby stanie sprawiało ból. Teraz wiemy dlaczego ma raka rzekomego kopyta. Gloria jest w klinice na leczeniu i dla niej właśnie potrzebne są te pieniądze. Po leczeniu Gloria znowu zobaczy się ze swoim dzieckiem i siostrą. Będą razem w Tarze, gdzie będą mogły tworzyć rodzinę. Konie to zwierzęta, których nie można rozdzielać są jak słonie – więzi rodzinne są nie do zerwania. Potrafią rozpoznać się po wielu wielu latach. Dlatego proszę o pomoc na wsparcie działań Tary – schroniska, które jest najdłużej w Polsce. Tara prowadzi również swoją działalność w płaszczyźnie edukacji i popularyzacji wiedzy wśród młodzieży. Jak również szeroki zakres działań interwencyjnych i prawnych. Proszę o pomoc dla Tary cudownego miejsca, gdzie te piękne istoty zaznają wolności i miłości ze strony człowieka.

 236. Marcin 3 Marzec, 2018 at 07:56 Odpowiedz

  Zdecydowanie fundacja dla szczeniąt Judyta opiekun p Małgorzata Brzezińska. Najlepsza fundacja jaką obserwuje i nie tylko od dawna. Oni biorą każdego szczeniaka i zdrowego i chorego. Jeżdżą z nimi po Polsce i nie tylko aby ratować ich życie i zdrowie.

 237. Aneta 3 Marzec, 2018 at 08:12 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta.
  Zajmuje się szczególnie szczeniakami.
  Fundacja pomaga szczeniętom, dzięki czemu na wczesnym etapie życia walczy z ich bezdomnością, cierpieniem.
  Są naprawdę wspaniali gdyby nie fundacja te psy albo by umarły często w cierpieniu albo rozmnażały w nieskończoność.
  Fundacja utrzymanie się tylko z datków co naprawdę jest trudne.
  Ratują psy z sytuacji beznadziejnych gdzie inni już by odpuścili. Z całego serca proszę i polecam.

 238. Ewa 3 Marzec, 2018 at 08:17 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt JUDYTA,ma pod opieką ponad 125 szczeniąt i 8 niepelnoSPRYTNYCH. W funacji pracują osoby, które potrafią mądrze i z sercem pomagać najmniejszym i najbardziej bezbronnym 🙂 <3

 239. Ania 3 Marzec, 2018 at 08:19 Odpowiedz

  Oddaję swój głos na Fundację dla Szczeniąt Judyta. Wspaniali ludzie którzy pomagają szczeniakom z całej Polski, o każdej porze dnia i nocy oraz bez względu na to w jakim stanie są szczeniaki . Sama mam od 2 lat cudownego psa z tej fundacji ❤. Gdyby nie fundacja nasza Kora pewnie by już dawno nie żyła a dzięki fundacji jest z nami. To co fundacja robi dla tych piesków to jest coś przepięknego. Ostatnio nagłośnienie sprawy z Fijo poruszyło całą Polskę, dzięki fundacji Fijo ma szansę na nowe przepełnione miłością i dobrocią życie ❤.

 240. Monika 3 Marzec, 2018 at 08:19 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta – bo maluchy są bezbronne i potrzebują naszego wsparcia, dodatkowo byłoby to cudowne podziękowanie za poświęcenie i ratowanie życia – tak, ratowanie życia, które jest bezcenne….

 241. Justyna 3 Marzec, 2018 at 08:27 Odpowiedz

  Hej Honorata! Zdecydowanie SCHRONISKO DLA SZCZENIĄT JUDYTA! To co robią te kobiety jest niesamowite. Kilka dni temu spędziły długie godziny na mrozie, żeby ratować szczeniaczki. Rzeczy niemożliwe robią od ręki, na cuda potrzeba czasu i… pieniędzy. Zwłaszcza ze obecnie maja pod opieka szczeniaczka który został skatowany przez człowieka i przez to nie może teraz chodzić. Bardzo Cię proszę, pomóż SCHRONISKU DLA SZCZENIĄT JUDYTA!

 242. Ela 3 Marzec, 2018 at 08:31 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt JUDYTA- jedyna w Polsce i być może jedyna w Europie fundacja pomagająca tym najmłodszym. Obecnie Fundacja ma pod swoją opieką 125 piesków i 8 szczeniaków niepełnosprawnych. Pomagają między innymi Fijo skatowanemu szczeniakowi, który w skutek POBICIA PRZEZ “CZŁOWIEKA” doznał paraliżu kończyn tylnych oraz przerwania rdzenia kręgowego…….. https://warszawawpigulce.pl/wybite-zeby-zlamany-kregoslup-paraliz-zmasakrowal-psa-wydano-za-nim-list-gonczy/
  Do tej Fundacji powinny trafić pieniążki z tej wspaniałej akcji.
  Pozdrawiam, Ela.

 243. Katarzyna 3 Marzec, 2018 at 08:34 Odpowiedz

  Tara schronisko dla Koni. Ja serce dla tych pięknych ciężko pracujących dla człowieka koni.Scarlett Szyłogalis walczy o konie od ponad 20 lat,nagłaśniając ich gehenne na targach konnych ( Skaryszew,Pajęczno,Bodzentyn i wielu innych) oraz w drodze na śmieŕć.Walczymy razem z nią o zmianę w ustawie, która zabroniłaby uboju koni w polsce i zakazała ich wywowozu na rzeź poza granice kraju. W Tarze żyje wiele żyć. Wiele z nich jest bardzo chorych i potrzebuje specjalistycznej opieki weterynarza. W Tarze konie nie pracują są na zasłużonej emeryturze. Zachęcam do wparcia Tary.

 244. Kasia 3 Marzec, 2018 at 08:39 Odpowiedz

  Z całego serca polecam Fundację Szczeniąt Judyta. Prowadzi ją kobieta o wielkim sercu. Widać, że oddaje cała siebie, żeby psiaki miały jak najlepiej. Obecnie posiada 125 szczeniąt i 8 niepełnosprytnych. Przy takiej ilości czworonogów te 11 tysięcy to jak grom z jasnego nieba. Mam ogromną nadzieję, że to właśnie psiaki z jej fundacji dostaną te 11 tysięcy, albo chociaż połowę. Ściskam Cię i powodzenia w wybieraniu ❤️😘

 245. Natalia 3 Marzec, 2018 at 08:43 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta, mają pod opieką wiele niepełnosprawnych maluchów, którym starają się zapewnić lepszy start 🙂

 246. Natalia 3 Marzec, 2018 at 08:51 Odpowiedz

  Super pomysł ;D
  Ja podsuwam Fundację dla szczeniąt “Judyta”, o dokładnie tę https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/. Zajmują się głównie szczeniakami, ale jak potrzeba to pomagają wszystkim. Są rodzynkami na tle fundacji, bo stawiają na pomoc psom na samym początku ich istnienia, naprawiają też to co ktoś zepsuł, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, te maluchy nie miały przeważnie łatwiej drogi. A teraz na pokładzie mają aż 8 niepełnosprytków, które wymagają specjalnej opieki. Sama rehabilitacja to ogromny koszt, ale Pani Judyta się nie poddaje, twarda z niej babka 😉 Mimo to fajnie jakby chociaż na chwilę nie musiała się martwić o to skąd weźmie pieniądze na leczenie czy na jedzenie.
  Polecam przejrzeć stronę na facebooku, nawet jeśli to nie jej się poszczęści, to warto wiedzieć, że taki człowiek istnieje i że istnieją takie maluszki, które dzięki niej mają szanse na lepsze życie.
  Jeszcze raz gratuluję pomysłu i empatii! <3

 247. Dorota 3 Marzec, 2018 at 08:53 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniakow Judyta!
  Obserwuje ich od ponad 4 miesiecy na FB i robota jaka wykonuja zeby ratowac male, bezbronne i chore szczeniaki kest niesamowita!
  Wiekszosc osob juz dawno by je spisala na smierc a Judyta nadal walczy!
  Goraco ich polecam!

 248. Monika 3 Marzec, 2018 at 08:58 Odpowiedz

  Hej 🙂 Zdecydowanie Fundacja dla szczeniąt – Judyta ( https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/?hc_ref=ARSsO3W1SaJ2N4KTFSBl3wKjMTS3LaSn1TvO6rVCiIyCINEja4qt5HuKT5HlkMhoI0M) – Tak jak ta Pani pomaga zwierzętom, naprawdę – chapeau bas !!! Nigdy żadnego szczeniaka nie odrzuciła, nie pojechała, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych ! – 20 na dworze? Nie ważne, Ona jedzie. Operacja w Czechach? Nie ważne spod ziemi pieniądze wykopie, ale organizuje ! Niech dostanie jakąś część tych pieniędzy, a będzie dobrze 🙂

 249. Magda 3 Marzec, 2018 at 09:07 Odpowiedz

  Zdecydowanie pomoc powinna należeć się FUNDACJI DLA SZCZENIĄT JUDYTA https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/

  To wszystko co robią te Panie dla zwierząt jest niewyobrażalne.. Ratują te które przez innych były porzucone na pewną śmierć, którym nie dawano powrotu do normalnej sprawności.. Dzień w dzień podziwiam ich ciężka pracę, wysiłek który wkładają aby uratować zwierzęta. Ostatnia historia ze szczeniakami mieszkającym w lisiej norze, po prostu powala na kolana. Panie siedziały i czekały na mrozach dochodzących do -18stopni tylko po to aby wyjąć te małe, dzikie pieski, tracąc przy tym swoje zdrowie.. Nic im nie straszne, ponieważ mają WIELKIE SERCA!!!

  Myślę że im najbardziej przydała by się pomoc, maja u siebie mnóstwo piesków pod opieką, oraz piesków które przechodzą bardzo kosztowne rehabilitacje. Np. Piesek Fijo który został pobity przez właściciela, którego poszukuje cała Polska, piesek potrzebuje bardzo długiej rehabilitacji ponieważ jest sparaliżowany, a bez pieniędzy może się to nie udać 🙁
  Błagam pomóżcie tej fundacji!

 250. Sylwia 3 Marzec, 2018 at 09:08 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA!

  Pomaga najmniejszym psiakom znaleźć dom i ratuje je z ciężkich warunków o każdej porze dnia i nocy, bez względu na koszty i przeszkody!
  Właścicielka nie odmówiła jeszcze pomocy żadnemu psu a nie da się zliczyć ile piesków postawiła na nogi, choć weterynarze nie dawali im szans..

 251. Iza 3 Marzec, 2018 at 09:15 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA!!!!!!!!
  wspaniali ludzie którzy pomagają nie usypiają, robią to z potrzeby serca a nie bo muszą. Jednym słowem są WSPANIALI🐕🐕🐕🐕🐕🐕🐕🐕🐕🐕🐕🐕🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 252. Mama Zosia i Payryka 3 Marzec, 2018 at 09:18 Odpowiedz

  Fundacja dla zwierzat Judyta. Sprawdz prosze na f co sa w stanie zrobic by uratowac malenstwa z nory przed zamarznieciem.

 253. Iza 3 Marzec, 2018 at 09:19 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta . Specjaliści od trudnych przypadków. Pod opieką mają kilkadziesiąt niepełnosprawnych szczeniaków w tym Fijo o którym mówi dzisiaj cała Polska. W ciągu trzech lat działalności (fundacją są od roku chyba ) wyadoptowali 1500 szczeniąt. Uratowali i wyleczyli przypadki którym nikt inny nie dawał szans. Pozdrawiam i dziękuję 😘

 254. Ania 3 Marzec, 2018 at 09:21 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta. Ratują nawet gdy wszyscy wkoło pukają się w głowę i często z sukcesem. Wszystkie dzieci są warte naszej uwagi, te psie także.

 255. Hanna 3 Marzec, 2018 at 09:24 Odpowiedz

  Fundacja dla szczęniąt Judyta ( http://szczeniakijudyty.blox.pl/html ).Pani Judyta walczy o kazdego psa o którego nikt juz nie chce walczyć. Kto inny walczyłyłby o sparalizowane psy albo mieszkajace w lesie w norach? Chyba nikt.
  Tutaj nie ma psa, którego nie da się uratować, nie istnieje słowo ‘uspić’.

 256. Paulina 3 Marzec, 2018 at 09:26 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Pomagają wrócić do zdrowia nawet psiakom w beznadziejnej sytuacji, pelni empatii, oddajacy swoj czas i serce. Znajdują cudowne domy dla swoich podopiecznych, potrzebuja takuego wparcia.

 257. Hela 3 Marzec, 2018 at 09:33 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta dokonuje niemożliwego. Jeździ po Polsce, zbierając psy chore, wyrzucone, skatowane, dzikie i zapewnia im najlepszą opiekę medyczną, dzięki czemu mają szansę na godne życie. Rachunki za lekarzy są niebotycznie wysokie, dlatego każde wsparcie się przydaje, a 11000 zł pozwoliłoby uratować zdrowie i życie wielu szczeniętom więcej. Proszę, przekaż im pieniądze.

 258. Paulina 3 Marzec, 2018 at 09:34 Odpowiedz

  fundacja dla szczeniąt judyta
  Moim zdaniem pieniądze powinny trafić do nich,ponieważ mają pod opieką wiele piesków i nie boją się walki o ich życie. Ratują pieski z których inni ludzie rezygnuja i chcą usypiać. Dzięki tym środkom będą mogli uratować więcej piesków ,którym nikt inny nie pomoże. To Oni dają pieskom drugie lepsze życie. Potrzeba im przede wszystkim karmy dla piesków , podkładów,kocy, środków na leczenie i wiele innych.

 259. Paula 3 Marzec, 2018 at 09:34 Odpowiedz

  Witam Honorato🙂

  Warto wesprzeć Fundacje dla szczeniąt Judyta.Są to ludzie o ogromnym sercu ,którzy walczą o życie maluchów,którym niekiedy nikt nie daje szansy.Wbrew wszystkim prognozom maluchy zazwyczaj udaję się uratować jednak ratowanie ich życia i leczenie jest niezmiernie drogie.Zapraszam.na ich stronę,sama przekonasz się co Ci ludze robią dla psiaków i jak wielkie jest ich poświęcenie.https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/ Pozdrawiam

 260. Monika 3 Marzec, 2018 at 09:42 Odpowiedz

  Super inicjatywa!
  Chciałabym byś zwróciła uwagę na Fundację dla szczeniąt Judyta, kobieta poświeca całe swoje życie na ratowania szczeniaków, ratuje je z rąk pseudo hodowli, z opuszczonych budynków, lasów i innych miejsc. Poddaje kosztownym leczeniom weterynaryjnych żeby psiaki były zdrowe i mogły znaleźć szczęśliwy nowy dom. Niestety często leczenie u weterynarza by odratować psiaki wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych i prawie zawsze brakuje im pieniędzy, niestety nie wszystkie udaje się uratować gdyż są już tak zawirusowane lub uległy takim wypadkom i mają złamania i krwotoki wewnętrzne że nawet najlepszy lekarz nie jest wstanie pomóc maluchom. Pomyśl o tej Fundacji, gdyż kobieta nie sypia po nocą tylko wciąż myśli jak uratować te biedne maleństwa oraz jak uzbierać pieniądze by spłacić zadłużenie u weterynarza.

 261. Agata 3 Marzec, 2018 at 09:43 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA.
  To są wspaniali ludzie. Ratują beznadziejne przypadki, takie którym już nikt niechce pomóc.
  Uparci i waleczni ludzie. Na pewno takie pieniążki dużo by im pomogły.

 262. Renata 3 Marzec, 2018 at 09:45 Odpowiedz

  Z całego serca ” Fundacja dla szczeniąt Judyta ” która dba o tych naszych braci mniejszych ,którzy często skazani na śmierć trafiają w ich ręce i dopiero tam otrzymują miłość i troskę. Walczą o ich zdrówko do samego końca nawet gdy już nie ma nadzieji…warto wejść na ich profil i zobaczyć ich podopiecznych. Pozdrawiam

 263. Monika 3 Marzec, 2018 at 09:48 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta. Ludzie o wielkim sercu, walczą o każde życie poświęcając się w stu procentach. Ratują życie nie tylko szczeniaczków ale starsze pieski również nie zostają bez pomocy. Śledzę ich każdego dnia i podziwiam wolę walki i bezgranicznią miłość. Bardzo potrzebne im wsparcie…. <3

 264. Alicja 3 Marzec, 2018 at 09:48 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta fantastycznie ludzi , którzy walczą o życie znalezienie domu z ogromnym zaangażowaniem o każdego szeniaczka bestialsko potrktowangei przez czlowieka

 265. Paulina 3 Marzec, 2018 at 09:51 Odpowiedz

  Inicjatywa super! 🙂 Ja swoją skromną osobą prosiłabym abyś spojrzała na Fundacje dla Szczeniąt Judyta, która nie ominie żadnego zwierzęcia potrzebujacego 🙂 To naprawdę Fundacja z wielkim sercem! Obecnie walczą o zdrówko 8niepelnosprytkow jak i psiaka, którego skatowal wlasciciel 🙁 na ich pokladzie oprocz niepelnosprytkow i biednego maluszka jest jeszcze 125psiakow 🙂 To Fundacja której warto pomóc 🙂

 266. Ania 3 Marzec, 2018 at 09:54 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta – mają ogromne serce dla zwierząt, ratują pieski niepełnosprawne, na których inni postawili krzyżyk. W tej chwili pod ich opieką przebywa 125 piesków w tym 8 niepelnosprawnych że złożonymi problemami zdrowotnymi. Śledzę już od dawna ich stronę na Facebooku i mogę z czystym sercem zaproponować ta Fundację :))

 267. Anna 3 Marzec, 2018 at 10:18 Odpowiedz

  Nawstepie napiszę, że to bardzo piękne to co chcesz zrobić. Uważam, ze każdej fundacji, która pomaga zwierzakom warto przekazać pieniążki. Ja gdybym miała taka możliwość przekazałbym to FUNDACJi DLA SZCZENIĄT- JUDYTA. To fundacja, która jako jedyna w kraju zajmuje się szczeniętami. Bylam tam i mogę powiedzieć, ze osoby zajmujące się psimi dziećmi robią mega robotę. Uważam, ze każda fundacja robi dobre rzeczy dla tych bezbronnych, pięknych zwierząt.

 268. B 3 Marzec, 2018 at 10:18 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta
  Ratują wszystkie psiaki, nawet te którym inni nie dają szansy, fundacja walczy o ich zdrowie do samego końca. Dużo niepełnosprytków dzięki fundacji otrzymało drugą szansę na normalne życie wśród kochających ludzi.

 269. Monika 3 Marzec, 2018 at 10:30 Odpowiedz

  Witaj Honka,

  Piękna inicjatywa. To wspaniałe, że nie jest Ci obojętny los porzuconych zwierzaków.

  Ja całym sercem jestem za FUNDACJĄ DLA SZCZENIĄT JUDYTA (https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449). Wspaniali ludzie, którzy opiekują się porzuconymi szczeniakami i nie tylko. Często przygarniają inne psy, które ktoś wyrzucił. Mają ogromne serce dla psiaków, ogromne oddanie i poświęcają się całkowicie temu co robią. Potwierdzeniem tego jest chociażby jedna z ostatnich akcji wyłapywania szczeniaków z lisiej nory w lesie, która trwała kilka dni na kilkunastostopniowym mrozie.

  Fundacja ma pod opieką również niepełnosprawne pieski (takie, które inni chcieli uśpić), które przywraca często – po długotrwałym leczeniu do sprawności. Wiadomo takie leczenie jest kosztowne i każdy przysłowiowy grosz się liczy.
  Fundacja przez ostatnie 3 lata działalności znalazła domy dla ponad 1500 psiaków. FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA to jest ogromna miłość i poświęcenie.

  Wiem co piszę, moja Mika jest adoptowana z tej właśnie fundacji.

  Z pozdrowieniami,
  Monika

 270. basia 3 Marzec, 2018 at 10:33 Odpowiedz

  Z całym sercem polecam FUNDACJE DLA SZCZENIĄT JUDYTA to co robi ta kobieta jest po prostu wspaniałe nie raz jak oglądam ich strone na fb to płakac mi sie chce ile ta kobieta me ciepła w sobie i dobrego serca.

 271. Asia 3 Marzec, 2018 at 10:39 Odpowiedz

  Witam serdecznie!
  Moja propozycją jest świetna Fundacja która pomaga schorowanym, starszym psiakom a i nie tylko! Ludzie którzy założyli Fundację, oddali serce poodopiecznym! Aneto i Moniko jesteście WIELKIE!!!
  Wiele psiaków potrzebuje specjalistycznych badań jak i leków a to wymaga dużego nakładu finansowego. Dlatego proszę o wzięcie pod uwagę “PSIEROCINIEC ” wielkopolskie, Zbiersk
  Do prośby podłączaja sie:
  -Dekster
  -Roger
  -Antoś
  -Murzynek
  -Shila
  -Karolek
  -Lord
  -Roni
  -Rita
  -Pestka
  -Odi
  -Tofik
  -Krecik
  -Stasio
  -Oscar
  -Wolfie
  -Maniuś
  -Mela

  PSIEROCINIEC!PSIEROCINIEC!PSIEROCINIEC!

 272. Adam 3 Marzec, 2018 at 10:40 Odpowiedz

  Fundacja dla szczęniąt – JUDYTA.
  Fundacja ratuje chore szczeniaki, szczeniaki i psy porzucone przez właścicieli, biegające samotnie przy drodze, a nawet ratują potrącone psiaki przez samochody.
  Ludzie którzy każdego psa po prostu przygarniają , bo nie mogą być obojętni na ich krzywde.
  Po wyleczeniu i zadbaniu szukają im nowych domków.
  Myślę że by im przydało się jakieś wsparcie, bo nieraz po zgłoszone psy jeżdżą swoimi prywatnymi samochodami setki kilometrów , a tekże zabierają pieski do klinik na skomplikowane operacje by je uratować.

 273. Ola 3 Marzec, 2018 at 10:43 Odpowiedz

  Zdecydowanie Fundacja dla szczeniąt Judyta https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/

  Ci ludzie całe swoje życie poświęcili ratowaniu psich dzieci. Obecnie mają pod swoją opieką ponad 100 maluszków i 6 niepełosprytków. Walczą o każde psie istnienie dopóki jest nadzieja, bardzo często z wielkim trudem – wyciaganie psiaków z lisich nor, z trudno dostępnych miejsc, a nawet z rąk oprawców. Jest to jedna z nielicznych o ile nie jedyna fundacja w Europie, która pomaga szczeniakom na taką skalę. Planowana jest budowa szpitalika dla maluchów, dlatego z pewnością pieniążki by im się przydały. Przykładem walki o psie życie jest historia 4 mięsiecznego Fijo – trwają starania o to by psiak chodził.

 274. Vanessa 3 Marzec, 2018 at 10:50 Odpowiedz

  Witaj, warto głośno i wyraźnie powiedzieć o Fundacji dla Szczeniąt Judyta, dla niech nie ma rzeczy nie możliwych 🙂
  Proponuje wejść na ich Facebooka i zobaczyć ich dzienne wyzwania które ratują tak wiele istnień.

 275. beata 3 Marzec, 2018 at 11:02 Odpowiedz

  Uważam że wszystkie fundacje robią wspaniała pracę że zwierzętami ale moje serce skradła fundacja dla szczeniąt Judyta zajmowanie się tymi maluszkami praktycznie całą dobę i szukanie najlepszych lekarzy dla niepełnosprawnych piesków jest godne podziwu

 276. Joanna 3 Marzec, 2018 at 11:09 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA- zajmuje się szczeniakami i nie tylko. Zwierzęta z interwencji są często niepełnosprawne przez co potrzebują dodatkowej uwagi, rehabilitacji a co za tym idzie dużej sumy pieniędzy. Pani prowadząca to miejsce poświęciła i podporządkowała mu życie co w tych czasach nie jest łatwym wyczynem. Dlatego wszyscy podziwiamy i wspieramy cała Fundację i proszę o wsparcie też z Pani strony 🙂 Pozdrawian!

 277. Kasia 3 Marzec, 2018 at 11:22 Odpowiedz

  Witam chcialambm zglosic wspaniala fundacje zajmujaca sie zapomnianymi porzuconymi czesto chorymi zaniedbanymi szczeniakami a mianowicie chodzi o fundacje o nazwie “Fundacja Dla Szczeniąt Judyta” prowadzona jest przez cudowna pania Malgosie wraz z rodzina ktora jest poprostu niezwykla osoba ktora nie odmowi zadnej biednej psiej istotce ma na swoim koncie setki uratowanych istnien ktorym pomogla i znalazla szczesliwe domy dziesiatki psiakow ktorym nikt nie dawal szansy ktore byly skazane na uspieni pani Malgosia wyleczyla i dala nowe wspaniale zycie nie znam drugiego takiego czlowieka to aniol nie kobieta i te pieniazki napewno beda wydane w stu procentach w najlepszy sposob prosze spojrzec na ich strone na fb a zrozumi pani jaka prace wykonuja i ile dobra czynia FUNDACJA DLA SZCZENIAT JUDYTA

 278. Mirella 3 Marzec, 2018 at 11:27 Odpowiedz

  Hej Honoratka:)
  Super inicjatywa, ja dopisze Fundacja dla szczeniąt JUDYTA, MASZ Tam chociażby Fija wski ktorego tak skasował właściciel, że biedak nie wiadomo czy chodzić będzie. Tam walczą o te najmniejsze, najsłabsze, porzucone, chore, o te które nikt nie walczy Ci wspaniali ludzie walczą. Próbując zapobiegać kolejnym informacja typu szczeniaki w workach itp.
  Pozdrawiam i buźka Mirella jeszcze Twoja dawna koleżanka z photobloga

 279. Monika 3 Marzec, 2018 at 11:44 Odpowiedz

  Piękna inicjatywa i godna naśladowania postawa tak młodej osoby! Myślę, że jest wi3le organizacji, którym taka suma bardzo by się przydała. Na pewno każda z nich zasługuje na taką pomoc za to co robią. Staram się wspierać różne fundacje i schroniska, ale tutaj zgłoszę FUNDACJĘ DLA SZCZENIĄT JUDYTA. Jest to wyjątkowa fundacja, która nie odmówi pomocy żadnemu szczeniakowi. Pani z fundacji wyłapywały w lesie dziką matkę i jej szczeniaki w czasie -17st mrozów, nie ma tutaj słów “uśpić bo się męczy” zawsze najpierw są badania i jeśli tylko można pomóc to się pomaga, wiele szczeniaków, które miały już nie żyć, dziś są szczęśliwe i co najważniejsze ZDROWE (!) w swoich domkach. Judyta nigdy nie odmawia, ma wielkie serce, które często zagłusza rozum mówiący “nie ma miejsca dla nowych szczeniaków, nie ma środków na ich leczenie”. Judyta zawsze pomaga! Nigdy nie odtrąca potrzebujących maluszków! Jesli wiadomo, że szczeniaczki mają trafić do schroniska, gdzie takie maleństwa nie mają żadnych szans (choćby ze względu na choroby typu parwowiroza, która zabije je w ciągu kilku dni) to ludzie z tej fundacji się nie zastanawiają – zabierają psiaki żeby je RATOWAĆ!!!
  Głośnym echem odbiła się sytuacja z Dodą, która obiecała pomóc fundacji i nie pomogła… Pomogli zwykli ludzie, bez rozgłosu. Fundacja dalej działa, z jeszcze większym poświęceniem i sercem. Moim zdaniem należą im się te pieniądze, jeśli nie cała kwota to na pewno połowa (jesli uznasz Honorato, że chcesz rozdzielić pieniądze na 2 różne cele)

  Pozdrawiam i jeszcze raz brawa za taką postawę! :)))

 280. Michalina 3 Marzec, 2018 at 11:53 Odpowiedz

  Fundacja dla Szczeniąt Judyta wspaniali ludzie o wielkich sercach. Całe życie poświęcili na ratowanie tych bezbronnych istot. U nich niemożliwe nie istnieje ratują nawet te najbardziej pokrzywdzone, te którym nikt nie dawał szansy, te skazane na eutanazję- dziś żyją. Przejeżdżają setki kilometrów aby uratowac te niewinne stworzenia porzucone przez człowieka skazane na pewną śmierć. U nich psiaki dostają Nowe Życie, nadzieję i miłość. Polecam ich stronę na fb https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/ ich każda historia chwyta za serce i porusza do łez.

 281. Anna 3 Marzec, 2018 at 11:56 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA. To wspaniali ludzie ! Gdzie każdy bezdomny szczeniak dostaje w fundacji szansę na lepsze życie.

 282. Michalina 3 Marzec, 2018 at 11:58 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA 🐶🐕🐶🐕🐶🐕🐶❤❤❤❤❤❤💕💕💕💙💙💚💚💛💛💜💜❤❤❤❤

 283. Kasia 3 Marzec, 2018 at 12:01 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta. Dlaczego? Zajmują się szczeniakami które zostały porzucone lub urodzone w dziczy. Kilka dni temu była 4 dniowa akcja ratowania 10 szczeniąt z mrozu, były już pół dzikie. Dziewczyny stały cały dzień na mrozach pochorowały się ale uratowały pieski przed zamarznieciem

 284. Karolina 3 Marzec, 2018 at 12:28 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta:) obserwuje b.duzo poczynań wielu fundącji dla zwierząt jednak ta ma w sobie coś wyjątkowego – niemal codziennie widzę ich jakieś poczynania. Jezdzą na akcje do lasu, do pustostanów praktycznie wszędzie gdzie pomocy potrzebuje jakiś psiak. Nie straszna im pogoda, brak transportu, brak pomocnych rąk, czegokolwiek. Zawsze staja na wysokosci zadania – owszem czesto przy pomocy dobrych ludzi, jednak dziewczyny z Fundacji Judyta to osoby o ogromnym sercu. Jedyny problem…częsty brak funduszy – zwlaszcza dla przypadkow tzw.’beznadziejnych’. Poza wzglednie zdrowymi przypadkami Fundacja ma pod opieka duzo niepelnosprytkow, ktorych leczenie i rehabilitacja wymagaja duzych nakladow pienieznych. Wszystsko po to by dac naszym czworonoznym dzieciakom lepsze zycie – zycie na ktore zasluguje kazda zywa istota. Bede bardzo szczesliwa jak rozwazy Pani ich w tym konkursie – im na prawde bardzo potrzebne sa te pieniazki i wiem ze zostana nalezycie wykorzystane. Super akcja!!! Zycze sto lat:)

 285. Daria 3 Marzec, 2018 at 12:29 Odpowiedz

  Jest tyle fundacji, którym przydadzą się pieniądze i które na nie zasługują, że ciężko wybierać, ale to co zwykle jako pierwsze przychodzi mi do głowy to Fundacja dla Zwierząt Judyta – dzięki prężnie działającej stronie można na bieżąco obserwować poczynania Fundacji, a osoby stojące za nią już wielkorotnie pokazały, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a także są osobami niezwykłej empatii i miłości do zwierząt. Mając pod opieką taką ilość zwierzaków, często szczególnie potrzebujących, bo niejednokrotnie niepełnosprawnych oraz takich, które inni ludzie już skreślili – każda pomoc się przyda.
  Wspaniała inicjatywa!

 286. Agnieszka 3 Marzec, 2018 at 13:08 Odpowiedz

  Uważam, że wspomnianą kwotę powinno otrzymać schronisko dla zwierząt w Chorzowie:
  https://www.facebook.com/Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierząt-w-Chorzowie-1674596322794975/
  Praca, dobre serce oraz zaangażowanie jakie wykazują na każdym kroku jest godne podziwu. Oby więcej osób tak kochało i wspierało zwierzęta. Ponadto schronisko stara się o wsparcie kociego szpitala oraz domu psiego seniora co jeszcze bardziej chwyciło mnie za serce 🙂 Wolontariusze nie tylko pomagają bezpośrednio, ale kładą również spory nacisk na edukację ludzi oraz propagowanie bezinteresowności.
  Szczerze wspieram i uważam, że kazda pomoc będzie wspaniałym gestem.

 287. Wiola 3 Marzec, 2018 at 13:24 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta – zajmują się porzuconymi i niepełnosprytnymi szczeniakami. Walczą do końca mimo iż sprawa wydaje się przegrana to oni się nie poddają i to dzięki nim wiele szczeniaków mimo np problemów z poruszaniem jest sprawnych i znalazło domy. Ostatnio Pani Małgosia przez kilka dni podczas silnych mrozów wraz ze strażakami ratowala bezdomne szczeniaki które schowały się w lisiej norze.

 288. Łukasz 3 Marzec, 2018 at 13:29 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta!! 🐕🐕🐕 Dzięki nim te maluchy w ogóle żyją… Mają ogromne wydatki na niepełnosprytki…

 289. Kasia 3 Marzec, 2018 at 13:53 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta są to cudowne osoby które walczą każde maleństwo w każdej sytuacji często leczą bardzo chore Maleństwa którym nikt nie daje szans potrzebują wszystkiego pralki koców piecyków do ogrzewania Bardzo Bardzo proszę 😘😘😘

 290. Weronika 3 Marzec, 2018 at 14:03 Odpowiedz

  Honorato, jesteś WIELKA!
  Ale w tej chwili wcale Ci nie zazdroszczę – wygląda na to, że łatwiej było zebrać pieniądze, niż teraz podjąć decyzję KOMU POMÓC. Nie zazdroszczę Ci bólu, który będziesz odczuwać eliminując kolejne organizacje, które potrzebują pomocy i zasługują na pomoc…
  A ja – podła – jeszcze Ci tę sytuację utrudnię. Do listy kandydatów dopisz, proszę, FUNDACJĘ JOKOT z Warszawy. To grupa ludzi, którzy walczą z kocimi nieszczęściami, a szczególnie kocią bezdomnością w wielkim mieście.
  http://www.jokot.pl
  https://pl-pl.facebook.com/Fundacja.JOKOT/
  Można o tej fundacji powiedzieć wszystko dobre, co zostało powiedziane przez moich poprzedników o innych organizacjach pomagających zwierzętom. JOKOT pomaga na wszelkie możliwe sposoby (a także pozornie niemożliwe: byłam świadkiem zmartwychwstania kota, którego już miałam zamiar pochować – Joanna, szefowa fundacji oświadczyła, że jeszcze się nie poddajemy i przez kilka godzin ogrzewała sztywne futro, nawadniała, głaskała, mruczała, aż drgnęło i otworzyło oko. A po pewnym czasie – już nie futro, lecz pokiereszowany kot, przeciągnął się, przytulił do Joanny i poszedł żyć!). Ale JOKOT robi też coś więcej – pozyskuje i szkoli wolontariuszy, którzy drzemiące w nich dobro kierują na pomaganie zwierzętom, i swoją postawę i umiejętności jak zarazę roznoszą wśród ludzi. Tak – to propagowanie dobra. Ludzie z JOKOTA wierzą, że dobro wraca…
  I jeszcze tylko jedno: zgodnie z celami fundacji pomagają przede wszystkim kotom. Ale nigdy nie odwrócili się od potraconego przez samochód czy przywiązanego do drzewa psa. Mówią, że pies, czy jeż, czy inne zwierzę, to przecież też kot! Więc jest oczywiste, że trzeba mu pomóc.

 291. Katarzyna 3 Marzec, 2018 at 15:26 Odpowiedz

  Bardzo polecam fundację “Jedno serce nie da rady” działającą na terenie Podlasia. Wspaniali ludzie robią wiele dobrego dla bezdomniakow. Dzięki Nim wiele psich i kocich żyć dostało szansę na nowe domki. Leczą bezdomne zwierzęta łącznie z bardzo skomplikowanym operacjami a to jest kosztowne, sterylizuja, znakuja zwierzaki, prowadzą domy tymczasowe gdzie socjalizuja zwierzaki. Pani Honorata, ta pomoc jest Im bardzo potrzebna…

 292. Monika 3 Marzec, 2018 at 15:59 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA

  Pomagają do ostatnich sił, bezgranicznie oddani temu co robią. Ratują niepełnosprawne psiaki i znajdują im domy.
  Uratowali mnóstwo szczeniąt oraz sporo dorosłych psiaków. Nie straszne im mróz, zimno, niepogoda, tereny leśne, stare walące się budowle, pustostany i inne opuszczone budynki. To właśnie z takich miejsc i często w ekstremalnych warunkach ratują porzucone i często zdziczałe psiaki. Niepełnosprawne pieski są wożone do specjalistycznych klinik na operacje i rehabilitacje. Żeby mogły żyć! A później znajdują im cudowne domki i kochających właścicieli. Robią rzeczy nie możliwe i działają cuda!

  Czasami jak wieczorem w cieplutkim domu zasiadam przed komputerem i czytam, co znowu zrobili w jakich ciężkich warunkach jestem kolejny raz zdumiona, że ciągle walczą, że ciągle im się chce. To musi być bezgraniczna miłość do zwierząt, oddanie i nieprzeciętna determinacja w tym co robią. Przywracają mi wiarę w człowieka. Nieczęsto spotyka się takich ludzi z takimi charakterami.

  Tylko oni Fundacja dla szczeniąt Judyta

 293. Izabela 3 Marzec, 2018 at 16:05 Odpowiedz

  Honorato!
  Być częścią zmiany na lepsze, to coś wspaniałego, bądź z siebie dumna 🙂
  Ja się cieszę, że jeszcze zdążyłam podzielić się tutaj moim ulubionym stowarzyszeniem na rzecz zwierząt “OTWARTE KLATKI”. Jest to niezwykła inicjatywa, która pokazuje jak naprawdę wygląda los zwierząt hodowlanych zamykanych na fermach. Stowarzyszenie to publikuje zdjęcia i filmy pochodzące z polskich ferm, prowadzą postępowania sądowe, akcje uliczne, eventy dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Nieustannie chcą zmian prawnych poprawiających sytuację zwierząt hodowlanych. To tylko kilka przykładów ich starań o lepsze jutro naszych małych przyjaciół – zwierząt. Wspieram z całych sił i uważam, że każde zwierzę zasługuje na szacunek. Ich mottem jest tworzenie świata wolnego od cierpienia zwierząt. Polecam z całego serduszka i podsyłam ich strony internetowe, abyś mogła szerzej spojrzeć na ich działania:
  http://www.otwarteklatki.pl/
  https://www.facebook.com/otwarteklatki/?ref=br_rs
  Na pewno nie będziesz żałować 🙂
  Pozdrawiam!

 294. Zuzanna 3 Marzec, 2018 at 16:39 Odpowiedz

  Witam , jest wielu potrzebujących i głodnych zwierząt ja swój głos oddaje dla Fundacji Jedno Serce Nie Da Rady z Białegostoku , ale działają też w innych miastach w woj. podlaskim . Jest to fundacja nie schronisko więc nie ma dotacji , utrzymuje sie tylko z datków , ale ze serce mają wielkie nie przechodzą obojętnie obok nieszczęscia , głodu i kalectwa zwierzat . Mają ogrom zwierząt i walczą o zwierzaki , które wielu ludzi już skreśliło .

 295. Dusia 3 Marzec, 2018 at 17:42 Odpowiedz

  Masz wielkie 💓 Proszę o zwrócenie uwagi na Przytulisko na Wiśniowej w Sandomierzu. Pracują tam bardzo pozytywni i zdrowo zakręceni na punkcie psów ludzie. Spod ich skrzydeł przywędrowała do mnie moja cudowna sunia. Fajne psy i fajni ludzie, którzy dzielnie z nimi pracują.

 296. Kinga 3 Marzec, 2018 at 17:59 Odpowiedz

  Oczywiście , bez wątpliwości jest to Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Jest to pierwsza w Polsce fundacja dla szczeniaków. Ma pod opieką ponad 125 szczeniąt w tym 8 niepełnosprawnych. Są to ludzie z ogromnym sercem do zwierząt – głównie tych najmniejszych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Maluszki często skazane są na śmierć … znajdywane w strasznych warunkach … zaniedbane…wychudzone….zarobaczone. FUNDACJA daje nadzieję, walczy do samego końca i ratuje te małe serduszka bez chwili zastanowienia. Pozwolę sobie wspomnieć historię małego 4 miesięcznego szczeniaczka FIJO, który poruszył me serce. Szczeniak prawdopodobnie nigdy nie będzie chodził. Oprawca skatowal go, powybijał ząbki, połamał żebra i uszkodził kregoslup tak, że jest sparaliżowany. Fundacja daje NADZIEJĘ na lepsze życie, wspaniały dom i walczy o każde serduszko. Jestem pod ogromnym wrażeniem ludzi o tak dobrym sercu.
  Ta Fundacja zasługuje na pomoc i wsparcie!

  https://www.facebook.com/Fundacja-dla-Szczeni%C4%85t-Judyta-304551119750449/
  https://www.facebook.com/304551119750449/videos/754854061386817/

  Dobro powraca 🙂

 297. Joanna 3 Marzec, 2018 at 18:08 Odpowiedz

  Stowarzyszenie Jedno Serce nie da rady, robi mnóstwo dla biednych, bezbronnych zwierząt. To stowarzyszenie, które oferuje bezpłatne sterylizacje wiejskich psów i kotów, co zapobiega nadmiernemu ich mnozeniu. Każdy właściciel psa w okolicznych wsiach, może liczyć na taką i każdą pomoc. Pozwólmy im pomagać innym!!!

 298. Katarzyna 3 Marzec, 2018 at 18:57 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta! Koniecznie. Szczeniaki tego potrzebują, szczególnie te “niepełnosprytne” 🙂 <3

 299. Ania 3 Marzec, 2018 at 19:20 Odpowiedz

  Fundacja Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady. Fundacja działa na Podlasiu, leczą, sterylizują i szukają domów dla swoich podopiecznych. Bardzo potrzebują pieniędzy na zapłatę zaległych faktur

 300. Majka 3 Marzec, 2018 at 19:34 Odpowiedz

  Hej honka, bardzo się cieszę ze tak rozpoznawalna osoba jak ty rozpowszechnia tego typu akcje.. teraz tez ja organizujesz:)
  Myśle, ze kwotę warto rozdzielić na kilka fundacji/schronisk. Wiele jak nie większość z nich tonie w długach i nawet cześć tej sumy by im pomogła.
  Jeśli natomiast chodzi o fundacje, która chciałabym zgłosić to JEDNO SERCE NIE DA RADY, działająca na podlasiu. Fundacja ma duże problemy finansowe, podlasie to również obszar wciąż mało świadomy tego co to sterylizacja… No i opieka nad większością zwierząt sprawuje starsza pani, której to wszystko się udaje dzieki pomocy dobrych ludzi. Myśle, ze warto żebyś ich sprawdziła na fb. Pozdrawiam:)

 301. Marta 3 Marzec, 2018 at 20:22 Odpowiedz

  Na wstępie dziękuje Tobie za chęć pomocy potrzebującym zwierzętom.super inicjatywa!!
  FUNDACJA JEDNO SERCE NIE DA RADY. Jest to fundacja działająca na Podlasiu gdzie bezdomnych zwierząt jest chyba najwiecej😢 fundacja boryka się z ogromnymi problemami finansowymi ale pomimo tego pomaga zwierzętom szukając im domów, leczy oraz sterylizuje. Pod opieka mąka koty i psy. Podlasie to teren Radys najgorszego schroniska w Polsce dlatego bardzo warzne jest aby taka fundacja mogła działać aby zapobiegać trafianiu psów do tej mordowni.

 302. Alicja 3 Marzec, 2018 at 20:37 Odpowiedz

  ” FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA ” Jedyna FUNDACJA w Polsce która pomaga SZCZENIAKOM bo ludzie w dalszym ciągu nie wiedzą co to znaczy sterylizacja 😕

 303. Gabriela 3 Marzec, 2018 at 21:47 Odpowiedz

  Zdecydowanie polecam FUNDACJE DLA SZCZENIĄT JUDYTA .Jest to jedyna fundacja a Polsce ktora zajmuje się szczeniakami i nie tylko ,dla Pani Małgosi i całej Jej rodziny to całe życie. Na wiosnę ma ruszyć rozbudowa budynku który jest za mały na tę ilość szczeniąt Ma powstać tam jeszcze mały szpitalik te 11 tysięcy na początek by się przydał . Pozdrawiam .

 304. Magdalena 3 Marzec, 2018 at 22:12 Odpowiedz

  Fundacja Dla Zwierząt “Jedno Serce Nie Da Rady”. Ponieważ działają na trudnym podlaskim terenie, gdzie wciąż bezdomność zwierząt jest bardzo duża, a świadomość społeczna niewielka. Wszyscy członkowie fundacji działają charytatywnie – za darmo. Fundacja ma pod opieką w sumie sto kilkadziesiąt psów i kotów.

 305. Damian 3 Marzec, 2018 at 22:40 Odpowiedz

  Fundacja dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady, bo choć jest im bardzo ciężko, pomagają każdemu stworzeniu na czterech i nie tylko łapach. a potrzeby maja ostatnio ogromne, przerastające ich możliwości.

 306. Marta:) 3 Marzec, 2018 at 23:00 Odpowiedz

  Pani Honorato, to wspaniałe że chce Pani przekazać kwotę na super cel…Bardzo proszę aby te pieniądze trafiły dla Fundacji Judyta która zajmuje się szczeniakami:)ale ma też pod opieką niepełnosprawne szczeniaki…ktore bardzo chca zyc i funkcjonowac wśród ludzi…jest to świetna Fundacja która naprawdę pomaga szcześniaka, które tak bardzo zostały skrzywdzony przez człowieka…mam z fundacji moja kochana Balbinke:)poza która świata nie widzę…tyle radości sprawia w tym codziennym zabieganym życiu… bardzo prosze o przekazanie kwoty wlasnie na Funcje Judyta:)

 307. Jola 3 Marzec, 2018 at 23:05 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta i Fundacja Azylu Koci Świat to dwie z wielu fundacji które są bliskie sercu większości zwierzolubów. To cudowne gdyby dalej mogły pomagać zwierzaczkom dzięki Twojemu Honoratko datkowi.

 308. Marta 3 Marzec, 2018 at 23:08 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniat Judyta potrzebuje pieniezkow na ratowanie maluszkow w tym Fijo pieska skatowanego przez zwyrodnialca ktorego szuka cala Polska. Rehabilitacja tego psiego dziecka bedzie niestety ogromnie kosztowna:(
  Prosimy o pomoc♡♡♡

 309. Izabella 3 Marzec, 2018 at 23:09 Odpowiedz

  Wspaniała inicjatywa ! Masz serce kobieto <3 Wielkie Serce 🙂 Ja jestem za wparciem Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Mają przeogromną chęć niesienia pomocy i na pewno jeszcze nie jedno psie "nieszczęście" uratują 🙂 Walczą do ostatniej sekundy więc warto wesprzeć taką wspaniałą fundacje.

 310. Łukasz 4 Marzec, 2018 at 08:54 Odpowiedz

  FUNDACJA DLA SZCZENIĄT JUDYTA
  Fundacja zajmuje sie porzuconymi szczeniakami, a tym niepelnosprawnym psiakom daje nadzieje na “nowe życie”

 311. Monika B 4 Marzec, 2018 at 09:01 Odpowiedz

  Fundacja dla koni Tara.
  Jako że konie wymagają najdroższego leczenia spośród wszystkich zwierząt, więc tej fundacji najbardziej przydadzą się pieniądze 😉

 312. Ewelina 4 Marzec, 2018 at 09:03 Odpowiedz

  Fundacja dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady, śledzę działania na fb, pomagają wielu zwierzakom, nikomu nie odmówią pomocy

 313. Alicja 4 Marzec, 2018 at 10:31 Odpowiedz

  Przede wszystkim gratuluję pomysłu, wrażliwości i serca do zwierząt! Chciałabym zaproponować Fundację dla szczeniąt Judyta z Sochaczewa, która jako jedyna w Polsce ratuje najmłodsze bezdomne i schorowane psiaki. Praktycznie codziennie trafiają pod jej skrzydła nowi podopieczni, często całe mioty porzuconych lub bezdomnych szczeniąt. Szczególnie w okresie zimowym fundacja została wręcz “zalana” psami, którym groziło zamarznięcie na polach, w leśnych norach czy pustych szopach. Część psów trafia tam ze znacznym stopniem niepełnosprawności, takie dla których nigdzie nie było już nadziei. Te szczenięta ( czasami też dorosłe psy) wymagają diagnostyki, poważnych zabiegów w specjalistycznych klinikach i długiej rehabilitacji w psich ośrodkach. W większości przypadków to się udaje i psiaki dostają drugą szansę na życie. Fundacja z dużym skutkiem ratuje całe mioty pozarażane chorobami wirusowymi, dzięki czemu te szczenięta nie umierają zapomniane w cierpieniu. Dlatego uważam, że warto wspomóc taki ogrom dobrej i skutecznej pracy dla dobra najmłodszych.

 314. Aurelia 4 Marzec, 2018 at 10:35 Odpowiedz

  Po pierwsze super😊
  Wszystkie instytucje zajmujące się zwierzętami są niedofinansowane i pomocy potrzebują.
  A ja chciałbym poprosić o pomoc dla Schroniska Ciapek z Hajnówki. Nie chodzi tu tylko o finanse (Pieniążki bardzo by się przydały na remont kojcow.) O naszym małym schronisku wie bardzo mało ludzi. Właśnie wolontariuszy brakuje najbardziej. Może przyjazd osoby tak znanej zmotywowal by lokalną społeczność i pokazał ze pomaganie jest fajne. Nasze 138piesków też zasługuje na uwagę człowieka.

 315. Dorota 4 Marzec, 2018 at 11:27 Odpowiedz

  Witam serdecznie,
  ciężki orzech do zgryzienia powstanie po tylu propozycjach 🙂 Ja z całego serca polecam magiczne i niesamowite miejsce, którym jest Przystań Ocalenie, miejsce, które pochyla się nad naszymi braćmi mniejszymi, miejsce, w którym swój kawałek raju znalazły te najbardziej potrzebujące i skrzywdzone. W Przystani Ocalenie schronienie znalazły bardzo skrzywdzone przez ludzką rękę nie tylko psy, koty, ale również te zwierzęta, nad którymi niewiele ludzi się pochyla, a mianowicie zwierzęta gospodarskie, i tak znajdziemy tutaj konie, krowy, świnki, owce, kury, osiołki, są kury, króliki. Przystań z racji tego, że ma pod swoimi skrzydłami 500 podopiecznych, na pewno ucieszy się z każdego wsparcia i spożytkuje je w odpowiedni sposób. Poznałam to miejsce osobiście, dlatego z ręką na sercu polecam, bo takich miejsc jak Przystań jest naprawdę w tym naszym świecie pełnym okrucieństwa niewiele. Pozdrawiam i gratuluję wspaniałego pomysłu.
  https://www.facebook.com/Przysta%C5%84-Ocalenie-Kpdz-170846132969068/

 316. Aneta 4 Marzec, 2018 at 11:50 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniąt Judyta 🐶Robią kawał dobrej roboty , tak trzymać , maluchy mają szansę na wspaniała przyszłość 👍🏻👏🏻💪🏼👊🏻👍🏻🐶🐶

 317. Joanna 4 Marzec, 2018 at 13:06 Odpowiedz

  Fundacja JOKOT.

  Prawie 300 podopiecznych – w przytulisku i w domach tymczasowych. Do tego współpraca z karmicielami opiekującymi się kilkuset kotami wolno żyjącymi.

  600-700 sterylizacji/kastracji łącznie.

  ok. 400-500 leczonych kotów rocznie, w tym dużą część stanowią nieobsługiwalne dzikusy, których leczenia nie chce się podjąć żadna współpracująca z miastem lecznica.

 318. Joanna 4 Marzec, 2018 at 14:16 Odpowiedz

  Fundacja dla szczeniat Judyta- Honorata, na pewno o niej slyszalam trafil tam ostatnio biedny malutki Fijo skatowany przez tego brutala! Pracownicy fundacji robia wszystko aby piesek czul sie lepiej. Blagam przekazmy I’m te pieniadze na pewno zostana wydane w 100% na dobro niewinnych I kochajacych zwierzakow 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️❤️
  P.S. swietny pomysl z ta zbiorka, zorganizuj moze ponownie cos takiego za jakis czas np. Swieta , pozdrawiam Asia

 319. Ania 4 Marzec, 2018 at 17:18 Odpowiedz

  Z całego serca proszę Panią o wsparcie Fundacja Dla Szczeniąt Judyta. Od kilku miesięcy obserwuję ich działania i jestem pełna podziwu i szacunku dla tych ludzi. Pomagają oni szczeniętom zarówno zdrowym jak i chorym. Można powiedzieć, że jeżdżą po całej Polsce i dosłownie “zbierają” opuszczone, porzucone, “dzikie” maluchy w ilościach hurtowych, mimo iż wydawałoby się, że nie mają już miejsca na kolejne, to nie przejdą obok żadnego obojętnie. Wiem, że jest wiele oragnizacji, które potrzebują wsparcia, ale Fundacja Dla Szczeniąt Judyta oprócz zaspokajania podstawowych potrzeb, tj jedzenia, dachu nad głową, organizowania domów tymczasowych, wkłada ogromny wysiłek w ratowanie szczeniąt niepełnosprawnych. Zapewnia leczenie, bardzo kosztowne operację, diagnostykę, często za granicą i są to naprawdę ogromne koszty. Fundacja daje szansę psiakom, kiedy wydawaloby się, że tych szans już nie ma. Psy bez kończyn, z polamanymi kręgosłupami, chore od urodzenia lub skatowane. Codziennie wzruszam się śledząc ich działanie na FB i modlę się, żeby znalazł się ktoś kto pomóglby im na większą skalę, ponieważ wiem, że moje drobne sporadyczne datki to kropla w morzu potrzeb, dlatego proszę z całego serca o pomoc dla Fundacja Dla Szczeniąt Judyta!

 320. Paulina 4 Marzec, 2018 at 17:45 Odpowiedz

  Proszę o wsparcie dla fundacji TARA. Sama co miesiąc przelewam im parę groszy. Byłam w schronisku już kilka razy i naprawdę jest to azyl dla koni. Teraz po kolejnych targach w Skaryszewie fundacja szczególnie potrzebuje wsparcia finansowego.

 321. Ola 4 Marzec, 2018 at 18:05 Odpowiedz

  Schronisko dla koni Fundacja TARA
  To schronisko które cały rok ratuje konie, najwięcej wiosną z targu w Slaryszewie. Zaniedbane, chore, całe swoje życie pracujące ponad siły by na koniec przerobić je na mięso – Tara ratuje te konie, daje im bezpieczny dom, życie na jakie zasługują. Niestety, taka pomoc kosztuje – siano, kowal, słoma, jedzenie, leki, sprzęt, remont jednej stajni również bardzo by im się przydał. Sama próbowałam pomóc, robiłam dla nich rysunki ich koni, wiele innych ludzi również chce pomóc. Wolontariusze spędzający tam całe dnie, weterynarze i kowale zgadzający się na zapłate w późniejszych terminach… ale leki same się nie kupią, stajnia sama się nie wyremontuje a konie same się nie uratują. Na to wszystko potrzeba pieniędzy, dlatego ja, schronisko i wszystkie konie bylibyśmy nieopisywalnie szczęśliwi z pani pomocy. W końcu dałaby pani szansę na życie wielu duszom 😀🐎

 322. Milik 4 Marzec, 2018 at 18:17 Odpowiedz

  Fundacja TARA!!!
  Robią ogromną pracę. Ratują konie przed rzeźą, leczą je i mają pod opieką także inne zwierzeta. Psy , koty, świnie i krowy. Walczą o polepszenie sytuacji zwierząt w takim ogólnym sensie. Koszty tego niestety są wielkie. Mają blisko 200 koni pod opieką. Ci ludzie naprawdę pomagają na ogromną skalę, potrzebują naszego wsparcia!